Опунція. Корисні властивості опунції

Якими корисними, цілющими і лікувальними властивостями володіє опунція.
Батьківщиною опунції є Мексика. Являє собою великий кактус, який має темно-зелені стебла, схожі на коржі. Сегменти стебел розмірами можуть бути з долоню, вони товсті, соковиті, світло-зеленого кольору, мають довгасту або обратнояйцевидную форму. Голковидні великі колючки утворюються на зрілих сегментах.
? Народне повір'я говорить, що мирт робить жінку щасливою, тому кожній жінці рекомендується тримати це рослина будинку. Запах мирта відводить від людини злість і заздрість.
У промисловості і медицині використовують усю рослину опунції звичайної цілком. У жарких країнах з опунції роблять живі огорожі, а також висаджують Для захисту грунту від ерозії. Рослину використовують у косметології, з його колючок виготовляють магічні обереги. З насіння виділяють масло або перемелюють на борошно. Квітки опунції входять до складу багатьох чайних зборів. З рослини виробляють пектин, клей і барвники для харчових продуктів. У ньому містяться вітаміни. З цього виду кактусів можна отримати сировину для виробництва мила, спирту, дезодорантів і багато іншого.
Завдяки чималим цілющим властивостям опунція застосовується в традиційній і народній медицині. З пагонів опунції готують препарати, що допомагають при діареї і усувають біль у животі. Плоди опунції використовують також як закріплюючий засіб при діареї.
Для лікування цукрового діабету, ожиріння, гастриту, хвороб печінки, артеріальної гіпертонії, виразкової хвороби шлунка рекомендують препарати із стебел і квіток цього кактуса. Вони в змозі також регулювати рівень цукру в крові. Листя опунції сприяють виробленню інсуліну в організмі.
Опунцію радять вживати при ожирінні, вона сприяє втраті ваги, але при цьому забезпечує організм усіма поживними речовинами. Справа в тому, що волокна кактуса поглинають молекули жиру, тому він не всмоктується в кишечнику. Вона також допомагає розщепленню жирів у тканинах і швидкому їх виведенню з організму.
При вживанні опунції в їжу волокна набухають, їх обсяг у шлунку збільшується, в результаті чого з'являється відчуття ситості, яке не проходить протягом довгого часу. Апетит і рівень цукру і холестерину в крові при цьому знижуються. В результаті поліпшуються обмінні процеси і вага стає менше.
Опунція містить рослинні білки, що допомагають боротися з набряками і целюлітом, виводить рідину з організму. Також вона знімає важкість у ногах, усуває ломоту.
Сік опунції рекомендують пити при хворобах печінки. При запаленні сечовивідних шляхів (цистит, уретрит) допомагає відвар з коренів опунції, чинить сечогінну дію. Також опунція добре діє при порушенні діяльності передміхурової залози, її відвар радять пити чоловікам після 50 років. Квіти кактуса мають кровоспинну і в'язким властивостями, вони рекомендовані для позбавлення від аденоми простати, при уретритах і інших захворюваннях з мимовільним і частим сечовипусканням. Що містяться в них речовини допомагають зміцнити сфінктери сечового міхура, а також рятують від хронічних запальних процесів.
Протипоказаннями до застосування препаратів з опунції є хронічні геморой і цистит.

Компрес з опунції при набряках


Склад: 1 лист опунції.
Спосіб приготування: видалити з листа усі колючки. Відрізати смужку шириною 1 см, решта покласти в холодильник. Відрізаний шматок подрібнити, щоб вийшла кашка.
Спосіб застосування: кашку втирати в набрякле місце протягом 2 хв, потім розрівняти, зверху накрити поліетиленовим пакетом і обмотати всі вовняним шарфом. Компрес робити перед сном. Вранці видалити залишки кашки.
Примітка: прикладати компрес протягом 3-10 вечорів.

Настоянка листків опунції при ломоті в ногах


Склад: 1 лист опунції, 200 мл горілки або 70%-ного етилового спирту.
Спосіб приготування: нарізати лист шматочками, залити горілкою і настоювати протягом 15 днів в темному посуді.
Спосіб застосування: всередину приймати по 15-18 крапель щодня, зовнішньо натирати хворі ноги.

Компрес з опунції для загоєння ран


Склад: 1 лист опунції.
Спосіб приготування: видалити з листа всі колючки, розрізати його навпіл.
Спосіб застосування: прикласти до хворого місця соковитою стороною, забинтувати. Курс лікування становить 5-6 днів.

Листя опунції при хворобах сечовивідних шляхів


Склад: 5 листків опунції, 2 ст. л. води.
Спосіб приготування: подрібнити листя опунції за допомогою м'ясорубки або соковижималки. Викласти кашку на шматок тканини і віджати сік, до решти кашки додати воду і знову віджати.
Спосіб застосування: приймати по 1-2 ст. л., заїдаючи медом або цукром, 3 рази в день за 30 хв. до їди.
Примітка: діє як сечогінний засіб.

Листя опунції з кагором і медом при бронхіальній астмі


Склад: 200 г дрібно нарізаного листя опунції, 500 мл кагору, 500 г меду.
Спосіб приготування: змішати всі інгредієнти, настоювати протягом 20 днів.
Спосіб застосування: приймати 3 рази в день по 1 ст. л. перед їжею.
Примітка: засіб протипоказаний при алергії на продукти бджільництва.