Адромисхус Купера (Adromischus cooperi)

Батьківщина адромисхуса - Південна Африка, тому в домашніх або тепличних умовах рослині потрібне гарне сонячне освітлення, щоб листя придбали притаманну їм забарвлення (білуваті плями на оливковому тлі). З-за цієї забарвлення адромисхус також називають Яйцем сивки.
Адромисхус Купера виростає до 5 см у висоту і досягає 10-15 см в діаметрі. Зазвичай йому не потрібно ємність більшого розміру, чим каганець діаметром 15 див. Рослина має товсті корені, схожі на підземні стебла. В домашніх умовах коріння повинні знаходитися близько до поверхні ґрунту або злегка виступати з неї, інакше вони можуть загнити.
Адромисхус не переносить багато інсектициди, наприклад карбофос. Безпечні препарати, засновані на піретрум. При правильному догляді пізнім літом на рослині з'являється довгий квітконіс з квітками. Нові рослини легше всього отримати живцюванням з окремих листків.
Інші поширені види адромисхуса: Adromischus trigynus (який часто називають A. maculatus), A. marianae, A. mammilaris і A. triebneri.

Умови утримання адромисхуса


Освітленість : властивою для розвитку рослині забарвлення і збереження компактної форми необхідно максимально можливе сонячне освітлення.
Температура : взимку - не нижче 4 °С Влітку і при вмісті в теплиці забезпечте хорошу вентиляцію, підтримуйте температуру не вище 37 °С.
Полив : навесні починайте поливати раз на 2 тижні. Між поливами грунт повинна просихати. У спекотну погоду поливайте раз в тиждень, а восени знову раз у 2 тижні. Взимку тримати рослину в сухості.
Підгодівля: не обов'язкова, але якщо ви не пересаджували рослина, то влітку підгодуйте його 1-2 рази добривами з високим вмістом калію.
Грунт : родюча глинистий суміш для кімнатних рослин або поживна суміш з високим вмістом грубозернистого грубого піску для поліпшення дренажу (3 частини грунту і 2 частини піску).
Пересадка: кожну весну пересаджуйте рослину в горщик або миску на піврозміру більше попередньої ємності. Будьте обережні, щоб не пошкодити слабко тримаються листя. Розташовуйте верхню частину потовщення кореня над поверхнею грунту, щоб корінь не почав гнити.

Особливості догляду за адромисхусом


Розмноження . Пізньою весною, коли з'являються нові листки, акуратно видаліть 3-4 старих аркуша біля верхівки рослини. Потримайте листя 2 дні в порожньому горщику, щоб вони підсохли. Підготуйте горщик із сухою грунтовою сумішшю. Помістіть листя на поверхню грунту черешками вниз, а верхівки листя покладіть на край горщика або підсипте під них трохи землі, щоб вони знаходилися в стійкому положенні.
Не поливайте рослину, поки не переконаєтеся, що з'явилися нові корені. Молоді пагони виростуть з підстав листя. Не видаляйте старі, зів'яле листя перш, ніж вони остаточно стануть сухими.
Після цвітіння . Коли квіти зів'януть, зріжте квітконіс біля самої основи гострими ножицями або секатором. Або почекайте - через деякий час його можна буде без зусиль витягти рукою.
Не поспішайте, інакше ви можете пошкодити рослину.