Роботи на дачі в лютому

Календар робіт в саду і на городі на лютий


Що необхідно робити в саду, в квітниках і на городі в лютому.

Перелік робіт на дачі в лютому


Лютий в народі називали місяцем широких доріг, «водогреем». Деякі назви лютого повторюють січневі: «сечень» (тут вже - «відсікаючий рік», оскільки на Русі до Петра Великого лютий був останнім місяцем року), «бокогрей». Назва «межень» зазначає прикордонне розташування лютого між холодним і теплим часом року, імена «ветродуй» і «лютень» говорять про «несговорчивом» характер погоди цього місяця. У лютому готували зерно, готувалися до Великого посту.
Традиційно від Богоявлення до Масляної на Русі грали весілля.

Прикмети на лютий


Чим холодніше останній тиждень лютого, тим теплішим буде березень.
Часті тумани у лютому - до дощового літа.
Початок лютого погожий - весна буде рання, пригожа.
Сильні морози в лютому - до короткої зими.
Довгі лютневі бурульки - до довгої зими.
Сухий і холодний лютий - до жаркого серпня.
Теплий лютий - до холодної весни.
Дощовий лютий - до дощовим весни і літа.
Погожий лютий - до посухи.
На Єфімія (2 лютого) опівдні сонце - рання весна.
Яка Ксенія-така і весна (яка погода б лютого, така буде і більшу частину весни).
На Трифона (14 лютого) звездисто - пізня весна.
Яка погода на Стрітення, така і весна буде.
На Стрітення сніжок - весною дожжок (дощ).
На Стрітення крапель - урожай на пшеницю.
Якщо багато інею на деревах у лютому - буде багато меду.
Як відгукнеться в лютому - так восени відгукнеться.
Якщо в лютому погода хороша, без дощу, то навесні і влітку буде посуха.
Якщо в лютому будуть дощі рясні, то такими будуть і весна, і літо.
Якщо в лютому вже сніг прилип до деревах, то буде тепло.
Якщо 3 лютого хмарне небо, місяць у хмарах «пірнає» - добрий урожай буде, ясне небо - до неврожаю. Ясна погода - до ранньої весни.
Якщо 10 лютого вітер подме з півдня - літо буде врожайним.
На 14 лютого сніг - весна дощова, якщо холоду - холодна, небо усипане зірками в переддень Стрітення - весна і осінь будуть пізніми.
26 лютого сніг тане - до гарної весни, не тане - очікується холодна і затяжна весна.
Зазвичай лютий - більш теплий місяць, ніж січень. Середня температура повітря в лютому по Середній смузі Росії становить -10 °С. Спостерігається і позитивна температура до +6 °С, бувають відлиги.
Найсильніші морози в лютому - до -50 °С. Холодні лютому трапляються дуже рідко. Холодний лютий характеризується морозами у другій п'ятиденці місяця, а в самому кінці місяця, навпаки, настає відлига.
В теплому лютому під кінець місяці часто бувають морози, але тривалість їх не перевищує 5-ти днів.
Нормальний лютий починається з відлиги, найнижчі температури припадають на 15-20 лютого. Хвилі тепла і хвилі холоду спостерігаються з однаковою частотою і займають не більше 5-ти днів. У цей період переважає вітер з південно-заходу, а також півдня і заходу. Середня швидкість вітру не змінюється з січня.
Середньомісячна кількість опадів у лютому - від 20 до 35 мм. Половина днів місяця проходить, як правило, без опадів. На кінець лютого середня висота снігового покриву становить від 25 до 50 см. Чим більше сніговий покрив, тим менше промерзає грунт (глибина промерзання зазвичай не менше 30 см). Протягом місяця спостерігається за кілька днів з туманом, ожеледицею і хуртовиною.

Роботи за місячним календарем на лютий


При зростаючому Місяці слід зайнятися обробкою ґрунту, доглядом за посадженими рослинами, прибиральними і селекційними роботами.
На початку місяця настає сприятливий час для посадки на розсаду насіння шавлії, петрушки, базиліка, селери, перцю, баклажанів, томатів, огірків, капусти і т. д. Гарний час для вигонки цибулі на пір'я і цибулинних квітів. В цей час пікірують підрослу розсаду, готують для посадки в горщики живці винограду. В саду в цей час не рекомендується робити обрізання, краще зробити щеплення.
Потім настає час для добрива і поливу грунту, розпушування ґрунту для кімнатних рослин, боротьби з шкідниками і хворобами.
Продовжують посів томатів, перців, баклажанів, кавуна, дині, гарбуза, капусти, цибулі-порею, салату, суниці, чорнобривців, годеции, петунії, запашного горошку, настурції, хризантеми, цинії для розсади. Наприкінці тижня краще нічого не садити, а підгодувати рослини і розсаду, можна обрізати першу з'явилася зелень.
Вдруге при зростаючому Місяці в кінці місяця рекомендується проводити полив рослин, пікірування розсади. Можна продовжувати сіяти томати, цибуля, часник, пекучий перець, квасоля на розсаду. Добре в цей час провести обробку кімнатних рослин і їх підгодівлю добривами. В кінці цього періоду сіють шавлія, петрушку, селеру, базилік, мангольд, перець, баклажани, томати, огірки, капусту на розсаду. Пікірують розсаду і прищеплюють рослини. В саду посипають сніг торф і золу. Продовжують боротьбу з гризунами.
У повню знову настає період відпочинку від садових робіт.
У цей час не рекомендується проводити прищіпку і обрізання рослин. Можна продовжувати обрізку зелені, т. к. в ній найбільше вітамінів і поживних речовин.
Період убування Місяця гарний для роботи з саджанцями, насінням, прибиральних робіт, а також для посадки і посіву рослин в закритий грунт.
У цей час проводять боротьбу з шкідниками, хворобами, бур'янами, обрізку рослин. Обрізають сухі, мертві, хворі пагони, роблять стратифікацію насіння і кісточок дерев і чагарників. Цей час підходить для пересадки кімнатних рослин, добрива рослин. Потім настає сприятливий час для посіву цибулі-порею і селери на розсаду. У цей час краще не удобрювати, а поливати рослини в розсаді. В кінці цієї фази не рекомендується щось садити і пересаджувати, краще зайнятися підгодовуванням розсади добривами. Також в цей час майструють будиночки для птахів.
У молодика слід відпочити від садових робіт і перенести всі намічені плани на більш сприятливий час. У цей період не рекомендується щось садити і пересаджувати.

