Після важкого робочого дня хочеться розслабитися. А що в цій справі може допомогти краще пахощів? Наш майстер-клас посвячен того, як зробити для будинку ароматичні палички та інші приятнопахнущие штучки своїми руками.
Як зробити пахощі
Якщо ви хочете зробити домашні пахощі в будь-якій формі - пресованих конусів, фігурок або ароматичних паличок, - потрібно пам'ятати кілька загальних правил:
Ретельно відміряйте кожен інгредієнт, по можливості користуйтеся електронними вагами. Для того щоб розмелювати ингрединеты в порошок (якщо вони не в рідкій формі) краще всього використовувати важкий товкач, а не кавомолку - ви зможете контролювати розміри виходять гранул і буквально перетворити їх в пил (це особливо важливо у разі виготовлення конусів).
Ніколи не намагайтеся намолоти деревні смоли за допомогою техніки - вони заб'ють і дуже швидко зламають будь блендері або кавомолці.
Дуже м'які і в'язкі смоли, такі, як ладан і смола елемі, краще перед тим, як почати товкти, трохи заморозити - так робота стане набагато простіше. Якщо додати в суміш трохи тонко намолотого порошку (деревної кори начебто кориці або будь-яких спецій), то смоли не будуть прилипати до стінок ступки. Якщо ви використовуєте кору сандалу або коричневі палички, розтерти в порошок руками може бути дуже важко. По можливості замінюйте їх. Трави, суцвіття і пелюстки зазвичай дрібно ріжуть в блендері, але багатьом подобається спочатку протирати їх у ступці, користуватися гострим ножем або комбінувати ці методи. Спробуйте все і знайдіть свій. Шкірку цитрусових (лимона, апельсина, лайма, будь-яких інших) можна спершу висушити і потовкти товкачем, а можна натерти на дуже дрібній тертці і тільки потім засушити - так час сушіння різко скоротиться. До сухофруктам, перш ніж висушити до ламкості і розтовкти їх, часто додають мед або кілька крапель вина, що надає запах дуже приємний тонкий відтінок. Поєднуйте аромати і інгредієнти, дотримуючись рецептами, або створюйте свої власні. Ось, наприклад, одна з популярних комбінацій для пахощів:
1 частина кори пало санто; 1 частина толуанського бальзаму; 1 частина смоли стираксового дерева; чверть частини ванілі (розтертої в пудру). Як зробити ароматичні палички
Ароматичні палички робити, напевно, найскладніше, тому що їм потрібен тривалий час для просочення і сушіння та спеціальна основа. Для того, щоб зробити 20 ароматичних паличок вам знадобляться:
20 шт. тонких паличок по 28 см завдовжки кожна (бажано, спеціальних паличок-основ); 12 мл. олійною бази або дипропиленгликоля; 6 мл. ароматичні олії або суміші інгредієнтів; 1 скляна пробірка 25х250 мм.; 2 піпетки; тримач для пробірок; маркер; сушарка (неавтоматична, звичайна для білизни). Ретельно вимийте і висушіть пробірку, а потім вилийте туди масляну базу за допомогою піпетки. Відзначте рівень рідини в пробірці маркером. Додайте аромамасло. Тут вийти співвідношення 1:2 але в залежності від обраного аромату і його інтенсивності, можна змінити його (1:1 або навіть 1:3). Збовтайте вміст пробірки, закривши її шийку пальцем. Поставте в пробірку палички (потовщеною частиною вниз). Суміш покриє лише чверть від довжини паличок, але за час вистоювання вона просочить всю потовщену частину. Поставте в пробірку палички (потовщеною частиною вниз). Суміш покриє лише чверть від довжини паличок, але за час вистоювання вона просочить всю потовщену частину. Залиште пробірку на 3 доби при кімнатній температурі. Не накривайте її!
По закінченню трьох діб витягніть палички і розкладіть їх на сушарці. Не ставте її під прямі сонячні промені. Щоб перевірити, чи достатньо висохли палички, промокніть їх паперовим рушником; якщо воно вологе, потрібно почекати ще.
В середньому це може зайняти ще добу.
Після цього покладіть палички в пакет або коробку, де будете зберігати їх, або відразу поставте на підставку і запаліть.