Як правильно заварювати шипшину?Шипшина є одним з найбільш корисних лікарських рослин. Його цілющі властивості фактично безмежні, адже благотворними ефектами володіють та ягоди і коріння, і пелюстки, і навіть насіння цього чагарника. Шипшина надає сприятливу дію на органи травлення, нирки, перешкоджає запальним процесам і сприяє знищенню шкідливих бактерій. Але про все по порядку.
Коріння
Коріння шипшини найкраще викопувати восени. Перед просушуванням їх слід ретельно промити, а після просушування - подрібнити. Для приготування відвару потрібно дві столові ложки подрібнених коренів на один стакан води. Отриману суміш кип'ятити 15 хвилин. Потім остудити і процідити. Такий відвар відмінно розчиняє і виводить камені з нирок.
Насіння
Насіння шипшини, які знаходяться всередині плодів, є джерелом корисної олії, до складу якого входить величезний комплекс жирних кислот і вітамінів. Крім того, ці насіння мають сечогінний і протизапальний ефект.
Плоди
Плоди шипшини, тобто ягоди, що дозрівають приблизно в кінці літа - початку осені. Вони багаті на вітамін С, А, К, Р, Е і деякими вітамінами групи В. Вміст вітаміну С в шипшині приблизно в п'ятдесят разів перевищують вміст того ж вітаміну в лимоні. Крім того, ягоди містять пектини, органічні кислоти, ефірну олію і дубильні речовини - словом, це дійсно джерело всіляких корисних речей.
Заварювати шипшину
Найчастіше готують настій і відвар з ягід шипшини. Деякі помилково припускають, що шипшина потрібно варити в окропі. Проте, такий спосіб насправді вбиває максимальну кількість корисних речовин і в деяких випадках стає просто непотрібним, але й шкідливим до вживання. Отже, правильні способи заварювання шипшини.
Пропорція 1 до 10, тобто на 1 л води потрібно взяти 100 грам подрібнених плодів шипшини. Для подрібнення: ягоди відокремлюються від волосків, прокручуються через м'ясорубку. Подрібнені плоди заливаються окропом і настоюють в закритому посуді близько 7 годин. Потім склад проціджують і вживають по одній склянці на день.
10-15 не подрібнених ягід промиваються, помешаются в закриту посудину (найкраще термос), заливаються кип'яченою водою не вище 60 градусів, настоюється близько 12 годин. Настій готовий до вживання.