Азалія - це кімнатна рослина, що володіє красивими квітами. Багато квітникарі мають у своїй колекції кілька видів цього дивного квітки, але також багато хто тільки й мріють про вирощування азалій, так як не раз заводили собі це очаровательнейшую зелену красуню і у них нічого не виходило. Вся проблема в тому, що азалія дуже примхлива у догляді. Тому, щоб вирощувати у своєму домі цей диво-квітка, необхідно знати про всі тонкощі і правила догляду.
Азалія відноситься до сімейства вересових, її батьківщиною є Китай і Японія. Представляє вона собою багаторічна рослина у формі куща. Одеревеневший стебло азалії може виростати на 35-50 див у висоту. Кожна квітка цієї рослини цвіте близько 30-45 днів. Сорти азалії між собою розрізняються за формою квіток, висоті рослини, забарвленням і формою куща. Найпоширенішими є японська і індійська азалія.
У разі неправильного догляду рослина може перестати рости або взагалі загинути. Однак при особливій увазі до неї, азалія буде радувати свого господаря пишним кольором і правильною формою.
Догляд за азалією
Почнемо з освітлення - азалія воліє яскраве розсіяне світло або півтінь, прямі сонячні промені для неї шкідливі, але і глибока тінь також користі не принесе. Також ця квітка не любить надміру теплі приміщення, для нього приємна температура 15-18°С, тому влітку азалію слід тримати в тіні на відкритому повітрі.
Слід знати, що після того, як рослина відцвіла, слід обрізати всі відцвілі квітки. Обрізку пагонів слід проводити на початку літа. Обрізка необхідна для того, щоб кущ формувався гарної форми. А ще необхідно перед цвітінням прищипувати молоді пагони.
Поливати азалію найкраще м'якою водою, тому рекомендується використовувати дощову або талу воду. При використанні водопровідної води, її слід відстоювати не менше доби, так як хлор, який у ній міститься, згубний для рослини. Для того щоб пом'якшити воду, можна на 10 літрів води додавати 3-4 р. вапна. При поливі слід розраховувати порцію так, щоб земля завжди була вологою, але не надмірно. Ні в якому разі не допускайте пересихання грунту - це погубить азалію. Взимку і влітку полив повинен бути регулярним і рясним, а восени кількість разів слід скоротити. Робиться це для того, щоб простимулювати утворення нових бутонів.
Також рекомендується постійне обприскування рослини, воду слід брати відфільтровану або кип'ячену. В період цвітіння азалії необхідно обприскувати акуратно, намагаючись не потрапляти на самі квітки. Для кращого насичення ґрунту вологою рекомендується опускати горщик з азалією прямо у воду хвилин на 10-15.
Навесні і влітку слід підгодовувати азалію спеціальними добривами для цього виду рослин. Це може бути сульфат амонію, суперфосфат, аміачна селітра, сульфат калію.
Молоде рослина необхідно пересаджувати щороку, а дорослу азалію досить пересаджувати один раз в 2-3 року. Горщики для азалії підходять широкої і низькою форми. При пересадці не рекомендується порушувати земляний ком навколо кореневища. Грунт для рослини повинна бути рихлою і кислої, такий субстрат можна придбати в магазині (ґрунт для азалії) або ж приготувати самостійно. Для цього необхідно змішати хвойну землю, пісок і торф у пропорції два до одного до одного.
Хвороби азалії
Слід знати, що азалія завжди повинна стояти однією і тією ж стороною до світла. Зміна положення може спровокувати обпадання листя. Також листя можуть обсипатися з-за дуже високої температури приміщення і сухого повітря. Якщо листя раптом почали жовтіти і відмирати, то причина може критися в нестачі заліза. У разі, коли рослина заразилося павутинним кліщем, листочки слід промити і окропити відваром з перцю, цибулі, часнику та ін. Також можливе лікування і хімічними препаратами, однак у житловому приміщенні небажано це проводити.
Ось так необхідно доглядати за цією красунею, так що якщо ви не боїтеся вище переліченої роботи, то, не замислюючись, заводите собі це чудове рослина. Повірте, за ваше дбайливе ставлення азалія всі будемо вдячними вас пишним і красивим цвітінням і подарує приємну енергетику вашого будинку.