Літній сезон багатий різноманіттям овочів, фруктів та ягід. На жаль, зима нас такими подарунками не балує. А адже як хочеться зимовим вечором, скучивши по овочам, відкрити баночку солінь, заготовлених на зиму. Домашнє консервування огірків відомо ще від прабабусь, які передавали свої секрети консервування нашим бабусям і мамам, а ті, у свою чергу, донесли їх до нас.
Традиційний рецепт засолки огірків
1). Для засолювання необхідно вибрати огірки з тонкою шкіркою, невеликого розміру: від 8 до 12 сантиметрів, краще всього, якщо вони будуть зірвані з грядки в день заготовки. Зіпсовані, перезрілі, криві і пожовклі огірки для консервації не годяться.
2). Перед консервуванням рекомендується замочувати огірки на кілька годин, щоб з них пішов весь повітря. Обмити проточною холодною водою і обшпарити окропом.
3). Банки і кришки ретельно стерилізуємо, зелень і листя обдаємо окропом.
4). На дно банки вистилати промиті і ошпарені листя смородини, вишні або дуба, покласти парасольку кропу, листя хрону, естрагон, часник, перець запашний горошком.
5). Потім укласти огірки щільно прижимаядруг до одного і залити киплячою водою. Покрити кришкою і залишити на півгодини. Злити воду з банки, прокип'ятити її.
6). У банку покласти по 1 столовій ложки солі і цукру, залити киплячою водою і в кінці влити 1 велику ложку оцтової есенції.
7). Закатати банки, обережно поставити на підлогу кришкою вниз, укутати і залишити на добу.
Консервовані огірки з гірчицею
В даний час рецепти заготівлі огірків відрізняються різноманіттям. Консервування огірків з гірчицею надає неповторний пікантний смак традиційним хрустких огірочків.
1). На дно банки вистилаємо листя чорної смородини, вишні або дуба, часник і хрін за смаком, 1 пучок кропу, перець запашний горошком 3-5 штук і стручок гострого червоного перцю.
2). Потім вертикально викладаємо огірки, зверху можна покрити листям і приправами.
3). Заливаємо окропом, накриваємо кришкою і вичікуємо 10 хвилин. Зливаємо воду і проробляємо процедуру повторно.
4). Після чого знову зливаємо воду, в банку додаємо 1 ст. ложку гірчиці і вливаємо 1 ст. ложку горілки і заповнюємо готовим розсолом.
5). Для приготування розсолу необхідно закип'ятити 5 літрів води, розчинити в ній 250 грам солі і 200 грам цукру, додати 200 грам оцту.
6). Закатати банки, акуратно перевернути і поставити кришками вниз, обгорнувши ковдрою, почекати до повного охолодження.
Болгарський рецепт маринованих огірків
Щоб урізноманітнити варіанти засолювання огірків, можна спробувати рецепт огірочків по-болгарськи.
1). Одну морквину, одну цибулину й один болгарський солодкий перець порізати кільцями. На дно банки викласти половину нарізаних овочів, парасолька кропу і чорний перець горошком. Потім рядами щільно укласти огірки (огірки краще брати невеликі, приблизно 8 см), між рядами і зверху зробити прокладки з другої половини порізаних овочів і спецій.
2).Залить всі киплячою водою і почекати хвилин на 10-15 злити воду і повторно залити окропом, почекати поки охолоне.
3). У цей час приготувати маринад, пропорції на 1 літр води потрібно взяти 4 столові ложки без верху солі і 1 столову ложку з верхом цукру, довести до кипіння і додати 100 г 9 % оцту.
4). З банки злити воду і залити все маринадом. Банку необхідно трохи потрясти, щоб вийшов зайвий повітря, накрити кришкою і закатати. Так само як і в попередніх рецептах банки необхідно поставити перевернутими в тепле місце, обгорнувши ковдрою, до повного охолодження.
Поекспериментувавши з різними способами домашнього консервування, кожна господиня вибере для себе найкращі варіанти, які будуть задовольняти смак найвишуканіших гурманів і внесуть різноманітність у домашні застілля.