Анемон , який також називають анемоною, вирощують як на балконах та в лоджіях, так і вдома. В кімнаті рослина цвіте протягом півроку. Прекрасні квітки анемони бувають до 7 см в діаметрі. Вони ростуть по одному серед листя, що досягають в довжину 15 див. Якщо анемонам забезпечити будинку хороші умови (особливо важливо освітлення), то на 5-6 рослинах, посаджених в одному горщику, можуть послідовно розквітнути до 150 квіток.
Анемон легко виростити з насіння, які треба посіяти в середині весни в насінні піддони з грунтовою сумішшю. Підросли сходи необхідно розсадити по 5-6 рослин в 20-сантиметрові горщики. Крім того, анемон можна виростити з бульбоцибулини. Влітку деякі Центри садівництва продають молоді Рослини, підготовлені до посадки у відкритий грунт або в горщики. Найкращий вид для вирощування в горщиках - Декаен (Decaen). Ці невеликі, але витривалі і стійкі рослини цвітуть червоними, рожевими, ліловими або рожево-ліловими квітками.
Умови утримання анемона
Освітленість : щоб рослина пишно цвіло, необхідно хороше освітлення. Оберігайте рослини від прямих сонячних променів.
Температура : анемон найкраще цвіте при постійній температурі близько 7 °С, але може цвісти і при температурі до 16 про С.
Полив : грунт повинен бути вологим, проте необхідний хороший дренаж. У дуже спекотну погоду поливайте 2 рази в тиждень або частіше. Знову посаджені клубнелуковицы треба залишити майже сухими.
Вологість повітря: анемон необхідно утримувати в прохолодному, сухому, добре провітрюваному приміщенні. Не обприскуйте рослина, так як вологе листя стає вразливою для грибкових захворювань.
Підгодівля: анемон, зростаючий в глинистому ґрунті, підгодовуйте рідкими добривами раз на 10 днів, якщо він зростає в беспочвенном субстраті - раз на 5 днів. Добрива розводьте у відповідності з рекомендаціями виробника.
Грунт: глиняна суміш для кімнатних рослин або безпідставний субстрат.
Особливості догляду за анемоном
Після цвітіння видаліть зів'ялі квіткові голівки, щоб формувалося більше нових бутонів. Намагайтеся зрізати квіткові стебла на рівні грунту. Коли період цвітіння повністю завершиться і нові квітконоси перестануть з'являтися, зачекайте, поки не зів'яне листя.
Після цього клубнелуковицы можна викопати і висушити для подальшої посадки, однак не садіть їх більше в горщики, так як пишного цвітіння вже не буде.