Догляд за рослиною
Заміокулькас невимогливий до догляду і цілком може вирощуватися в домашніх умовах. Але відразу після покупки не варто вживати стосовно квітки активних дій. Краще почекати пару тижнів, щоб він адаптувався, а потім пересаджувати. Поки рослина молодо, робити це взагалі не рекомендується.
Догляд полягає в наступному - дотримання правил поливу, забезпечення температурного режиму, освітлення і грамотне добриво.
Квітка потребує помірного поливу, влітку - трохи рясніше, взимку - тільки після висихання грунту. Заміокулькас любить сухий мікроклімат, тому не потребує обприскуванні. Повітря в квартирі, пересушене радіаторами опалення - ідеальне середовище для розвитку рослини. Однак і обприскування не завдає істотної шкоди. Раз на місяць потрібно прибирати з листя пил. Це допомагає рослині дихати і повертає яскравий зовнішній вигляд. Роблять це за допомогою вологої губки. Однак, так як у квітки багато дрібних листя, простіше обмивати його теплим душем.
Нормальна температура для заміокулькаса при домашньому догляді +20 градусів. Взимку вона може становити +16 градусів. А ось при + 12 заміокулькас починає хворіти і, як наслідок, гине. Рослина віддає перевагу добре освітлені місця. Влітку його краще виставляти на відкритий простір, а в зимовий період краще розмістити біля вікон, розташованих з південної сторони.
Заміокулькас необхідно регулярно підгодовувати, так як він швидко витрачає запаси поживних речовин. Для цього можна використати готові препарати та добрива для кактусів. Підживлення здійснюється раз на місяць строго розрахованими порціями. Надлишок добрива може спричинити загибель квітки.
До складу землі при догляді особливих вимог немає. Єдине, про що потрібно пам'ятати, дренаж - керамзит і пісок. Разом вони займають близько однієї четвертої обсягу горщика. Ємність повинна бути середнього розміру, краще широка, щоб пересадки надалі відбувалися простіше. При домашньої пересадці потрібно дотримуватись заходів безпеки. По-перше, робити це слід у рукавицях, оскільки сік рослини отруйний. По-друге, земляний ком залишається колишнім, в горщик лише додається свіжа земля. Пересаджувати квітка потрібно по мірі необхідності.
Розмноження заміокулькаса
Якщо догляд за рослиною здійснюється правильно, його зовнішній вигляд буде викликати заздрість знайомих. Цілком природним буде питання про можливості розмноження квітки в домашніх умовах. Для цього потрібно акуратно відокремити держак, лист або частина куща і розповісти майбутньому власнику про особливості догляду. Листок або держак відразу вкорінюється в суміші піску і торфу і поміщається в тепле місце з розсіяним світлом. Такі умови можна створити, накривши горщик поліетиленом чи банкою.
Обов'язкові умови для вкорінення: температура двадцять п'ять градусів, яскраве розсіяне світло. Грунт не повинен пересихати, але і не повинна бути мокрою. Якщо все зроблено правильно, через сім місяців з'явиться листової стебло з двома листочками.
Чим хворіє рослина
Основний метод боротьби з захворюваннями - правильний догляд та розмноження. Рослина хворіє рідко, проте недостатня увага до умов розвитку може привести до його загибелі.
Рясний полив викликає гниття кореневища і квітки в цілому. Якщо це сталося, рослина треба вийняти з горщика, загнили частини відокремити, а решту посипати товченим вугіллям, підсушити і пересадити в новий грунт. Надалі квітка поливати помірно.
Якщо листя жовтіють і відпадають, але у верхній частині з'являються молоді пагони, можна не хвилюватися. Це ознака нормального росту. Жовтіючі листя видаляють лише після повного засихання.
Якщо заміокулькас жовтіє, на стовбурі з'являються мокнучі плями, а нові листя не з'являються, швидше за все, рослина мерзне, йому не вистачає вологи або воно уражена шкідниками. Квітка може дивуватися павутинним кліщем, попелиць, щитівкою. Кліщ з'являється на листках і обволікає їх тонкими павутинками. Знищується він обприскуванням і обмиванням листя. Можна використовувати воду, слабкий тютюновий настій, запилення меленою сіркою. Попелиця поселяється на нижній стороні листа, харчується соком рослини, що викликає засихання та скручування листя. Личинки шкідника обприскують мильно-тютюновим розчином, а дорослих особин разом з щитками видаляють вологим тампоном. При цьому всі рослину слід обробити інсектицидом або мильним розчином.
Після будь-якої обробки через добу квітка потрібно добре вимити, накривши грунт поліетиленом. У разі необхідності обробку повторюють.
Навіть якщо заміокулькас жовтіє і хвороба очевидна, не поспішайте його викидати. Вийміть квітка з горщика, огляньте кореневища і бульби. Якщо вони виглядають здоровими і не втратили пружності, обмийте їх слабким розчином марганцівки, підсушіть і пересадити в новий грунт. Дуже можливо, що при настанні сприятливих домашніх умов збереглися бульби дадуть нові пагони. Заміокулькас досить витривалий і стійок.