Портулак. Вирощування і догляд

Портулак городній. Вирощування


Портулак. Догляд, сорти й види


Догляд : вимогливий до грунтів та світла.
Терміни посадки і цвітіння: на розсаду висівають в січні-лютому, у відкритий грунт - як мине загроза заморозків, цвіте з травня по жовтень.
Морозостійкість : до 0 °С.
Одне з найкрасивіших рослин, зацвітають навесні. Портулак добре поєднується з багатьма рослинами, особливо з низькорослими. З нього виходять яскраві килими і групи в ландшафтних клумбах. Різноманітність забарвлень квіток рослини вражає: рожеві, червоні, білі, жовті та помаранчеві. Ввечері і в негоду квіти портулаку закриваються, але з першими променями сонця розпускаються і радують своєю красою.
В Європу портулак був завезений на початку ХІХ століття. В умовах середньої смуги його вирощують як однорічник.

Загальний опис


Портулак - одно - або багаторічна рослина сімейства портулаковых. Його батьківщиною є Аргентина та Бразилія. Стебла портулаку повзучі, світло-зеленого кольору з червонуватим відтінком. Висота його всього 10-15 див. Листя вузькі, крихкі. Квітки поодинокі, в діаметрі досягають б см, бувають простими і махровими, за формою нагадують мініатюрні півонії. Портулак, висаджений розсадою, починає цвісти в травні.
Плід - багатонасінна коробочка.

Портулак. Сорти


В залежності від сорту квіти портулаку можуть бути простими і махровими (табл.).
Таблиця
СОРТИ ПОРТУЛАКУ


Назва сорту


Короткий опис



Фламенко


Махровий сорт з квітками різноманітного забарвлення; висота - 15-20 см



Соня


Сорт простої форми висотою до 15 см



Double Mixed


Сорт з махровими квітками, що нагадують кущові трояндочки



Каламбур


Махровий або напівмахровий, заввишки до 15 см, квітки діаметром до 4 см



Sunglo


Самий сорт великоквітковий



Cloudbeater


Квітки цього сорту не закриваються навіть в похмуру погоду



Сонячна принцеса


Квітки різноманітних забарвлень



Манго


Махровий сорт з квітками лососево-оранжевого кольору



Спалах


Квітки яскраво-червоного кольору



Гібрид Текіла Черрі


Квітки темно-бордового кольору


Закінчення табл.


Назва сорту


Короткий опис



Гібрид Крем


Махровий, з кремовими квітками і темною серединкою, до 5 см в діаметрі



Довге літо


Сорт відрізняється тривалим цвітінням, квітки семи різних забарвлень


Умови вирощування і догляд


Портулак добре росте лише на сухих сонячних ділянках. У тіні рослина не цвіте, а його стебла витягуються і втрачають свою привабливість. На вологих і важких грунтах воно хворіє і може загинути, а на дуже удобрених утворює рясну зелень на шкоду цвітінню. Найбільш придатними ґрунтами для портулаку є супіщані.
Полив рослині потрібен регулярний, особливо відразу після посіву і протягом всієї вегетації, в посушливі періоди. При цьому застоювання води потрібно уникати.

Портулак. Розмноження та особливості зростання


Рослини розмножуються насінням. Щоб отримати квіти вже в травні, сіють їх у січні-лютому в ящики або інші ємності. Для насіння готують просіяне землю з додаванням піску.
Земляну суміш розрівнюють, трохи трамбують і поливають. Потім беруть насіння і змішують їх з піском в співвідношенні 1: 4 тоді посадки вийдуть негустими і рівномірними.
Насіння портулаку проростають не одночасно - від 1 до 15 днів. Сходи дрібні і в перший місяць ростуть повільно.
Сходи краще всього поливати з пульверизатора. Якщо посіви вийшли густими, їх обов'язково потрібно прорідити. Потім сходи портулаку пікірують. Це досить складний процес, тому що вони дуже дрібні і крихкі. Для пікіровки використовують сірники або тонкі палички. Пікірують розсаду у ящики, залишаючи відстань приблизно 4-5 див. Через 7-10 днів розсаду поливають розчином сульфату амонію (1/2 сірникової коробки добрив на 10 л води). Поливати краще ввечері або в похмурий день. У відкритий грунт розсаду висаджують, коли встановлюється тепла погода і мине небезпека заморозків.
? Якщо насіння портулаку купуються в магазині, то найкраще це робити в кінці зими або ранньою весною. При цьому необхідно перевірити цілісність пакетика, а також термін придатності. Можна купувати розсаду у стаканчиках. Краще всього вибирати компактні рослини без ознак загнивання.

Проблеми при вирощуванні


В цілому портулак та його види досить стійкі до хвороб і шкідників. Іноді рослини уражаються грибом Albugo portula - сеае, що призводить до появи плям на листках, а також до деформації пагонів. Уражені частини рослини видаляють, а решта обробляють мідьвмісними фунгіцидними препаратами.
Використання в оформленні Портулак - відмінне контейнерне рослина. Добре виглядає у вуличних вазах, горщиках, підвісних корзинах, а також в балконних та віконних ящиках. Різноманітне застосування портулаку в оформленні саду. Його висаджують у квітниках, рабатках, клумбах, сухих схилах, кам'яних підпірних стінках, на стиках бетонних плит в рокарії. На сухих грунтах портулак замінює газон.