Перелік робіт у саду і на городі на лютий


Все частіше трапляються відлиги, і земля готується до весни, хоча зовні це може не проявлятися. Лютий - найбільш сніжний місяць, часті хуртовини та замети на дорогах, високі сніжні покриви, а погода мінлива.
У субтропічному кліматі в кінці лютого вже зацвітають сади.
Лютий - пора закупівлі насіння та підготовки розсади, хоча деякі рослини можна було висадити вже в січні. Садівники сіють, пророщують і обробляють рослини для висадки у відкритий грунт.
У цей час слід перебрати все насіння, перевірити терміни їх придатності. Так, насіння томатів, огірків, кабачків, буряків зберігають схожість протягом 10 років, насіння редису, капусти, редьки, базиліка - до 5 років, насіння моркви, петрушки, кропу, перцю, баклажанів, цибулі - до 4-х років. Прострочені насіння краще викинути.
Тривають роботи по снігозатриманню в саду, адже морози ще не закінчилися. Слід регулярно перевіряти товщину снігового покриву, струшувати сніг з гілок, підгортати пристовбурні круги і ущільнювати навколо дерев і чагарників сніг.
Якщо лютий малосніжний, необхідно провести укриття багаторічних рослин соломою, лапником або іншими підручними матеріалами. Перевіряти стоїть і захист кори від гризунів, і наявність корму в пташиних годівницях.
Бажано уважно оглянути всі дерева і видалити знайдені в гілках гнізда шкідників і хворі плоди (джерела інфекції). Гнізда комах зазвичай розташовуються в що залишилися на зиму листочках, дрібних гілочках і плодах. Зняті гнізда шкідників необхідно спалити разом з обрізаними гілочками, листям і плодами.
В лютневі теплі дні добре б зрізати живці для щеплення дерев, інакше в березні можна не встигнути зробити це.
При позитивній температурі повітря до розпускання бруньок можна обприскувати рослини від шкідників, обрізати дерева. Якщо відбувається активне танення снігу, слід зробити на ділянці весняний стік, щоб при подальших можливих заморозках на грунті не утворилася крижана кірка, згубна для багаторічних рослин. Також при тривалих відлигах необхідно прибирати укриття з рослин: дерев, хмиз, солому, стару листя (щоб рослини не зопріли). У цей час потрібно обрізати старі, пагони і слабкі пагони і гілки у ягідних чагарників (малина, смородина, аґрус), вирізати непотрібні кореневі порослі, підготувати до посадки нові саджанці, очистити і побілити кору на стовбурах.

Вирощування розсади і сівби насіння в лютому


Цей місяць чудово підходить для підготовки розсади для подальшої висадки в грунт.
Підготовляють місце для розсади, де багато світла і тепла, це, як правило, великий підвіконня.
На початку місяця висаджують кореневої селера для розсади. Потім приступають до посадки насіння перців і баклажанів на розсаду.
З середини і до кінця місяця висаджують високорослі і середньорослі насіння для розсади томатів у добре обладнаних теплицях.
Весь місяць підходить для сіяння огірків і висаджування цибулі-ріпки в ящики для зелені.
В останніх числах лютого виробляють посадку насіння петрушки, базиліка на зелень, селери для вирощування на підвіконні.

Роботи у квітнику на лютий


Лютий - самий підходящий час для висівання насіння квітів на розсаду в закритому грунті і посадки пророщених насіння. Саме цей підготовчий період важливий для створення ідеального квітника влітку у відкритому грунті.
Слід заздалегідь подбати про придбання необхідних насіння, склавши список тих декоративних рослин, яким місце в планованому квітнику. При цьому варто пам'ятати про характеристики тих чи інших рослин, які так важливі при створенні декоративної композиції: форма листків, висота рослини, ставлення до вологи та світла, вимоги до грунту і час цвітіння.
У цьому місяці вже можна починати пророщування бульб жоржин і деяких інших видів рослин у легкому грунті. При цьому необхідно дотримувати температурний і світловий режим, а також різні інструкції з проращиванию (якщо рослина куплено без упаковки, дізнайтеся про його особливості у продавця або в довіднику садівника).
Посів таких однорічних рослин, сальвія, пеларгонія, однорічний жоржина, гвоздика Шабо, також можна проводити в лютому. Насіння попередньо замочують, а після набухання викладають або висипають в легку пухкий грунт (одинично або борозенками). Після проростання насіння проводять проріджування квіткової розсади.
Сприятливі дні для загальних садових робіт застосовні і до квітника.

Догляд за виноградником в лютому


Продовжують знайомитися з новинками літератури з питань виноградства.
Перевіряють стан укриттів, посадкового матеріалу, провітрюють або зволожують по необхідності. Також заготовляють контейнери для подальшого розмноження винограду. Можна почати вирощувати саджанці з живців в кімнатних умовах. Якщо погода дозволяє, можна обрізати неукрывные сорти винограду.
Також продовжують роботи, розпочаті раніше.
Спостерігають за молодим вином: видаляють осад фільтрують.