Корисні властивості лілії

Цілющі властивості лілії. Чим корисна лілія
Батьківщиною лілії є Японія та Азія. В даний час росте також в Північній Америці і Європі. В роду існують приблизно 100 видів. У лілії прямі стрункі стебла зеленого кольору, деякі види мають на стеблах темно-коричневі або темно-пурпурові штрихи. Висота стебла в середньому становить 30-40 см. Листя ланцетоподібної, лінійної, лінійно-ланцетоподібної, довгастої форми. Квітки розташовані по 1 або по 2-4 штуки в суцвіттях. Оцвітина складається з 6 часток, за формою нагадує дзвін, кубок або чалму. Квіти в змозі мати білий, рожевий, жовтий, червоний, бузковий, помаранчевий окрас, іноді зустрічаються пелюстки, прикрашені цяточками, плямочками або смужками на внутрішній стороні.
У зрізаному вигляді квіти лілії здатні довгий час стояти у воді. В Японії самий сприятливий клімат для розведення лілії, де її вирощують не тільки у вигляді Декоративного рослини, а також деякі види вживають в їжу. В якості домашнього рослини лілію дуже просто розводити. Більшість сортів лілій цвітуть влітку. Вони потребують свіжому повітрі, тому влітку їх краще виносити на балкон або в просторе добре провітрюване приміщення.
В якості лікарського засобу вживають квітки і цибулини лілії. Хімічний склад її ще мало вивчений. У народній медицині практикують такі сорти лілій, як біла і тигрова. Цибулину білої лілії застосовують при наривах і гнійних запаленнях у вигляді зовнішнього кошти. Для цієї мети рекомендують зварити в молоці. Відвар білої лілії використовують в косметологічних цілях для освітлення веснянок. З квіток лілії також роблять настоянку, яка діє як тонізуючий засіб. Середньовічні вірменські цілителі рекомендували застосовувати цю рослину в старості при статевій слабкості. Тигрову лілію частіше використовують у вигляді зовнішнього кошти. Вона має такі ж показання до застосування, що і біла лілія.
? Лілія в давнину символізувало царську владу. Її часто зображали на гербах аристократичних сімей Європи. Латинська назва квітки має кельтське коріння і переводиться як «білизна».

Настоянка білої лілії


Склад: 2-3 квітки білої лілії, 200 мл горілки.
Спосіб приготування : залити горілкою подрібнені квітки лілії, настоювати в темному місці протягом 2 тижнів, потім процідити.
Спосіб застосування : приймати настоянку вранці натщесерце по 20 мл Курс лікування становить 2-3 місяці, потім треба зробити перерву на 10 днів і повторити.

Відвар цибулини лілії для полегшення болю і зупинки маткової кровотечі


Склад: 15 г цибулини лілії, 200 мл води.
Спосіб приготування: цибулину залити водою, довести до кипіння і поварити протягом 10 хв.
Спосіб застосування : приймати відвар по 1 ст. л. 3 рази в день.

Засіб з білої лілії для видалення веснянок


Склад: у рівних кількостях відвар квіток білої лілії, гірчичного борошна та меду.
Спосіб приготування : змішати всі інгредієнти.
Спосіб застосування: змащувати засобом обличчя 2 рази на день.