Ананас крупнохохолковий. Ananas comosus

Маленький, компактний ананас крупнохохолковий виростає до 25-30 см у висоту і має такий же розмір в діаметрі. Це оригінальне домашнє рослина добре контрастує своєю формою і забарвленням з іншими рослинами при змішаних посадках. Однак його яскраво забарвлене листя мають гострі зубчики і можуть легко подряпати шкіру або порвати одяг.
Ананас відноситься до Бромелиевым, але, на відміну від багатьох інших рослин цього сімейства, краще росте в звичайному грунті, ніж у листової землі. Щоб листя залишалися яскравими, цьому виду круглий рік необхідно дуже хороше освітлення.
Окремі рослини живуть тільки 2 - 3 роки, але після цвітіння у них з'являються прикореневі пагони (нащадки, або «дітки»), з яких можна виростити нові ананаси. Всі сорти плодоносять, хоча в приміщенні рідко буває достатньо ясно (або просторо), щоб плоди могли вирости і дозріти до їстівного стану. Плоди строкато пофарбованого види розвиваються повільніше, ніж плоди звичайного зеленого виду. Більш великий Ananas striatus може досягати 1 м у висоту.

Умови утримання ананаса


Освітленість : рослина найкраще розвивається на яскравому сонці, але виживає і в напівзатіненому приміщенні.
Температура : намагайтеся підтримувати температуру близько 18-21°с. Якщо містити рослину в прохолодному місці, на нижній межі наведеного діапазону, то його зростання сповільниться. Цим можна скористатися при вирощуванні змішаних композицій.
Полив: дозволяйте грунті просихати між поливами. Влітку поливайте 1 - 2 рази на тиждень, взимку - раз на тиждень.
Вологість повітря: підтримуйте високу вологість. Влітку обприскуйте рослина зверху 2 рази в тиждень, взимку - раз на тиждень, а в теплому сухому приміщенні - ще частіше.
Підгодівля : влітку, під час росту та при формуванні плоду, додавайте раз в тиждень рідкі добрива для кімнатних рослин у воду для поливу Розводьте добрива до концентрації, рекомендованої виробником. Грунт: глиняна суміш; рослині потрібна багата грунт.
Пересадка: пересадіть принаймні двічі за той час, протягом якого молода розетка продовжує розвиватися; ще раз через 3 місяці після відділення «дітки», потім роком пізніше, коли ананас переросте свій горщик. Але не беріть занадто великі горщики: наступний горщик повинен бути лише на один розмір більше попереднього. Не уплотняйте грунт надто сильно - рослині необхідна пухка суміш. Одягайте рукавички, щоб захистити руки від гострих зубчиків.
Догляд за зовнішнім виглядом: якщо листя припадають пилом, протріть їх вологою губкою. Не використовуйте засоби для чищення і полірування листя.

Особливості догляду за ананасом


Розмноження . Після того як плід дозріє, рослина гине, але біля нього з'являється невеликий прикореневій втечу. Коли батьківська рослина зів'яне і «дитинко» досягне половини його розміру, видаліть їх з горщика і відокремте нащадок і його коріння гострим ножем. Пересадіть «крихітку» і підтримуйте вологість грунту і повітря при температурі 21 °С протягом 3 тижнів, поки рослина знову не почне набирати зростання.