Аглаонема (Aglaonema)

Аглаонема на жаль, не оцінена квітникарями по достоїнству. Вона добре приживається навіть у невідповідних умовах і виживає при недоліку природного освітлення і вологи. Це невелика рослина, і чим воно менше, тим краще виглядає. Граціозно звисають списоподібні листя досягають приблизно 12-15 см в довжину. Вони можуть втратити вигляд, якщо рослині не вистачає поживних речовин або зимовий холод.
Аглаонема чудово виглядає в змішаних посадках: її листя різко контрастує з листям інших рослин.
Найбільш відомий різновид: Срібна королева з сріблясто-мармуровим візерунком на зелених листках. На цьому рослині іноді з'являється маленький жовтий або білий квітка, а потім дозрівають червоні ягідки, схожі на брусницю.
Аглаонема добре росте в гидрокультуре.

Умови утримання аглаонеми


Освітленість: бажано помістити Рослину біля вікна, зверненого на північ, хоча аглаонема переносить найрізноманітніші умови.
Температура: оптимальна температура взимку - близько 15 °С, хоча рослина виживає і при 10 °С, якщо міститься в сухості. Влітку температура не повинна перевищувати 24 °С.
Полив : влітку - 2 рази в тиждень, взимку - 1 раз на тиждень або ще рідше, якщо в приміщенні дуже холодно. Поливайте рослину зверху, щоб надлишки води просочувалися в піддон. Обов'язково виливайте зайву воду з піддону.
Вологість повітря : обприскуйте 2 рази в тиждень влітку на розсіяному сонячному світлі. Не обприскуйте взимку.
Грунт: глиниста грунтова суміш.
Підгодівля: в сезон зростання, навесні і влітку, через кожні 2 тижні підгодовуйте добривами для кімнатних рослин, розведеними у відповідності з рекомендаціями виробника.
Пересадка: рослина рекомендується пересаджувати щовесни, необхідна пухкий грунт, тому не уплотняйте її надто сильно.
Розмноження : найбільш легкий спосіб - навесні відокремити молоді підземні пагони. Переконайтеся, що кожна частина має добре розвинуті корені; тримати їх в теплі (21 °С), поки вони не почнуть і не почнуть добре рости.
Догляд за зовнішнім виглядом : очищайте рослина вручну вологою губкою, влітку обприскуйте водою кімнатної температури з розпилювача з дрібною сіткою, щоб рослина ніби закутувалося хмарою туман. Не рекомендується використовувати засоби для очищення і полірування листя.

Особливості догляду за аглаонемою


Якщо у рослини поникли листя, то встановіть опори, щоб підтримати листя, поки вони не одужають.