Сценарій до 9 травня Дня Перемоги. Підготовча група

Сценарій до 9 травня. Підготовча група


Святковий ранок до Дня Перемоги для підготовчої групи ДНЗ.


Сценарій до 9 травня для дітей 6-7 років

Вечір пам'яті до 9 травня «Діти і війна». Сценарій


Цілі:
1. Познайомити дітей з героями Великої Вітчизняної війни.
2. Розвивати спритність та увагу.
Підготовка:
1. Педагог розповідає про піонерів-героїв.
2. Підбираються фонограми "Маршу Перемоги" у виконанні духового оркестру пісні "Ми за мир!" С. Туликова у виконанні Червонопрапорного їм. А. В. Александрова ансамблю пісні і танцю Російської Армії; фотографії Петі Захватаева і Льоні Голікова.
3. Готуються квіти, галстучні прапори, повітряні кулі; іграшковий каченя; посылочный ящик, в'язані шарф, рукавиці, шкарпетки, мило, коробочка з написом: "Тютюн", лист - два комплекти; дерев'яні ложки - по два кожному (для танцю "Кадриль"); іграшкові патрони, солдатська сумка, три пари стійок із закріпленими на висоті 20 см від підлоги палицями, куб - два комплекти.
Дійові особи
Ведучий (дорослий).
Діти:
Мама
Донька
Автор
На центральній стіні на червоній тканині прикріплені напис "9 Травня" і букет гвоздик. На одній зі стін залу оформлений стенд із портретами піонерів-героїв і написом "Героям слава!".
Діти з кольоровими кульками, квітами і прапорами входять в зал під "Марш Перемоги" М. Старокадомського і будуються у формі літери "П".
Ведучий . Хлопці! Вітаю вас з великим святом-Днем Перемоги! Багато років минуло з того дня, коли вперше прозвучало це слово - "Перемога".
1-й дитина
Народ відстояв Батьківщину,
Йшов відважно в грізний бій.
Не люди шкодували життя Для Вітчизни дорогою.
2-й дитина
Принесли батьки і діди
Щастя людям всієї землі.
Славімо у світлий День
Перемоги Всіх, хто в бій великий йшли.
Танець "Святковий вальс" А.с Філіппенко
Ведучий . Річним недільного ранку 22 червня 1941 року на нашу країну напали фашисти. З цього дня довгих чотири роки ми воювали. У перший же день чоловіки відправилися захищати свою Вітчизну. Над усією країною стояв плач розставання. А солдати обіймали своїх близьких і прощалися надовго, розуміючи, що з війни прийдуть не всі. Ось що сказав поет Муса Джаліль маленькій дівчинці, яка нагадувала йому доньку, перед відходом на фронт:
Ти прощай, моя розумниця,
Посумуй про мене.
Перейду через вулицю -
Опинюся на війні.
Якщо куля дістанеться -
Тоді не до зустрічей.
Ну а пісня залишиться -
Постарайся зберегти
А ворог все продовжував захоплювати нашу землю, бомбив наші міста і села. Під час ворожих нальотів людям було страшно, вони ховалися в бомбосховищах - підвалах, підземних криївках, станціях метро. Дорослі брали з собою найнеобхідніше - одяг, їжу, питво, а діти - іграшки.
Інсценізація вірша "Каченя з вати"
Мама
Куди ти, доню, зібралася?
Адже скоро прилетять!
Донька
Ой, мамо, я на цей раз
Забула про каченят,
Той, самий маленький один
Під бомбу б не влучив!
Мама
Тут ватний твій каченя, тут,
Візьми і бережи,
Вже зенітки наші б'ють,
У притулок біжи!
Автор
Вони спускаються в пітьму,
Поки дадуть відбій,
І шепоче дівчинка йому
Дівчинка
Не бійся, я з тобою!
Провідний. Фашисти наступали, і тоді дітей намагалися відвезти подалі від війни, в тил. Потяглися ешелони з дитячими садами і школами в Сибір і на південь нашої країни. Діти їхали, а мами залишалися. Обіймали й цілували своїх дітей на прощання.
Хлопчик синьоокий,
Гілочка моя,
Так ще жодного разу
Не сумувала я.
Рушать вагони
Через п'ять хвилин.
В першому ешелоні
Дитячий садок везуть.
Діти страшних казок
Слухати не повинні,
Гуркоту фугасок,
Тупоту війни.
Вас везуть на Каму,
Далі на схід.
Ти частіше маму
Пам'ятай, синку.
Провідний. В тилу школярі вчилися і працювали. Багато 12-річні діти йшли на завод, щоб нарівні з дорослими робити снаряди для гармат. Вони прибирали бавовна на полях Узбекистану на матеріал для парашутів. Дівчата в'язали для солдатів речі, а потім збирали на фронт посилки. Що діти могли покласти туди? Шкарпетки, шарфи, рукавиці, щоб солдатам було тепло, мило і міцний тютюн, і обов'язково писали лист, в якому бажали перемоги над ворогом. Зараз ми спробуємо зібрати таку посилку.
Естафета "Хто швидше збере посилку на фронт"
Беруть участь команди по шість чоловік кожна. Учасники тримають в руках по одному предмету: в'язані рукавиці, шарф, шкарпетки, шматок мила, коробочку (або кубик) з написом: "Тютюн", лист. На відстані 4- 5 метрів від команд стоять посылочные ящики. Діти по черзі підбігають до них і складають речі. Перемагає команда, яка перша виконала завдання.
