«Оладками» на Русі називали акуратні і невеликі, але товстуваті млинці, приготовані з кислого тіста на основі кислого молока. З кислого тіста смажили млинці, млинці і навіть пампушки. Сьогодні під оладками розуміють вироби з пшеничного борошна, замішані на воді або на молоці з додаванням дріжджів. Невеликі порції тіста смажать в олії.
Після готовності оладки можна змастити сметаною, варенням, медом і т.п.
Як правило, товщина оладок вже в готовому вигляді становить близько 5-6 мм. Отже, давайте розберемося, як приготувати оладки?
Оладки. Рецепт приготування Необхідні для приготування цієї страви продукти: 1/2 кг пшеничного борошна, приблизно 2 склянки холодного молока, 25 гпекарских дріжджів, 2 курячих яйця, приблизно (за смаком) 1-2 ст. ложки цукру, не менше 4 ст. ложки вершкового масла, 1/2 ч. ложки харчової солі, рослинна олія для смаження.
Спочатку необхідно розвести дріжджі в невеликій кількості простої води, потім влити молоко, акуратно всипати борошно і після вимісити. Після цього необхідно визначити тісто в тепле місце для гарного бродіння.
Потім туди треба покласти яйця, сіль, необхідну кількість цукру, масло і дати тісту другий раз піднятися (адже тісто для оладок обов'язково по консистенції має бути в кілька разів густіше, ніж для млинців).
Далі можна смажити оладки на невеликій сковороді, підливаючи масла для кожної нової порції.
Оладки рекомендується подавати з вершковим маслом, смачні вони і зі сметаною, сиром, джемом, медом, а також варенням. Їх можна просто вкривати і потім вже прикрашати сумішами, наприклад, із збитою блендером сметани (або ж жирних вершків) з фруктами або сиропами, різними солодкими соусами і кремами.
Також розглянемо деякі дуже смачні рецепти традиційних російських приправ до наших оладушкам.
Апельсинове масло Близько 1/2 склянки ретельно розм'якшеного вершкового масла, 1-2 ст. ложки апельсинового сиропу, приблизно 2 ч. ложки дуже дрібно натертої цедри апельсина.
Спочатку необхідно змішати натуральний апельсиновий сироп і м'яке вершкове масло, потім вже потрібно збити всі блендером або міксером до однорідної маси і після перемішати з дрібно тертої цедрою.
Вишневий сироп Приблизно 300 г натурального вишневого джему і приблизно 1/4 склянки простий теплої води.
Потрібно перемішати вишневий джем з звичайною водою і після цього довести його до кипіння, при цьому акуратно і безперервно помішуючи.
Подавати такий сироп необхідно гарячим.