Акалифа щетинистоволосая (Acalypha hispida)

Батьківщина акалифы - острови Тихого океану (Фіджі, Полінезія). Два найбільш популярних виду Acalypha, використовувані в кімнатному квітникарстві, зовні зовсім не схожі один на одного, проте для хорошого розвитку їм потрібні однакові умови. У Акалифы щетинистоволосой маленькі зелені листки і довгі, схожі на хвостики, колосовидні суцвіття з дрібних квіток. Звідси інша назва акалифы - лисохвіст.
У здорової рослини яскраво-зелене листя і густі бічні пагони, рівномірно відходять від стебла по всій його довжині. Акалифа щетинистоволосая цвіте пізно влітку, яскраві червоно-малинові кисті досягають довжини 45-50 див.
Інший вид акалифы , Мідний лист (Acalypha mlkesiana), має овальні зеленувато - золотаве листя з мідно-червоними плямами.

Умови утримання акалифы


Освітленість : повноцінне денне освітлення, в іншому випадку у Мідного листа не буде розвиватися притаманна йому забарвлення, а Акалифа щетинистоволосая не зможе добре цвісти. Влітку не тримайте рослини на яскравому сонці.
Температура : намагайтеся підтримувати таку температуру: взимку - не нижче 16 °С, влітку - не вище 27 °С.
Полив : 2-3 рази в тиждень навесні і раннім літом; стежте за тим, щоб грунт весь час залишалася вологою. У той же час намагайтеся уникати перезволоження грунту. Обов'язково виливайте зайву воду з піддону. В період цвітіння досить поливати тільки раз у тиждень. Взимку також поливайте раз в тиждень.
Вологість повітря : навесні і влітку, до початку цвітіння, обприскуйте рослину через кожні 2 дні; поставте горщик на піддон з мокрою галькою. Взимку обприскуйте раз в тиждень, особливо у приміщенні з центральним опаленням.
Підгодівля: раз в 2 тижні навесні і влітку або до закінчення цвітіння підгодовуйте рідкими добривами для кімнатних рослин, розведеними згідно інструкції виробника.
Грунт : суміш рівних частин торфу, волокнисто-дернової землі, піску і листової землі або глинистий грунтова суміш з додаванням торфу і піску.
Пересадка : щоб рослина краще розвивалося, ранньою весною зріжте його верхівку на відстані 30 см від основи над самими листям. Пересадите рослина в горщик розміром 13 см з хорошим дренажем. Через пару років, коли рослина втратить привабливість, рекомендується виростити нове з живців.
Догляд за зовнішнім виглядом : досить регулярного обприскування.

Особливості догляду за акалифой


Розмноження . Ранньою весною приготуйте маленький горщик з дренажним шаром і грунтовою сумішшю, що складається з глинистого грунту і піску (50:50). Зріжте верхівку стебла завдовжки 8 - 10 см принаймні двома парами листя (зрізайте безпосередньо листовим вузлом). Видаліть нижню пару листя. Присипте відрізаний кінець препаратом кореневих гормонів. Зробіть в грунтовій суміші ямку і опустіть в неї держак. Відрізаний кінець повинен знаходитися близько дренажного отвору в дні горщика, нижні листки - лежати на поверхні грунту. Добре полийте рослину і накрийте його прозорим поліетиленовим пакетом. Тримайте на світлі і в теплі (близько 22 °С), щодня відкриваючи пакет на 5 хвилин, оновлюючи повітря. Коли держак вкорениться і підросте, зніміть з нього поліетиленовий пакет і пересадити рослину в більший горщик.