Консервування огірків з горілкою: докладний рецепт приготування

Традиційне російське застілля немислимо без баночки маринованих або консервованих огірків. Це і закуска, і спосіб зберегти надлишки дачного врожаю, і блюдо, збуджує апетит.

В чому користь консервованих огірків?
Огірки - низькокалорійна їжа, у ста грамах солоних огірків міститься всього одинадцять кілокалорій, при цьому вони багаті на клітковину, яка покращує перистальтику кишечника і запобігає виникненню онкологічних захворювань. Консервовані огірки містять кальцій, залізо і магній, а також речовини-антиоксиданти, які борються з вільними радикалами. В солоних огірках містяться корисні бактерії, які зменшують розвиток шкідливих мікробів в кишечнику.

Кому не слід приймати в їжу консервовані огірки?
Як свіжий, так і маринований огірок є легким проносним засобом, тому не всім рекомендується вживати в їжу консервовані огірки. Такі захворювання, як гепатит, жовчнокам'яна хвороба, холецистит, панкреатит - пряме протипоказання для включення в дієту консервованих огірків. Проблеми з нирками: хронічна ниркова недостатність, пієлонефрит і сечокам'яна хвороба - теж привід відмовитися від спокуси спробувати маринований огірочок унаслідок високого вмісту в ньому натрію.

Рецепти
Головне в консервуванні огірків - це навіть не самі огірки, а приправи, без яких пропаде весь смак цього продукту. Це часник і кріп (разом з насінням), листя вишні і смородини, хрін. Деякі господині додають корінь хрону, так і його листя. Особливу пікантність соленью надає перець: чорний горошком кладуть обов'язково, а іноді і солодкий болгарський або навіть гострий стручковий. Зелені в банку з консервованими огірками багато не буває, деякі господині розкладають її шарами так, що часом і огірків майже не видно. Але смак консервованих огірків при цьому стає абсолютно неповторним!

Консервування огірків з горілкою - один з найбільш традиційних рецептів російської кухні. Вважається, що саме наявність у рецепті горілки робить розсіл з банки чудодійним засобом, що знімає неприємні відчуття на ранок після застілля.

• Візьміть на літрову банку шістсот п'ятдесят грамів огірків, по десять грамів кропу і селери, два грами листя хрону, кілька листочків вишні і смородини, три зубчики часнику, перець.

• Для приготування розсолу вам знадобиться: один літр води, шістдесят грамів солі, п'ятдесят грамів горілки, двадцять п'ять грамів шестипроцентного оцту.

• Промийте огірки, бажано, щоб вони були невеликі. Спочатку на дно банки складіть всі прянощі, потім тільки покладіть огірки. Листя смородини і вишні зазвичай кладуть зверху.

• Вскипяченный розсіл залийте в банки, накрийте кришкою, але не закручуйте.

• Через добу злити розсіл, додайте свіжий і стерилізуйте банки.

• Закупорьте банки кришками і приберіть в прохолодне місце для зберігання.

Альтернативний рецепт
• Складіть на дно банки кріп з насінням (парасольки), корінь хрону, вишневі і смородинові листя.

• Свіжі огірки обшпарте окропом, потім занурте на кілька секунд у крижану воду.

• Підготовлені таким чином огірки складіть в банки, залийте розсолом.

• Для розсолу візьміть шістдесят грамів солі на літр води, п'ятдесят мілілітрів горілки.

• Закрийте банки кришками, стерилізуйте і поставте в прохолодне місце, але краще в холодильник.

Приємного апетиту!