Консервування огірків без оцту на зиму. Покроковий рецепт приготування

Консервовані огірочки - улюблена страва росіян. На зиму господині заготовляють цей овоч за різними рецептами, багато з яких передаються в сім'ях від бабусь і мам підростаючим дочкам. Важко уявити російський стіл, без консервованих огірків: ідуть вони і як самостійне блюдо, і в якості інгредієнта до різноманітних салатів. Вважається, що найкращий спосіб консервації повинен містити оцет, але це не зовсім так: наші предки використовували для тривалого зберігання огірків, у тому числі і на зиму, сік смородини, журавлини та інших кислих ягід. Пізніше для цієї мети стали використовувати сік лимона.

Як підібрати огірки для консервування
Консервування огірків без оцту, як і будь-який спосіб заготівлі овочів на зиму, припускає ретельний відбір всіх інгредієнтів для подальшої засолювання. Огірки повинні бути без пошкоджень, рівними, приблизно однакового розміру.

Вживання консервованих огірків
Дієтологи рекомендують вживати огірки в свіжому вигляді, але і від маринованих, користь, звичайно, є. Це чудова закуска, збуджуюча апетит, але з'їдати їх можна не більше одного-двох із-за підвищеного вмісту натрію.

Рецепти консервованих огірків

Консервування зі смородиною - один з рецептів старовинної російської кухні.
• Прокип'ятіть трилітрову банку, помістіть туди за сорок грамів цибулі і кропу, корінець хрону, розрізану на кілька частин, кілька горошин чорного перцю, чотири зубчики часнику, півкіло червоної смородини і два лаврові листки.

• На зелень складіть огірки, промиті під струменем води, залийте розсолом, попередньо довівши його до температури кипіння.

• Розсіл готувати так: насипте кухонну сіль з розрахунку шістдесят грамів на один літр води.

З лимоном
• У прокип'ячену банку місткістю 3 літри укладіть по тридцять грамів цибулі, кропу, корінець хрону, порізаний дрібно, десять горошин чорного перцю, три зубчики часнику, два лаврових листа.

• Зверху покладіть огірки, попередньо промивши їх. Залийте щільно укладені огірки і зелень розсолом, доведеним до кипіння.

• Щоб приготувати розсіл, візьміть на один літр води двадцять грамів цукру, шістдесят грамів солі і сік половини лимона.

З томатним соком
• Укладіть на дно трилітрової банки листя хрону, кріп, 100 грамів солі, п'ятдесят грамів солодкого перцю, чотири зубчики часнику, три лаврових листа і невеликий гострий перчик.

• Візьміть на три кілограми огірків два літри томатного соку, доведіть його до кипіння і залийте їм всі інгредієнти в банку.

• Банки закрийте прокип'яченими кришками. Краще на кілька днів поставити банки догори дном, накривши теплою ковдрою.

• Потім консервовані огірки приберіть на зберігання в прохолодне місце.

Огірки консервовані в алычовом відварі
• Спочатку приготуйте розсіл. Візьміть триста п'ятдесят грамів аличі середньої стиглості, залийте трьома склянками води і поставте на вогонь. Коли вода закипить, проваріть розсіл чотири хвилини. Після цього зніміть з вогню і дайте настоятися п'ять хвилин, отриманий відвар злийте в окремий посуд.

• Додайте в отриманий настій сімдесят грамів кухонної солі і прокип'ятіть три хвилини.

• Покладіть в банку огірки і залийте отриманим розсолом. Закупорені банки стерилізуйте і поставте догори дном у прохолодне місце.

Приємного апетиту!