Що можна заморозити на зиму?
Все більше людей стають прихильниками здорового харчування. Консерви, варення і соління виходять з ужитку, так як вони містять багато шкідливих речовин. Щоб не витрачати літній час біля плити, закочуючи банки на зиму, можна овочі, зелень, ягоди з грядки і фрукти заморожувати. Для цього потрібна морозильна камера і щільні пластикові або паперові контейнери. Ні цукру, ні олії, ні солі, ні оцту - при розморожуванні ви отримуєте екологічно чистий продукт з ароматами літа!
Які продукти можна заморожувати?
Всі ягоди і фрукти при заморожуванні повинні бути чисто вимитими і сухими. Сам процес заморожування відбувається при температурі не менше -20°C, щоб максимально зберегти поживні речовини всередині свіжих плодів. Упаковка - герметична і щільна. Термін зберігання - 1 рік з моменту заморозки. Ягоди, фрукти, як правило, заморожуються в свіжому вигляді, деякі овочі можна пробланшировать і порізати, щоб вони не займали багато місця в камері. Це актуально, якщо ви навчилися заморожувати овочеві суміші. Гриби можна варити і заготовляти злегка подсушенном вигляді.
Що можна заморожувати?
Заморозити на зиму можна все, що стосується літніх овочів і ягід, зелені, грибів та фруктів. Перше правило - це ретельно просушити продукти, щоб води на них не було зовсім.
  1. Зелень з грядки (петрушка, селера, кінза, кріп, базилік, м'ята, рукола та ін) потрібно дрібно порізати і розкласти в контейнери або помістити в звичайні поліетиленові пакети. Хочете зробити комбіновану приправу? Змішайте всі види зелені!
    Що можна заморозити на зиму?

    Ягоди (малина, полуниця, суниця) дуже ніжні по структурі, тому їх краще приморозить на харчовій плівці, намагаючись, щоб вони не склеювалися один з одним, а після скласти в контейнер і відправити на глибоку заморозку. З ягід можна робити мікси з цукром, які перетираються на блендері і просто розкладаються в тару для заморожування. Такі ягоди, як смородина, вишня, агрус, калина, брусниця, журавлина не розкисають після розморожування, тому їх можна сміливо складати в упаковку і відправляти заморожуватися.

    Фрукти (абрикоси і сливу) можна зберігати в морозилці до 6-и місяців. Їх розрізають вздовж на дві частини, видаляють кісточку і складають гіркою в контейнер. Груші і яблука чудово зберігаються часточками: їх спочатку злегка підв'ялюють на сонці, щоб вони стали трохи м'якше.
    Що можна заморозити на зиму?

    Овочі можна заморожувати в будь-якому вигляді, вони прекрасно зберігаються протягом усього року, до наступного посівного сезону.
    - Бобові спочатку бланшують в окропі, дають охолонути і стекти зайвої рідини, потім розкладають по пакетах - і в морозилку!
    - Перець не ріжуть, якщо він буде призначений для фарширування, очищають від серцевини і складають один в один.
    - Морква немає сенсу заморожувати цілком, так як вона дасть багато води після розморожування, тому її логічно натерти на крупній тертці і порційно розкласти в невеликі паперові ємності (наприклад, пакети від соку).
    -Кабачки, баклажани і цукіні дрібно ріжуть кубиками, попередньо їх можна пробланшировать в духовці або на сонці, скласти в пакети і постаратися випустити звідти все повітря.
    -Кольорова, брюссельська капуста і брокколі не втрачає смакових якостей взагалі. Якщо суцвіття занадто великі, розберіть їх і покладіть капусту в пакети: так місця в камері буде набагато більше.
    -Томати, коли вони невеликі, проколюють, якщо овоч великий за розміром, ріжуть, заморожують на харчовій плівці і складають у пластикові контейнери. Частіше морозять томатну пасту або пюре з суміші з болгарським перцем.
    Що можна заморозити на зиму?

    Гриби, попередньо очищені, проварені і злиті можна розфасувати по пакетах. Великі завжди ріжемо, дрібні можна залишити цілими для естетики на столі.

    Суміші з овочів готуються за бажанням господині. Для рагу заморожують разом кабачки, терту моркву, томати кубиками і дрібно нарізаний болгарський перець. Чудово поєднуються всі види капусти із зеленим горошком, спаржею і морквою. Суміш потрібно розморожувати повільно, бажано в холодильнику за 4-5 годин до процесу приготування. Якщо вам потрібно додати овочі, гриби або зелень в блюдо, яке вариться, розморожування додатково не потрібно.