Не секрет, що людські очі, а вже тим більше і мозок - речі абсолютно невивчені і вкрай загадкові. Однак при бажанні і їх цілком можна обдурити. Зображення 3D або так звані тривимірні картинки, багато хто з нас відкрили для після перегляду фільму «Аватар» проте, у всьому світі ця техніка передачі зображення відома вже давно. Якщо говорити науковою мовою, то дане явище носить назву стереоскопії, а зображення - стереоскопічних . Що таке стереоскопії? Все просто. Даним визначенням називають будь-яку техніку, здатну створити ілюзію глибину в зображенні або ж записати тривимірну візуальну інформацію. Власне кажучи, всі тривимірні зображення поділяються залежно від способу передачі зображення на кілька різновидів. Так, наприклад, перегляд тривимірного кінофільму слід здійснювати за допомогою циркуляційно-поляризованих очок . У даному разі декілька зображень за допомогою спеціальних фільтрів проектуються, накладаючись один на одного, на один екран. Глядач бере в руки і надягає окуляри, також містять кілька таких фільтрів. Дані заходи призводять до того, що кожне око бачить лише одне зображення за допомогою чого і досягається необхідний ефект.
Принцип роботи циркуляційно-поляризованих очок Причому одягнувши ці окуляри, глядач може скільки завгодно крутитися і повертати голову, проте поділ на канали при цьому залишиться . Варто відзначити, що сам фільм можна дивитися і без всяких пристосувань, але обриси певних предметів будуть розпливчастими. А ось для того, щоб переглянути статичні зображення, оптимальніше всього підійдуть різнокольорові окуляри, що представляють собою прості окуляри з червоними і синіми світлофільтрами замість лінз. Причому такі окуляри є найбільш недорогим і, притому, досить ефективним методом . І хоча фізично такі окуляри не забезпечують абсолютну передачу кольорового стереозображення, нервова система людини чудово інтерпретує його.
Як зробити 3д окуляри в умовах будинку Насправді, вищезазначені окуляри цілком можна зробити самостійно . Яким чином? Спробуємо розібратися. Для виготовлення окулярів нам потрібні : копійчані пластикові окуляри, ножиці, щільна, прозора плівка з пластику, червоний і синій кольорові маркери. Що далі? Видаляємо з очок темні лінзи і у відповідності з їх формою вирізаємо лінзи з прозорої плівки. Потім одну лінзу зафарбовуємо червоним, а іншу - синім кольором. Вставляємо лінзи в очки, причому, таким чином, щоб червона лінза була на лівому оці, а синя - на правому.