Агава. Лікувальні властивості

Цілющі властивості агави. Рецепти лікувальних настоянок з агави


Вирощування агави в домашніх умовах


Рослина з сімейства агавових, його батьківщина - Центральна Америка.
Назву отримала на честь Агави - дочки одного з древніх міфічних царів. У перекладі з грецької означає «благородна, чудова, чудова». В роду не менше 300 видів. Найбільше поширення в культурі отримала агава американська. Іменем цієї рослини називається Мексика, що в перекладі означає «місце агави».
Агава - потужне багаторічна трав'яниста розеточное суккулентное рослина. Листя товсті, м'ясисті, верхня частина листа зігнута майже дугоподібно і закінчується шипом до 3 см завдовжки. По краю листа - гострі коричневі шипи. Колір листа сизо-зелений, матовий від воскового нальоту. На батьківщині агава росте швидко, листя її можуть досягати триметрової довжини; через 8-10 років агави випускають стебло висотою 12 метрів, на кінці якого з'являється величезна суцвіття, має до 4 тисяч квіток.
Світлолюбна рослина. Влітку краще всього виносити на відкрите повітря. Агаву американську восени і взимку містять в холодних провітрюваних приміщеннях при 6-8 °С, теплолюбні види - за 10-12 "С.
Відмінно розвивається в горщиках і діжках великого розміру, при хорошому дренажу з битих черепків. Полив влітку помірний, взимку обмежений; не переносить застою води.
Посадка рослини неглибока - шийка рослини повинна бути трохи вище рівня грунту.
Склад ґрунту для дорослих рослин, нащадків і вкорінених живців може бути однаковим: дернова, листова земля, пісок в рівних частинах. Старі рослини воліють дернову землю.
Розмножується насінням, паростками, живцями кореневищ. Нащадки відділяють від материнської рослини і висаджують в окремий горщик. Живці кореневищ відрізають з таким розрахунком, щоб на кожному була хоча б одна нирка, залишають для підв'ялювання на 2-3 години, присипають товченим деревним вугіллям, висаджують в ящик з піском для вкорінення. В перший рік вегетації молоді агави утворюють по 4-6 листків, на другий - 7-9 на третій - по 10-12 листя.

Корисні властивості агави


З соку агави варять мед, вино, виготовляють цукор. Стебла агави вживають в їжу в сирому, вареному та печеному вигляді.
Ацтеки лікували соком агави рани, виразки і хвороби сечового міхура. Сік агави вважається засобом сечогінну і послаблюючу, він ефективний проти ударів і синців. Слиз з кореня знімає зубний біль. Її листя застосовуються для лікування ішіасу і радикуліту, ран і наривів, як внутрішній засіб при захворюваннях печінки, шлунка, легенів. Препарати з агави мають протизапальну, болезаспокійливу, жарознижувальну та відхаркувальну дію. Всі частини рослини використовуються для боротьби з шкідливими комахами.
Корисна для нервової системи: виліковує невралгію. Покращує обмін речовин, виводить зайву рідину з організму. Загоює роздратування різних тканин. Нормалізує діяльність горла, травної системи і жовчного міхура.
Для лікувальних цілей слід вживати листя рослин, яким не менше 3 років.
Листя трирічного і більш старшого рослини застосовують у свіжому вигляді зовнішньо при наривах, запаленні сідничного нерва. Листки прикладають до хворого місця розрізаною стороною, але максимально обережно - можна викликати сильні опіки!!! При лікуванні агавою ішіасу у деяких хворих з підвищеною чутливістю шкіри відзначаються сильний жар, значна біль. Щоб зменшити подразнення шкіри, на болюче місце час від часу необхідно накладати тонким шаром свіжий сир і змащувати місця додатки рослинними маслами.

