Амарант хвостатий. Amaranthus caudatus

Батьківщина Амаранту хвостатого - Індія, проте він прекрасно росте і країнах з помірним кліматом. Амарант вирощують як в приміщеннях, так і на відкритих балконах. Листя у рослини зелені з червоними прожилками, серце видні. Маленькі червоні квітки, зібрані на тонкому гнучкому квітконосі, розпускаються по мірі зростання квітконосу. Квітки, незмінно приваблюють бджіл, утворюють мальовничі кисті, які так довжини, що дістають до землі - завдяки їм амарант хвостатий і отримав свою назву.
Амарант - велика рослина і розвивається тінь швидко. Він виростає до висоти 60-90 см, якщо насіння пророщували в приміщенні, і буває трохи нижче, якщо їх посіяли зовні. Це треба враховувати, вирощуючи амарант в одному контейнері з іншими рослинами, так як він може пригнічувати своїх менших сусідів. Будучи однолетником, рослину восени гине від заморозків. Існує кілька сортів амаранту з різноманітно пофарбованими китицями. У тому числі відомі сорти з брудно-білим забарвленням.

Умови утримання амаранту


Освітленість : максимально можливе освітлення.
Температура: оптимальна температура - 21 °С і вище. Рослина переносить холод, але не мороз.
Полив : помірний, але частий; грунт завжди повинна бути злегка вологою. Забезпечте хороший дренаж.
Вологість повітря : не обприскуйте рослина. Дощ йому не зашкодить, хоча воно краще росте в суху погоду.
Грунт: глиниста. Амарант прекрасно росте в грунтовій суміші з дуже високим вмістом піску, однак рекомендується змішати в рівних частках пісок і родючий грунт - така суміш буде підтримувати зростання важкої верхівки рослини.
Підгодівля: через кожні 10 днів підгодовуйте рослина рідкими добривами в концентрації, рекомендованої виробником.
Розмноження : рослина розмножується насінням.
Догляд за зовнішнім виглядом : раз в тиждень Видаляйте всі жовті листя на підставі рослини.

Особливості догляду за амарантом


Розмноження для вирощування на балконі . Амарант висівають з середини до кінця весни. Полийте грунт в контейнері за 24 години до посіву. Посійте насіння групами по 2-3 штуки на відстані приблизно 30 см група від групи і злегка присипте грунтовою сумішшю, щоб вона прикрила насіння. Приблизно через тиждень після посіву з'являться сходи, які необхідно прорідити, залишаючи найсильніший сіянець у кожній групі.
Розмноження для вирощування в приміщенні. Посійте насіння дуже тонким шаром на поверхню грунтової суміші в середньому горщику (9 см) з гарним дренажем. Коли сходи стануть достатньо великими, щоб їх можна було взяти в руки, розсадіть їх в піддоні на відстані 5 см один від одного або висадіть в окремі 9-сантиметрові горщики.