Пелея. Догляд
Пелея округлолистная (Pellaea rotundifolia)
Більшість папоротей родини Pellaea - маленькі рослини, і їх краще всього вирощувати в підвісних кошиках або невеликих чашках. Однак P. rotundifolia можна культивувати і в горщиках. Щільні, глянцеві, з гофрованими краями листові пластинки папороті ростуть на тонких коричневих пагонах. Через круглої форми листових пластинок папороть також називають гудзиковим.
Пелея округлолистная - привабливе, але вибаглива у догляді кімнатна рослина. Його необхідно тримати в прохолодному затемненому місці і стежити за тим, щоб грунт завжди залишалася вологою. У здорової рослини яскраві листові пластинки без бурих плям або висохлих країв.
Умови утримання пелеї
Освітленість : розсіяне денне світло; рослина не переносить пряме сонце.
Температура: взимку папороть здатний витримати до 7 °С, але оптимальна температура - близько 13 °С. Максимальна літня температура - близько 18 °С. Полив: влітку поливайте рослину принаймні 3 рази в тиждень, взимку - 1-2 рази в тиждень, щоб грунт весь час залишалася вологою. Поливайте тільки грунт, а не сама рослина, інакше воно загине. Завжди виливайте з піддону надлишки води.
Вологість повітря : рослині необхідні сухого повітря і хороша вентиляція. Висока вологість погубить. Не обприскуйте папороть водою.
Підгодівля пелеї : з ранньої весни до середини або кінця) літа підгодовуйте папороть раз в 2 тижні рідкими добривами для кімнатних рослин, розведеними у відповідності з рекомендаціями виробника.
Грунт: суміш рівних частин родючої глинистого ґрунту, листової землі або торфу і дрібно покришеної вапняку. Необхідний хороший дренаж, щоб вода не застоювалася в горщику.
Пересадка пеллеи : у цього папороті дуже маленькі коріння, тому його можна вирощувати в невеликому горщику (10 см). Кожні 2 роки замінюйте грунт і ділите рослина, якщо воно занадто розростається.
Догляд за зовнішнім виглядом пеллеи: видаляйте пил м'якою щіткою або пір'яний мітелкою. Не обприскуйте рослина, не протирайте листя.
Пелея. Особливості догляду
Полив і догляд за зовнішнім виглядом . Щоб вода не потрапляла на листові пластинки, поливайте рослину знизу. Налийте воду в під дон під горщиком і через 15 хвилин злийте з нього зайву воду. Добрива додайте у воду для поливу. Обережно очищайте вайі від пилу пензликом або пір'яний мітелкою. Не обприскуйте рослину водою.