Чим годувати йоркширського тер єра?
Питання, чим годувати йоркширського тер'єра, в першу чергу хвилює тих, хто недавно придбав цуценя. До того часу, як малюк підросте, будь дбайливий господар вже знає буквально всі нюанси догляду за ним. У раціон малюка йорка, як втім, і дорослих собак, повинні обов'язково бути включені продукти тваринного походження у співвідношенні до рослинної їжі приблизно 3 до 1.
При цьому слід привчати цуценя до того, що йому корисно і необхідно. Ці собачки дуже милі, і ризик розбалувати їх в цуценячому віці великий. Йорки схильні до ожиріння, перегодовування для них загрожує серйозними наслідками. Крім того, переїдання сприяє інтенсивному росту, що призводить до проблем розвитку кістяка.
Перші кілька днів після того, як ви взяли цуценя, намагайтеся годувати його в точності так, як він харчувався у заводчика. У віці 2-4 місяців вони бурхливо ростуть і повинні 4-5 разів на день отримувати повноцінне харчування, що містить вітаміни та мінерали. У цьому віці цуценя йорка повинен обов'язково отримувати: відварне м'ясо, рис і гречку, кисломолочні продукти, овочі та фрукти (крім капусти, бобових, ріпи), 2 рази в тиждень відварну рибу, 2-3 яйця.
Починаючи з 4 місяців, здійснюйте перехід на триразове харчування, аж до дев'яти місяців годуєте його так само, як і раніше, три рази в день, приділяйте увагу якості м'яса.
З 9 місяців переходьте на годування два рази в день - вранці і ввечері.
Підрослий йоркширський тер'єр повинен не менше п'яти разів на тиждень отримувати м'ясо і натуральні м'ясні продукти (сосиски не і не ковбаси!). Це повинна бути відварена яловичина або курячі грудки, свинина і баранина - повністю виключаються.
Рибу продовжують давати два рази на тиждень, тільки морську відварну, без дрібних кісток (хек, тріска, аргентина, навага, морський окунь тощо). Минтай давати категорично не рекомендується! Рибу потрібно дрібно покришити, змішати з овочами або кашею.
Яйця можна давати рідше - 1-2 рази на тиждень буде достатньо. Яйце дають або некруто, додаючи його в основну їжу, або дрібно нарізане. З каш як і раніше віддають перевагу рису і гречки, щодня в раціоні овочі і різноманітна підживлення. Геркулес можна давати сухим, або обдати окропом.
Овочі краще сирі, обов'язково з рослинним маслом - 1 чайна ложка в день. Їх дрібно нарізують, для малюків - натирають на дрібній тертці. Дуже корисно давати томати, або подрібнені плоди без шкірки, або трохи томатного соку без солі - 1 чайну ложку через день, додавати в їжу.
З молочних продуктів переважно нежирний кефір, ряжанка, біфідок, сир кальцинований, краще його робити самим. Для цього 1 літр молока закип'ятити, влити туди 2 ст. л. хлористого кальцію і продовжувати кип'ятити протягом 2-3 хвилин до завершення процесу створаживания. Остудити, відкинути на дрібне сито або процідити через складену в кілька шарів марлю.
Отриману сироватку не виливають, її можна використовувати для домашньої випічки, а також давати вихованцеві, додаючи в їжу. Такий сир на 97% засвоюється організмом разом із кальцієм, який необхідний для правильного формування кістяка та зростання цуценя.
Вітаміни цуценяті дають щодня, з двох місяців, додаючи в їжу. Їх кількість і склад залежить від віку цуценя і виду підживлення. Мінеральні речовини життєво необхідні і для цуценят і дорослих собак. Однак їх передозування також шкідлива для цуценя, як і брак. У дорослих собак зайві мінеральні речовини просто вимиваються.
З питань підгодівлі краще радитися з кінологами в клубі і з ветлікарем під час огляду у ветлікарні перед плановими щепленнями.
Що ще потрібно пам'ятати при організації харчування йоркширського тер'єра:
  1. Перше ранкове годування повинно містити рідку їжу;
    М'ясні страви чергуються з молочними;
    Одне годування краще робити овочевим;
    На час зміни зубів потрібно виключити тверду їжу;
    Через 15 хвилин після початку годування, незалежно від того, з'їдена їжа чи ні, миску прибирають;
    У собаки завжди повинна бути свіжа вода.
    Категорично забороняється в будь-якому віці давати йорку наступні продукти: кістки дичини і будь-які інші гострі кістки, шинку, сосиски, свинину, ковбасу, жирні сири, сирої білок . Не слід годувати йорка борошняними продуктами - макаронами, пиріжками, тістечками, свіжим хлібом, солодощами, сирою рибою, морозивом, бульйонами, соками (крім томатного).
    Не зловживати: картоплею, злаковими, цитрусовими, молоком (дорослому собаці його взагалі давати не слід). Щоб не перегодувати йорка, потрібно знати, що йому досить 1столовой ложки без верху їжі на кожні 500граммов ваги.
    Багато йорки не знають міри в їжі, це призводить до ожиріння, тому собачку треба періодично зважувати. Щоб визначити, чи немає в йорка ожиріння або, навпаки, не схуд ваш кошлатий вихованець, можна злегка (!) стиснути його з боків. Ребра повинні прощупуватися при натисканні, але не занадто випирати.