Де зимують жаби?
Жаба володіє унікальною здатністю приймати ту температуру, що відповідає навколишньому середовищу. Завдяки цій властивості, в холодну пору року, стаючи відповідно холодніше, їм потрібно зовсім небагато кисню, так як і споживають менше їжі.
Так де ж зимують жаби?
Треба зазначити, що майже кожна жаба з 30 найбільш поширених видів має свої особливості зимівлі. Деякі з них зимують на суші, деякі в воді.
Наприклад, з настанням зими, жаби, що мешкають в північній кліматичній зоні пірнають на дно водойм і там, зариваючись в мул, знаходяться всю зиму. Навіть в самий холодний період часу, перебуваючи там, жаби не замерзають, так як ставки не промерзають наскрізь.
Трав'яна жаба в сплячці знаходиться близько 160 днів, коливається в залежності від тривалості холодів. За спостереженнями співробітників зоопарків з Московської, Рязанської і Калузької областей, жаба йде в сплячку на строк до 6 місяців. Але, за останню декаду, з значним похолоданням в цих регіонах, коли ще в березні нічна температура тримається на позначці 20 градусів морозу, удлинилось і час зимівлі жаб до 200-210 днів. Навіть якщо б жаба і мала бажання вибратися з водойми, промерзлий верхній шар водойм не дав би їй цього. Як видно, тривалість сплячки пропорційна тривалості холодного періоду часу. Так, в північних регіонах країни жаби зимують терміном до 8 місяців, у південних - до 4.
Приклад екзотичного виду відходу у сплячку американської лісовий жаби. Під час наступу холодів її шкіра і пальці на лапах промерзають до утворення льоду, внаслідок чого її організм наповнюється глюкозою. Пропорційно людському організму такий рівень глюкози був би критичним, в результаті чого людина впав у діабетичну кому або навіть помер. Для цієї жаби рівень цукру теж викликає кому, але, уповільнивши обмін речовин, таке евтаназія жабі тільки на руку. З настанням тепла, амфібія відтає, глюкоза спалюється, дає стартову енергію для пересування.