Завести декоративного кролика в якості домашнього вихованця - це хороший вибір. Почнемо з того що декоративні кролики це дуже доброзичливі створення, які чудово піддаються дресируванню. Кролики цілком охайні, і при сумлінному догляді у вас не виникне проблем з неприємним запахом в процесі їх життєдіяльності. Не з'явиться проблем і з його вигулом. Досить того, що періодично ви будете дозволяти йому безперешкодно борознити межі вашої квартири, а в теплу пору року виносити його на газон кілька разів на тиждень. Витрати, пов'язані з утриманням кролика і догляду за ним незначні, по відношенню до догляду за іншими вихованцями.
Як правильно вибрати декоративного кролика
Для того щоб придбати здорове і доглянуте тварина, не полінуйтеся нанести візит в спеціалізований магазин або розплідник. Вибираючи декоративного гризуна, зверніть увагу на його зовнішній вигляд. Шерсть повинна бути гладкою і доглянутою, вушні раковини повинні бути чистими. Тварина не повинна бути млявим і неживим - це ознака поганого здоров'я. Уточніть, чи всі необхідні щеплення отримав кролик. Якщо стан і якість колишнього догляду за твариною вас задовольнило, то приступайте до купівлі.
Якою повинна бути клітка для декоративного кролика
Звичайно, чим просторіше клітина, тим вільніше в ній буде себе почувати кролик. Оптимальним варіантом була б клітка площею один метр на 60-70 сантиметрів. Якщо немає можливості придбати таке житло для вашого вихованця, то виходьте хоча б з того, що клітина повинна бути хоча б в 4 рази більше кролика. Висота її повинна дозволяти кролику витягнутися вертикально на всю довжину. Прутики клітини не повинні бути пофарбовані, щоб уникнути попадання частинок фарби в організм кролика, якщо він стане їх гризти. Піддон клітини не повинен бути гратчастим, це може зашкодити подушечок лапок кролика. Цілком підійде пластиковий піддон, а краще використовувати підстил.
Облаштування клітини для декоративного кролика
По можливості придбайте ясла для сіна, щоб воно не валялось по дну і не розтягували по всьому периметру клітини. Також необхідна автоматична дозована поїлка для кролика. Приділіть увагу мисці годівниці - зручніше, якщо вона буде підвісна і знімна, її легко мити і кролик не зможе її перевернути. У клітці обов'язково має бути будиночок для усамітнення кролика, краще, якщо він буде з дерева нехвойных порід, і незабарвлений. Важливим атрибутом є лоток, глибиною не менше десяти сантиметрів. В лоток не варто додавати наповнювачі для котячих туалетів, кролик в силу звички буде їх гризти. Постеліть в самий низ лотка папір, газету або ручні паперові рушники, а зверху присипте тирсу.
Для заточування зубів помістіть в клітку кролика невеликі уривки товстих гілочок дерев, попередньо очистивши їх від забруднень і обдавши окропом.
Клітка декоративного кролика повинна піддаватися прибирання щодня. Будиночок для усамітнення прибирайте один раз в тиждень. Періодично проводите генеральне прибирання житла вашого вихованця. Для цього вам знадобиться гаряча вода і слабкий розчин марганцівки. Не здумайте використовувати миючі та чистячі засоби, їх запах і залишки згубно впливають на здоров'я кролика.
Маючи клітку в квартирі, уникайте протягів, стежте за тим, щоб вона перебувала далеко від обігрівальних приладів і батарей. Пряме сонячне світло теж не бажаний для кролика. Не встановлюйте клітку високо над поверхнею підлоги, кролик може випасти з неї і розбитися.
Харчування декоративного кролика
Не тільки від правильного догляду, але і від правильного харчування в домашніх умовах залежить стан здоров'я декоративного кролика. Найкращий і підходящий для фізіології кролика корм - це трава, лугові рослини, такі як конюшина, кульбаба і так далі. Вони містять усі необхідні для життєдіяльності кролика речовини і мінеральні солі, до яких відноситься і кальцій, що зміцнює кісткову систему. Вони містять і грубі волокна, що забезпечують нормальну роботу шлунково-кишкового тракту, регулюють життєдіяльність і роботу корисних бактерій в кишечнику декоративного кролика, а також мінімальна кількість жирів, що перешкоджають ожирінню.
У зимовий період зелені трав'янисті рослини замінює сіно гарної якості, кора дерев. Корисні деякі сухофрукти, в невеликій кількості можна давати горіхи, деякі фрукти і овочі.
Зернові культури - це неприродна їжа для кролика, вони можуть порушити процес травлення, і тим самим зашкодити здоров'ю.
Купання декоративного кролика
Купати декоративного кролика без особливої необхідності небажано взагалі. Фізіологія його шерсті така, що вона здатна до самоочищення. Часте купання може порушити баланс шкірного покриву і призвести до подразнення і шкірних захворювань. Якщо купання неминуче, то постарайтеся провести процедуру, не пошкодивши психіку і здоров'я кролика. Вода для купання повинна бути в межах тридцяти восьми - сорока градусів. Виключаються будь-які миючі засоби, шампуні, бальзами тощо. Мити під проточною водою кролика не можна, посадіть його в таз з наперед приготованою водою певної температури. Погладьте його, дайте звикнути до незвичайній обстановці і відчуттями. Руками помийте всі забруднені місця на шерсті кролика, уникайте області навколо вух і очей. Сушити кролика потрібно обгорнувши в сухий рушник, ні в якому разі не використовуйте для сушіння фен.
Любіть свого вихованця. Ласка, увагу і дбайливий догляд дадуть можливість вашій пухнастому одному бути здоровим, щасливим, і радувати свого господаря.