Догляд за монстеройМонстера - це рослина, що належить до роду тропічних ліан. Поширено воно в екваторіальному поясі, в тропічних лісах Америки, росте практично по всій Бразилії та Мексиці. У дев'ятнадцятому столітті монстера була завезена до Південно-Східну Азію.
На сьогоднішній день ця рослина досить поширене і в нашій країні, непогано приживається і вирощується в домашніх умовах. Навіть при не особливо пильної уваги до нього, рослина через кілька років може розростися на половину кімнати. Тому, як правило, монстера використовується для озеленення великих за площею приміщень - просторих офісів та різних залів. Якщо ви вирішили вирощувати рослину вдома, тоді подбайте про забезпечення достатньої кількості простору для нього, а також про правильному догляді.

Монстера - умови вирощування


Найголовніше, що ви повинні пам'ятати, вирощуючи ця рослина - монстера не любить протягів.
Від них її листя можуть покритися бурими плямами або пожовтіти. Також не варто розміщувати монстеру на проході. Якщо її постійно будуть зачіпати проходять люди, листя будуть рватися і травмуватися.
Температура. Найбільш комфортний температурний режим для рослини - 16-18 градусів вище нуля. В принципі, монстера може витримати деякі перепади температур протягом певного часу. При вирощуванні рослини слід враховувати і такий факт - чим вище температура в приміщенні протягом року, тим узорчатее і крупніше стануть її листя, тим швидше зростатиме сама монстера.
Освітлення. Природно, що для тропічного рослини найбільш комфортні умови, близькі до тропічним. Вибираючи місце для розміщення, враховуйте, що монстера не любить прямих сонячних променів. Тому ставити її краще в півтіні або під освітлення з розсіяним світлом.
Вологість повітря. Монстера - рослина, що вимагає досить високої вологості повітря, що підтримується постійно. Якщо штучно регулювати вологість у приміщенні у вас немає можливості, тоді як можна чистіше протирайте листя рослини вологою м'якою тканиною або губкою, а також обприскуйте приміщення і сама рослина з пульверизатора. Якщо взимку монстера стоїть у недостатньо теплому приміщенні, вологісний режим потрібно знизити, скоротивши зволоження.
Грунт. Найбільш підходящий грунтовий склад для монстери, що росте у вас вдома або в офісі, це торф, садова земля, пісок і перегній, взятий в пропорціях один до одного і добре перемішані. Крім цього необхідно забезпечити хороший дренаж.
Підгодівля. Монстера - рослина, потребує догляду та сезонної підгодівлі. Добриво необхідно проводити з березня по серпень один раз на тиждень, використовуючи суміші для кімнатних рослин. Якщо монстера досить велика, незайвим буде додати в ґрунт, перегній (одного разу за літо буде цілком достатньо). Замість перегною можна використовувати для поливу рослини настій коров'яку.
Розмноження і пересадка монстери
Догляд за рослиною в домашніх умовах передбачає його пересадку. Пересадку монстери слід здійснювати щорічно, якщо мова йде про молодих рослинах, або раз на два-три роки, якщо мова йде про рослини віком більше чотирьох років. Проте в горщиках дорослих рослин необхідно щорічно замінювати верхній шар землі.
Молода монстера прекрасно росте у відрі, а ось для дорослої необхідно використовувати більш простору ємність, наприклад, дерев'яну діжку. Для росту рослини незайвим буде використовувати додаткові опори. Прямо в горщик або діжку можете вкопати штучний стовбур заввишки близько одного метра. Опору потрібно обернути сфагнумом, зафіксувавши його мотузкою або дротом. Слідкуйте за тим, щоб мох був постійно вологим, повітряні корені монстери будуть отримувати від нього додаткове харчування.
Для розмноження рослини найбільш придатними є верхівкові живці і живці з середини стебла, які мають нирки. Укорінювати живці потрібно в сфагнумі, піску чи воді. Щоб держак краще зміцнився, накрийте його поліетиленовою плівкою або скляною банкою.
Хвороби та шкідники монстери
При високих температур і низької вологості рослина схильне пошкодження колоніями трипсів - дрібних комах, які відкладають на листках свої яйця. Поверхня листя набуває сірувато-коричневий колір з сріблястим відтінком. Якщо таке сталося, необхідно провести обприскування рослин інсектицидами.
До шкідників монстери також можна віднести щитівок, павутинних кліщів, борошняних черв'яків.