Дітям про свято 9 травня День Перемоги

Оповідання для дітей про свято 9 травня - День Перемоги


в нашій країні 9 травня святкується день перемоги СРСР над нацистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні, яка тривала довгих чотири роки з червня 1941-го по травень 1945 року.
Дев'ятого травня 1945 року в 0:43 за московським часом у французькому місті Реймсі був підписаний акт про беззастережну капітуляцію Німеччини.
А 24 червня на Червоній площі в Москві відбувся Парад Перемоги.
Так закінчилася найстрашніша війна в історії нашої країни. Щоб цей день настав, чотири роки лилася кров, солдати гинули на передовій, а їх матері, дружини і діти, забувши про голод і втому, працювали в тилу, забезпечуючи фронт зброєю і хлібом.
Перемога в цій довгій і жорстокій війні далася нашій країні ціною величезних втрат і щоденного подвигу всіх - і зовсім юних хлопчаків, сбегавших на фронт, і молодих дівчат - медсестер, виносили поранених з-під обстрілу, і жінок, виснажений нескінченними змінами на заводах та колгоспних полях, недоїданням і постійним очікуванням листів з фронту. Вони відвоювали для нас мир, і в подяку за це ми повинні завжди пам'ятати про ту війну і намагатися дізнатися про неї всю правду, якою б гіркою і жорстокою вона не була, тому що брехня і забуття страшніше смерті. З усіх офіційних свят 9 травня залишається в нашій країні найтеплішим і неофіційними. В цей день кожен по-своєму намагається висловити свою особисту подяку трохи залишилися в живих ветеранів: хтось дарує гвоздики незнайомим сивочолим людям з орденами на грудях, хтось підносить їм саморобні листівки і подарунки, хтось просто підходить і дякує. А нещодавно з'явилася гарна традиція пов'язувати на одяг, сумки і навіть машини георгіївські стрічки як символ пам'яті і глибокої поваги до всіх полеглим і живим на тій страшній і такої далекої тепер війні. 9 травня - один з небагатьох радянських свят, який як і раніше відзначають у багатьох країнах колишнього Радянського Союзу.
Можна прочитати також дітям вірші і пограти в інтелектуальні ігри

Інтелектуальні ігри. Стовпові шашки


Кількість гравців : двоє.
Тобі знадобиться: шахова дошка та шашки.
Якщо тобі набридло грати в звичайні шашки і піддавки, можеш опанувати їх досить забавну різновид -
росіяни стовпові шашки! Зробити це зовсім не важко, враховуючи, що грають в стовпові шашки по звичайним шашковим правилами з деякими доповненнями. Всі шашки залишаються на поле до самого кінця гри.
1. Побита шашка суперника не знімається з дошки, а забирається під наголосом шашку.
2. Коли під ударом виявляється складена з шашок башта, то з неї знімається тільки верхня шашка, і шашка, яка перебувала під нею, вступає в гру
у відповідності зі своїм кольором.
3. Побиваючи кілька шашок суперника, ти не знімаєш їх з поля, а по порядку забираєш одну за одною під наголосом фігуру і на кінцевому полі складаєш з них стовп, або вежу.
4. Такі вежі пересуваються цілком і ходять за правилами своєї верхньої шашки, як звичайнісінька шашка або дамка.
5. Вежа, як і одиночна шашка може проходити в дамки, але королем при цьому стає тільки верхня шашка.
Виходить, що в процесі гри ти можеш звільняти свої шашки, захоплені суперником у вежі, причому взята в полон і потім звільнена дамка зберігає свій «дамочный» статус. Найкращі стратеги стовпових шашок діють так: захоплюють під свої шашки якомога більше шашок суперника і одночасно а. зводять вежі з великою кількістю полонених шашок в глиб своєї позиції. При цьому вони намагаються атакувати суперника найбільш важкими вежами, намагаючись розмінювати найслабші з його веж, щоб звільнити своїх бранців.