В язання спицями шапочок для дітей: докладний опис технології
Найпростіше виріб, який може виготовити мама для свого малюка - це в'язана шапочка. Моделі шапочок для дітей різного віку трохи відрізняються. Так, наприклад, новонародженій дитині не підійде шапка з помпонами: йому потрібна більш облягає модель.
Крім того, до дитячих шапочкам пред'являються відповідні вимоги:
• Необхідно ретельно вибирати пряжу для майбутньої шапочки. Уважно вивчіть її складу. Голова дитини під шапкою з цієї пряжі не повинна свербіти, сама пряжа не повинна колотися, а неприємний запах від недоброякісної пряжі здатний зіпсувати враження навіть від самої красивої шапочки.
• Вязання спицями для дітей шапочки передбачає обов'язкову наявність в ній вушок, щоб шапочка виконували своє основне призначення - зігрівала голівку малюка.
• Дитяча шапочка обов'язково повинна бути малюкові за розміром, так як велика буде невпинно лізти на очі, заважаючи, а маленька - почне сповзати на маківку. Краще зв'язати кілька головних уборів, трохи відрізняються за розміром, а маленькі - перев'язати.
Вязання шапок спицями для дітей дуже захоплюючий процес, та до того ж дуже економить сімейний бюджет: на одну куплену в магазині готову шапочку можна придбати пряжі на три і пов'язати такі моделі, які вам заманеться.
Для створення теплої зимової в'язаної шапочки набуваємо пряжу 50х50 акрил з вовною - дуже тепле і м'яке поєднання. Для осінньої шапочки підбираємо стовідсотковий акрил. Цей матеріал м'який, гігієнічний - він дуже легко стирається, для дитячої шапочки підходить ідеально.
Технологія виготовлення
Спиці беремо діаметром 25 або 3мм.
Почнемо підраховувати кількість петель. Для цього наберемо на спиці 20петель і провяжем гумкою 10 рядів. Далі лінійкою міряємо щільність в'язання (кількість петель на 1см). Припустимо, зразок в розтягнутому положенні - 9см. Ділимо 20 петель на 9см і множимо на окружність голови дитини (у прикладі - 45см).
Для того щоб упевнитися в правильності підібраного розміру, провяжите кілька рядів і одягніть шапочку, приклавши до голови малюка. Якщо підійшла, продовжуйте, якщо ні, перев'яжіть краще на початковому етапі.
Набравши необхідну кількість петель (в прикладі - 100), провяжите 2-25см гумкою 1х1 «англійської»: 1й ряд - 1 лицьова, 1 виворітна. 2й ряд - 1 виворітна, 1 лицьова.
Далі продовжуємо в'язати лицьовій гладдю (вона схожа на звичайний трикотаж: 1 ряд лицьових петель, 1 ряд - виворітних), варіюючи різні відтінки - бузковий, блакитний, ліловий і бежевий.
Початкові 4 кольорових смуги в'яжемо по 6 рядів, далі - по 4 ряду, поки не вийде 12-14см готового полотна.
Ділимо кількість петель навпіл і одну половину (у прикладі - 50 петель) знімаємо на додаткові спиці. З другої половини петлі в'яжемо ріжки. Для цього в кожному третьому ряду зменшуємо по 2 петлі з двох сторін. Продовжуємо чергувати кольору. Закінчивши цей ріжок, переходимо до додаткових спиць і довязываем симетрично другий ріжок.
Зшиваємо шапочку з виворітного боку вручну або на машинці. Другим способом виходить рівніше і виглядає акуратніше.
Помпон
Помпони для рожек робимо за допомогою циркуля, картону та ножиць.
Вирізаємо два диска з зовнішнім діаметром 9см, і внутрішнім - 3см. Між дисками залишаємо кінець нитки, який надалі зав'яже помпон. Намотуємо пряжу по колу, розсовуємо диски і розрізаємо нитки по зовнішньому діаметру диска. Внутрішньої ниткою зав'язуємо помпон. Готово! Далі робимо такий же другий примірник помпона.
Прив'язуємо помпони до рожкам шапочки, і ваша дитина з задоволенням вбирається в цю красиву, оригінальну, пов'язану вашими дбайливими руками, теплу шапочку!