Аденіум - приваблива рослина, яку називають також Трояндою пустелі, оскільки в пору активного цвітіння воно схоже на кущ троянди, усипаний червоними квітками.
Аденіум має потовщене стебло, так званий каудекс, від якого відходять інші, більш тонкі пагони. У каудексе накопичуються запаси води, за рахунок яких у природних умовах рослина переживає тривалі посухи. При вирощуванні в приміщенні клубневидная частина повинна знаходитися над поверхнею ґрунту - під землею вона може згнити.
Квітки з'являються пізніше навесні раніше листя, коли аденіум починає виходити з зимового стану спокою. Покрившись м'ясистими, з восковим нальотом листям, він залишається таким все літо. При регулярній пересадки і правильному літньому поливі це рослина через 3-4 роки досягає 30 см у висоту. Аденіум досить популярний. Придбати можна як насіння, так і розсаду, вирощену в розпліднику. Інші, менш доступні види - A. swazcum і A. oleifolium.
Умови утримання аденіума
Освітленість для хорошого розвитку і цвітіння рослині необхідний яскраве сонячне світло.
Температура: взимку - не нижче 10 °С. Влітку регулярно провітрюйте приміщення або винесіть рослину на балкон, коли остаточно мине загроза заморозків.
Вологість повітря : регулярно обприскуйте рослина; в період цвітіння слідкуйте за тим, щоб вода не потрапляла на квітки.
Полив: не поливайте в період спокою взимку, після того, як опаде листя, і ранньою весною. Пізньої весни починайте поливати раз в 2 тижні, дозволяючи грунті просихати між поливами. У найспекотніші місяці поливайте раз в тиждень, восени - раз в 2 тижні.
Підгодівля: влітку раз на місяць вносите добрива з високим вмістом калію. Восени не удобрюйте.
Грунт: родюча глинистий грунтова суміш для кімнатних рослин або суміш з високим вмістом грубозернистого піску для поліпшення дренажу (до 3 частинами ґрунту потрібно додати приблизно 2 частини піску).
Пересадка : кожен рік, поки аденіум молодий і швидко росте. Коли він виросте вище 15 см, краще замінювати верхні 2-3 см землі свіжим грунтом і регулярно підгодовувати рослина, тому що ушкоджені при пересадці можуть загнити коріння.
Розмноження : рослина розмножується тільки насінням.
Особливості догляду за адениумом
Взимку кінчики бічних пагонів можуть зіщулитися і загинути (це часто трапляється, якщо рослина не обприскували). Коли вони остаточно засохнуть, їх необхідно обрізати. Гострими ножицями або секатором відріжте засохлі частини пагона, намагаючись не пошкодити здорові тканини.