Що необхідно врахувати при покупці кімнатного рослини

Вибір і придбання квітів для будинку


Рослини повинні доповнювати інтер'єр і виглядати органічно. Якщо квітка гарний, незвичайної форми, кольору і може стати окремим елементом декору, які не ставте поряд інші квіти. Також немає сенсу поєднувати великий квітка з маленькими, які рекомендується ставити групами для створення єдиного ансамблю.
У невеликій кімнаті краще ставити маленькі або середнього розміру квіти, а велику кімнату, навпаки, прикрасять більш солідні екземпляри: фікуси, пальми, драцени, монстери. У простому і лаконічному інтер'єрі будуть ефектні рослини із строкатим або незвичайної форми листям, а якщо кімната ошатна за рахунок яскравих шпалер, картин, тканин і т. д., затишок створять зелені рослини простий округлої форми.
При оформленні живими кімнатними рослинами дитячої кімнати пам'ятайте про безпеку, намагайтеся не використовувати колючі рослини, такі як кактуси. Їх краще розмістити в кабінеті. Також у дитячій і кабінеті постарайтеся не використовувати кімнатні рослини з яскраво вираженим запахом, навіть якщо дітям і він вам дуже подобається.
Намагайтеся не купувати великі дорослі рослини. Молоді квіти краще переносять стресові ситуації, легше і швидше пристосовуються до зміни умов утримання. Доросла рослина буде довго і важко пристосовуватися, навіть якщо воно вважається невибагливим.
Вибираючи рослина в магазині, зверніть увагу на місце, де воно стоїть, не купуйте рослини, які стояли в проходах, біля відкритих дверей або впритул до шибки: їх могли зашкодити, вони могли постраждати від протягів і різких перепадів температури, отримати сонячні опіки, пошкодження від зіткнення з холодним склом. Все це може не бути помітним, але обов'язково позначиться в майбутньому.
Вибираючи рослина, поторкайте землю в горщику - вона повинна бути злегка вологою, але не сухою і не сирої (якщо тільки рослина не полили хвилину назад). В піддоні не повинно бути води, а між стінками горщика і землею - порожнеч. На глиняному горщику і на грунті не повинно бути зеленого або білого нальоту, а на листі - пилу або павутини. Придивіться не тільки до обраного вами рослині, але і до інших. Якщо вищезазначені умови не дотримано, не купуйте рослини в цьому магазині, так як це ознака непрофесіоналізму і не виключено, що тут є рослини, заражені хворобами та шкідниками.
Уважно огляньте рослина: немає на ньому шкідників, сірого або білого нальоту на листках, квітках і стеблах, коричневих бляшок на листках; огляньте і зворотний бік аркуша. Звичайно, велика рослина не оглянеш як слід, але потрібно зробити це хоча б частково. Якщо при огляді ви будете звертатися з рослиною обережно, продавець не буде заперечувати.
У обраного рослини листя не повинні бути млявими, скрученими або мати сухі кінчики. Сама рослина повинне бути покрите листям рівномірно з усіх боків.
Що необхідно врахувати при покупці кімнатного рослини

Якщо це квітуча рослина, вибирайте той, на якому більше бутонів, ніж розпустилися квіток.
Придбане рослина має пройти акліматизацію. Тривалість її залежить від примхливості рослини і умов, в яких воно зростало в магазині. У будь-якому випадку оберігайте рослину від прямих сонячних променів і протягів протягом декількох тижнів. Температура в приміщенні повинна бути помірною, а полив - обережним. Деякі особливо чутливі рослини під час акліматизації скидають квітки і листя - у такому випадку рослину потрібно поставити в найбільш підходяще місце і більше не переставляти його.
Захист від прямих сонячних променів обов'язкове для більшості рослин у період акліматизації, за винятком квітучих кімнатних рослин, які продають взимку (азалії, цикламени, хризантеми). Їх треба поставити в добре освітлене місце на вікні.