Ведучий . По всій країні відкривалися шпиталі, де лікували поранених солдатів. І першими помічниками, санітарами були діти. Вони доглядали за хворими, писали за тяжкопоранених листи додому, влаштовували для бійців концерти. Адже з музикою будь-яка біль легше переноситься.
Дитина
Що з ногами, не зрозумію,
Вправо-вліво носяться,
Не стоять вони на місці,
Так у кадриль і просяться.
Л. Оліфірова
Російський народний танець з ложками "Кадриль"
Ведучий . Але не всіх вдавалося евакуювати. Багато дітей залишилося на окупованих територіях. Часто батьки гинули, і діти залишалися одні. Іноді їх залишали в діючій армії. Таких хлопців називали "сини полку".
1-й дитина
Бурштинові світанки і заходи сонця,
І свіжість лісу, і річкова гладь
Щоб раділи цьому хлопці,
Вітчизняної війни солдати
Вміли постояти за Вітчизну.
2-й дитина
І в сорок першому,
І в сорок п'ятому
Йшли в бій вони,
А поряд часом
Крокував хлопчина,
Одноліток наш, напевно.
Ще хлопчисько,
Але вже герой!
Ведучий . Я вам розповім про одного такого маленького бійця. Звали його Петя Захватаев. Він служив у взводі забезпечення і на возі доставляв бійцям боєприпаси. У нього не було автомата. Його нагородили медаллю "За відвагу". Діло було так. У бійців, які обороняли важливу висоту, скінчилися патрони і гранати. Кілька сміливців намагалися пробитися до висотці з патронами, але всі підступи прострілювалися, і підповзти ніяк не вдавалося. Тоді Петя уклав частину боєприпасів в волокушу, надів лямку через плече і поповз по-пластунськи. Але він запізнився. Наші солдати вже відступили. Коли Петя виявився на висотці, він побачив, що настають фашисти і наших бійців немає. Тоді хлопчик почав відстрілюватися сам. Стрілянину почули, і наші бійці прийшли йому на допомогу. На наступний день командир вручив 14-річному солдату медаль "За відвагу". Зараз ми спробуємо доставити боєприпаси ось до цієї висотки.
Гра "Подаруй патрони"
Беруть участь двоє дітей. Кожен гравець складає патрони у військову сумку, одягає її через плече, проповзає по-пластунськи під трьома палицями, закріпленими на висоті 20 см і кладе сумку з патронами на куб. Перемагає учасник, який першим доставив патрони.
Провідний. Багато діти боролися разом з дорослими в партизанських загонах. Поряд з іменами легендарних героїв війни Івана Панфілова, Дмитра Карбишева і багатьох інших ми називаємо імена юних Героїв Радянського Союзу, піонерів (Показує на стенд із портретами піонерів-героїв і називає їх.) Володя Дубінін, Валерій Волков, Ніна Сагайдак, Валя Котик, Марат Казей, Зіна Портнова.
1-й дитина
Вітри в похідні трубили труби,
Дощ відбивав барабанний дріб
Хлопці-герої в розвідку ходили
Крізь гущавину лісів і болотну драговина.
2-й дитина
І здається, знову в боротьбі і поході
Сьогодні в рядах своїх вірних друзів
Льоня Голіков, Володя Дубінін, Котик, Матвєєва, Звєрєв, Казей.
С. Гребенніков, Н. Добронравов
Діти слухають у виконанні вокального ансамблю школярів пісню про Ларисі Михеєнко "Не тільки хлопчаки" Д. Кабалевського.
Ведучий . Ми з вами вже знаємо про подвиги цих піонерів-героїв. Сьогодні я розповім вам про Льоню Голикове. Всю ніч група партизанів-розвідників лежала в засідці біля шосе. Але дорога була тихою і пустельній. Під ранок командир дав команду до відходу. Всі партизани пішли. Забарився тільки Льонька. Тільки він зібрався наздоганяти своїх, як здалася легкова машина. Відважний хлопчик кинув гранату. З машини вискочив і побіг німецький офіцер з портфелем. "Штабні документи!" - зрадів юний партизан і кинувся за фашистом. Коротка черга - і офіцер упав у траву. Коли Льонька повернувся в партизанський табір, на ньому був німецький кітель з генеральськими погонами. На грудях - два автомата: свій і трофейний. А в руках портфель, в якому опинилися секретні креслення нової міни. Багато юних бійців загинуло в боротьбі. Вічна слава героям!
1-й дитина
Незабутні герої,
Юними залишилися ви навік.
Перед вашим раптом ожило ладом
Ми стоїмо, не піднімаючи очей.
2-й дитина
Біль і гнів зараз тому причиною,
Подяку вічна вам всім,
Маленькі, стійкі чоловіки,
Дівчатка, гідні поем.
Пісня «Ім'я героя» С. Вольфензона
Ведучий
Спати лягли одного разу діти -
Вікна всі затемнені,
А прокинулися на світанку -
У вікнах світло, і немає війни!
1-й дитина
Можна більше не прощатися,
І на фронт не проводжати,
І нальотів не боятися,
І нічних тривог не чекати.
Люди святкують Перемогу!
Вість летить у всі кінці:
З фронту їдуть, їдуть, їдуть
Наші діди та батьки!
С. Міхалков
Пісня "Про світ" А.с Філіппенко
Ведучий . Давно закінчилася війна, але пам'ять про юних героїв жива в наших серцях. Дитина
Надійніше, ніж обеліски,
Сувора пам'ять сердець,
Навіки в загонові списки
Зарахований був юний боєць.
К. Ибряев
Діти йдуть із залу під пісню "Ми за мир!" С. Туликова.