Лікування агавою


Свіже листя розщеплюють і прикладають до хворих місць внутрішньої стороною, зверху кладуть вату або теплу пов'язку. Використовують при лікуванні наривів, запалення сідничного нерва, фурункулів.
Свіжий сік агави (у поєднанні з полином) вживають замість настою або відвару по 20 крапель на ложку води, що особливо рекомендують при починається водянці і для нормалізації функціональної діяльності шлунка і кишечника.
Порошок виготовляється з розчленованого, висушеного на повітрі листа, запашного і просіяного. Зберігати в сухому місці. Приймати по 02-05 г (брати на кінчику складаного ножа) 3 рази в день.
Найчастіше листя застосовуються при лікуванні радикуліту, ішіасу. На основі дрібно порубаного листа готують мазі втирають їх на ніч. Для однієї процедури достатньо 200 г листя агави. При цьому можуть виникнути опіки, навіть бульбашки, сильний свербіж з болем. Повторювати втирання можна лише після того, коли заспокоїться шкіра. Боятися такої реакції не потрібно, так як наслідків і ускладнень не буває. Потрібно продовжувати лікування, і хвороба обов'язково відступить.
Щоб зменшити подразнення шкіри, сік перед натиранням процідити через подвійний шар марлі. Після натирання на наступний день хворе місце потрібно змастити кислим молоком.
У народній медицині сік агави використовується як сечогінний і проносний засіб, для цього його багаторазово розбавляють водою і приймають в малих дозах. Також сік ефективний при ударах і синцях.
Сік агави застосовується як сечогінний засіб. Використовується також при хворобах печінки, легень, шлунка. Незамінний болезаспокійливий, жарознижувальний, протизапальний і відхаркувальний засіб.
Корінь застосовують при лікуванні венеричних хвороб, а слиз з нього позбавляє від зубного болю.
При подагрі і відкладення солей. Залити 10 г свіжого листя агави 100 мл спирту і настоювати 10 днів у темному місці, процідити і приймати по 20 крапель перед їжею.
Нариви, фурункули, чиряки. Помитий лист, посочней, розрізати упоперек, щоб вийшли дві половинки, і ці половинки накласти на уражене місце, закріпити бинтом. Пов'язку міняти щодня. Сік агави сприяє дозрівання наривів та очищує рану від гною.
Ще один рецепт. Змішати сік агави і оливкову масло 1:1 просочити складом марлевий тампон і прикласти до нариву, зверху покласти компресний папір, перебинтувати. Пов'язку міняти раз на добу. Це відмінне бактерицидну і загоює засіб.
Бронхіальна астма. Сік агави змішати з медом у пропорції 1:1. Мед, якщо зацукрувався, розтопити на водяній бані. При цьому захворюванні приймати rio 1 ст. л. за годину до їжі 4 рази в день. Таке ліки ефективно ще при гострому бронхіті і туберкульозі легенів.
Якщо ви змішаєте сік агави - 100 г, сік двох лимонів, 350 г подрібнених волоських горіхів, 200 г меду, подогреете на водяній бані до повного розчинення меду і ретельно перемішайте інгредієнти, отримаєте відмінне ліки для підняття життєвого тонусу. Приймати його треба по 2 ч. л. 5 разів на день за 30 хв до їди.
При обмороженнях, невралгіях соковитий лист агави розрізати вздовж і соковитою розрізом прикласти до хворого місця, закріпивши бинтом. Може з'явитися сильне печіння, але ненадовго. Тримати аркуш стільки, скільки зможете терпіти, а у разі невралгії тримати якомога довше. Потім на місце подразнення можна покласти тонкий шар протертого сиру.
На батьківщині агави її використовують при укусах змій і комах, сік чудово знімає набряк і роздратування.
Якщо у вашому будинку росте агава, то шкідливих комах там робити нічого.
У народній медицині Сходу рослина агави використовується при лікуванні венеричних захворювань.
Попередження. Перед застосуванням лікарських засобів з агави обов'язково порадьтеся з лікарем.
Агаву дуже часто в народі називають столітником, плутаючи її з алое. Але агаву можна використовувати при хворобах печінки і жовчного міхура, алое при таких хворобах протипоказано застосовувати.
Настій. Взяти невеликий подрібнений лист і залити так, щоб мезга була покрита водою. Настоювати протягом 6 годин, потім процідити через марлю і розвести в 50 мл води. Приймати по I ч. л. 3 рази в день.
Шлунково-кишкові захворювання. Приготувати ліки за вищевказаною рецептом. Найкраще з'єднати з відваром полину. На 1 частина полину додати 5 частин відвару агави. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день, запиваючи водою. Приймати тільки за приписом лікаря.
Початкові стадії захворювання водянкою, порушення травлення. Свіжий сік агави або відвару приймати по 20 крапель на 1 ст. л. води. Запиваючи водою.
На 05 л кип'яченої води додати 20 крапель настоянки полину, 1 ч. л. соку агави. Приймати по 1 ст. л. 3 рази в день.
Зубний біль. Зубний біль знімає слиз кореня і листя агави.
Хвороби печінки. Подрібнене листя агави залити 200 мл холодної кип'яченої води. Настояти 6-8 годин. Настій процідити і приймати 3 рази в день по 1 ст. л. за півгодини до їди.
Ревматизм. 40 г листя агави заливають 400 мл горілки. Суміш щільно закрити і витримати протягом тижня при кімнатній температурі. Потім процідити і вилити в пляшку темного кольору. Застосовувати для розтирання.
Агава налагоджує в будинку взаєморозуміння, ніжність. Заспокоює, умиротворяє, дає рівне ставлення до неприємностей. Наділяє людину чуттєвістю, сприйнятливість до краси і тонким смаком, передчуттям можливої біди і сварки. Вчить дослухатися до думки оточуючих, розширювати свій кругозір, не замикатися на собі і своїй справі.
Не всі знають, що присутність агави закриває дорогу в дім шкідливих комах.