Грошове дерево, або тостянка, частий мешканець сучасних квартир і офісів. Це рослина вписується в будь-який інтер'єр, а також зовсім невибаглива у зверненні. Подібне дерево знахідка як для початківця квітникаря, так і для досвідченого садівника. Дізнатися толстянку дуже просто: у неї деревоподібний стовбур і соковиті листя округлої форми, зовні схожі на монети. Але ця рослина не тільки частина декору. По Фен Шуй грошове дерево символізує достаток і багатство і здатне привернути в будинок потік матеріального добробуту. Крім цього, сама толстянка володіє цілющими властивостями. Як і алое, її використовують для прискорення загоєння ран і саден на шкірі.

Як правильно доглядати за толстянкой

Як доглядати за грошовим деревом: важливі особливості
Грошове дерево досить невибаглива у догляді і тому його можна зустріти практично в кожному офісі. Щоб рослина радувало вас кожен день, необхідно пам'ятати і знати наступне:

  • дереву покладається грамотний полив;
  • грунт повинна відповідати рослині;
  • дотримуватися світлові умови в приміщенні;
  • не забувати обприскувати квітка;
  • вчасно очищати від пилу.

Товстянка любить сонячне світло, тому розташовуйте рослина на підвіконні. Від недоліку світла рослина може почати хворіти і навіть загинути. Не бійтеся ставити горщик на балконі або навіть в саду. Садівники відзначають, що свіже повітря йде тільки на користь квітці. Але пам'ятайте, що високі температури шкодять толстянке, тому не ставте її біля обігрівачів і батарей.

Сухе повітря в приміщенні не заподіє особливої шкоди вашому грошового дереву, але бажано час від часу протирати листя вологою ганчірочкою. Ваше рослина буде відчувати себе більш комфортно і збереже привабливий зовнішній вигляд. Також обприскуйте його з пульверизатора водою кімнатної температури. При належному догляді дерево може навіть зацвісти, але це дуже рідкісне явище.

Як доглядати за грошовим деревом: важливі особливості
Приділіть особливу увагу на полив вашого квітки. Як і багато горщикові рослини, толстянка погано переносить перелив і застою води. У гіршому варіанті можуть почати підгнивати коріння, що призведе до його загибелі.

Помітити, що ви перестаралися з поливом дуже просто. Листки починають жовтіти, стають надмірно м'яким і опадають. Щоб врятувати рослину від переливу потрібно провести наступні маніпуляції:

  • обережно вийняти квітка з горщика;
  • уважно оглянути коріння і видалити прогнилі частини;
  • засипати зрізи деревним вугіллям;
  • пересадити в свіжий грунт.

Навіть початківець квітникар зможе пересадити толстянку. Горщик потрібно наповнити дренажем на 2 см. і помістити туди рослина, після чого акуратно заповнити простір, що залишився грунтом. Розмножується дерево живцями. Помістіть його у воду і дочекайтеся коли з'являться корені, а після вже посадіть в грунт.

Чим може захворіти ваше грошове дерево

Навіть невибагливі рослини іноді можуть стикатися з паразитами і хворобами. Самим поширеним паразитом у толстянки прийнято вважати борошнистого червця, щитовку, а також павутинного кліща. Визначити, що вразило вашого зеленого улюбленця можна лише за зовнішнім виглядом. Розпізнати дії щитівки можна по листю рослини: на їх поверхні з'являються характерні плями жовтого і червоного кольору. Якщо ви помітили подібні сліди, акуратно видаліть уражені ділянки і уважно огляньте квітка. Виявлених паразитів потрібно знищити, а самі листки і стовбур обробити мильним розчином і інсектицидом.
Як доглядати за грошовим деревом: важливі особливості
Якщо ви стали помічати маленькі жовті плями на листках, а також павутинку на стовбурі рослини, це явна ознака поразки щитовидным кліщем. Позбутися від цього паразита буде дуже складним заходом. Часто використовується обприскування тютюновим або часниковим настоєм. Листя мити мильним розчином. Борошнистий червець один з найбільш впізнаваних паразитів. Він залишає на стеблинках і в пазухах листя схоже на вату речовина. Якщо ви стали помічати щось подібне, уважно огляньте квітка. При виявленні паразита його необхідно відразу знищити. Рослина промийте мильною водою, використовуючи щітку, щоб краще очистити від шкідників. Після, використовуючи пульверизатор, обприскати часниковою настоянкою і обробити інсектицидом. У кожному будинку має бути кілька рослин, так ви зможете підтримувати оптимальний мікроклімат в приміщенні, а також поліпшити зовнішній вигляд кімнати та привернути позитивну енергетику. І навіть якщо це ваше перше рослина ви навчитеся основам і зможете створити вдома цілий сад.