Садові роботи в травні

Весна - час пробудження природи і тому садові роботи у травні настільки різноманітні. В цей час кожен день цінний, адже в ряді випадків зволікання може спричинити за собою відстрочку отримання результатів своєї діяльності.

Садові роботи в травні - з чого почати


Почати слід з прибирання. Якщо вона не була проведена в квітні, то перші травневі дні - саме час для того, щоб прибрати укриття з квітників, вимести бруд і сміття з ділянки, підготувати землю до посадки.
Для цього її культивують і вносять добрива. У травні можна збагатити грунт добривами - азотними або фосфорними, в залежності від того, що вносилося в грунт восени.
Не зайвим буде проведення інвентаризації систем поливу, так як найближчим часом від їх справності буде залежати схожість посаджених культур.
Не зайвим буде привести в порядок і будинок, запорошений за зиму.

Посадка рослин в травні


У травні в саду або на дачі в землю висаджуються як хладоустойчивые багаторічні квіти, так і плодово-ягідні культури.
Після відтавання землі у грунт можна посадити цибулю, моркву, зелень, у теплиці поселити розсаду помідорів і огірків, а ближче до кінця місяця розібратися з посадкою і інших культур.
У цей же період важливо не забути про газонної трави. Якщо хочеться мати красивий і доглянутий газон, то посіяти її потрібно саме в травні, щоб до початку літньої спеки трава вже встигла вирости досить набрати чинності.
Трава також потребує добрива та своєчасного і регулярного догляду, тому її також необхідно поливати, при вдалій схожості і теплій весні - в кінці місяця навіть можливо і підстригати.

Квіти і дерева


Після прибирання укриттів необхідно оглянути чагарники і квіти, можливо, що частина з них погано перезимувала і тоді садові роботи у травні треба буде почати з обрізки вимерзлих пагонів.
Також в цьому місяці висаджуються в грунт саджанці дерев, кущі смородини та агрусу, інші культурні рослини.
Якщо холодостійкі рослини вже посаджені, можна зайнятися загартовуванням теплолюбних. Для цього їх розсаду необхідно винести на вулицю, але уважно стежити за оточуючими температурами: якщо нічні опускаються ближче до нуля, то ввечері горщики з розсадою потрібно заносити в будинок.
Висаджують у грунт теплолюбні рослини ближче до кінця місяця, коли ризики заморозків на грунті будуть мінімальними. Можна зробити це раніше, то тоді на ніч їх слід прикривати.