Основні умови утримання азалії
Отже, ви вирішили придбати і вирощувати вдома така рослина, як азалія - як доглядати за нею, що потрібно цій квітці, які повинні бути умови її утримання. Такі питання напевно виникають у кожного квітникаря, розглянемо основні умови утримання азалії. Дуже важливими критеріями для утримання азалії є:чиста вода;
свіже повітря;
прохолода;
хороше освітлення (але не прямі сонячні промені).
Якщо у вашій квартирі сухо і тепло, то вам варто подбати про обприскуванні водою рослини кілька разів в день. Однак зверніть увагу на те, що під час обприскування квітки і бутони потрібно закривати долонею, щоб уникнути опадання і гниття пелюсток. Горщик з азалією можна поставити на пару годин в ємність з водою. Слідкуйте за тим, щоб земля була зволожена, але вода в ній не повинна застоюватися. Дуже важливою умовою змісту азалії є, як і для багатьох рослин, грунт. Спеціальну суміш можна придбати в магазинах або скласти самостійно. Грунт повинна бути кислою і рихлою і обов'язково містити:
- хвойну землю;
- торф;
- пісок.
Дуже важливо пам'ятати і про пропорції компонентів - торфу і землі має бути приблизно порівну, а ось хвойної землі вдвічі більше, ніж кожного з перерахованих вище. Для того, щоб підтримувати кислу реакцію ґрунту можна поливати азалію лимонним соком, розведеним у воді.
У азалії поверхнева коренева система. Тому краще всього для цього дивного рослини підійдуть невисокі широкі горщики. З цієї ж причини не варто розпушувати землю - ви можете пошкодити коріння азалії.
Температурний та водний режим утримання
Як вже було сказано вище - азалія не любить спеку. Ідеальна температура для цієї рослини в літній час 18-20 градусів, взимку 13-15.
Під час закладки нирок потрібно помістити азалію в більш прохолодне місце між рам, наприклад, або на лоджію, так, щоб температура становила 6-8 градусів, але до моменту цвітіння потрібно забезпечити рослині температуру близько 15 градусів.
Азалія не любить сухий грунт і вам потрібно стежити, щоб земля була весь час зволоженою. Оптимальний час для поливу - ранок. У спекотні дні і під час цвітіння потрібно забезпечити азалії рясний полив.
При поливі можете чергувати два способи - з піддону і з поверхні грунту. При поливі з піддону слідкуйте, щоб вода не перебувала там більше трьох годин, потім її потрібно злити. При поливі азалії дотримуйтеся правила - чим вище температура, тим частіше треба поливати. Не рекомендується використовувати для поливу водопровідну воду, оптимальний варіант - тала або дощова вода. Якщо використовувати таку воду можливості немає, то можете поливати водопровідною водою, але попередньо протягом декількох днів її потрібно відстоювати, щоб вапно осіла на дно, а хлор випарувався.
Грунт і добрива
Як вже було зазначено вище, азалії потрібна кислий грунт. Спеціальну суміш можна придбати в магазині або скласти самостійно.
Для підтримки кислотності грунту потрібно не більше двох разів в місяць поливати рослини слабким розчином лимонної кислоти або водою з лимонним соком. Таке підкислення грунту потрібно робити тільки після основного поливу.
Підгодівлю азалії в літній час потрібно проводити щотижня, а в осінньо-зимовий період - двічі в місяць. Оптимальний час для внесення добрива - вечір. Спеціальні добрива для азалії: суперфосфат, сульфіт калію, аміачна селітра і сульфат амонію. В період бутонізації рекомендується вносити також і суперфосфат з розрахунку півтора грама на літр води. Вибираючи добриво для азалії, зверніть увагу, щоб воно не містило хлору - він є справжньою отрутою для цього рослини. Догляд за азалією - справа непроста, однак через деякий час, після того, як цей чудовий квітка з'явиться у вашому будинку, ви напевно освоїтеся і процес догляду зовсім не буде вам здаватися трудомістким. Дотримуючись нескладних правил догляду за азалією, ви отримаєте гарне рослина, яка буде радувати вас і ваших близьких і викликати подив і заздрість у гостей.