Адіантум венерине волосся (Adiantum capillus veneris)

Адіантум Венерине волосся - найпопулярніший папороть. Маленькі зелені листя рослини виглядають як мініатюрні копії листя дерева Дівочі волосся. У здорової рослини густа яскраво - зелене листя без яких би то ні було коричневих або бурих листків, а також листя з вигнутими або скрученими краями.
Головна умова правильного розвитку цього папороті - дуже вологе повітря. Венерин волосся зазвичай добре росте на кухні або в яскраво освітленій ванній кімнаті. Коли рослина акліматизується в приміщенні, бажано більше не переносити його з кімнати в кімнату. Трапляється, що листя папороті засихають; тоді рослина може відновитися, якщо обрізати пагони біля основи, біля самого грунту. Підтримуйте необхідну вологість, і незабаром з'являться нові пагони.
Рослина погано переносить сигаретний дим і повітря, забруднене продуктами згоряння газу.
Адіантум cuneatum, аналогічний папороть, потребує такого ж догляду, але переносить більш сухе повітря.

Умови утримання адиантума


Освітленість: розсіяний або затінений сонячне світло. Якщо можливо тільки штучне освітлення - використовуйте спеціальний освітлювальний прилад для кімнатних рослин або люмінесцентну лампу.
Температура : взимку - не нижче 10 °С, влітку - не вище 21 °С.
Полив: 2 рази в тиждень при температурі вище 18 °С і раз в тиждень в більш прохолодну погоду, щоб постійно підтримувати необхідну вологість. Якщо рослина знаходиться в приміщенні з центральним опаленням, поливайте 2 рази в тиждень протягом усього року. Пересушена рослина не поливайте, а опустіть у таз з водою і тримаєте там до тих пір, поки не припинять підніматися бульбашки повітря, потім вийміть горщик і дайте стекти зайвій воді.
Вологість повітря: щодня обприскуйте папороть теплою м'якою водою. Поставте горщик на піддон з мокрою галькою або помістіть у великий контейнер з вологим торфом. Тримайте рослина подалі від обігрівачів.
Підгодівля: підгодовуйте папороть тільки влітку раз в 2 тижні добривами для кімнатних рослин, розведеними у воді. Концентрація розчину повинна бути в 2 рази нижче в порівнянні з рекомендованою виробником.
Грунт: збіднена грунтова суміш, що містить готові добрива.
Пересадка: раз в 2 роки в горщик з того ж матеріалу, що і попередній горщик, оскільки це рослина, якщо можна так висловитися, «прив'язується» до горщика. Пересаджуйте в пухкий грунт, намагаючись якомога менше ущільнювати її навколо кореневої грудки. Необхідний дуже хороший дренаж, так що не забудьте покласти в горщик глиняні черепки або гальку.
Догляд за зовнішнім виглядом: рослині корисно щадне обприскування теплою водою. Не використовуйте засоби для чищення і полірування листя.

Особливості догляду за адиантумом


Засохле рослину можна відновити. Зріжте стебла ножицями біля самої поверхні ґрунту. Замість поливу занурюйте горщик у відро з водою; повторюйте процедуру 2 рази в тиждень і щодня обприскуйте папороть теплою м'якою водою. Не удобрюйте, поки не з'являться нові листя.