Чим годувати британського кошеня?
У вашій родині з'явилося довгоочікуване диво - маленьке кошеня з великою родоводу і гордим ім'ям - британець. Перше питання, яке стоїть перед вами, - чим годувати? Не забуваємо, що домашні кішки відносяться до сімейства котячих, а це - хижаки. Найближчі родичі наших "мурок" - тигри, гепарди, рисі, леви. І ваш кошеня теж з їх числа, тільки в мініатюрі. На відміну від всеїдною собаки, кішка дуже вимоглива до їжі.
Оскільки в дикій природі це сімейство живиться живою їжею, то кішці потрібно вдвічі більше білків, більше жирів, їй потрібен кальцій, вітаміни, фосфор. Кішку не можна привчати до того, що ви їсте самі! Вода - обов'язково свіжа і чиста відфільтрована або відстояна, можна кип'ячена. Мисочка з водою завжди повинна бути повною.
Кошеня дуже швидко росте, апетит у нього, як правило, відмінний, але шлуночок ще дуже маленький, тому годувати британського кошеня потрібно 5-6 разів на добу. Коли маленькому британцеві виповниться півроку, його можна годувати 3 рази на день, а з восьми місяців переходьте на 2-х разове годування.
Не бійтеся перегодувати, - до переїдання маленькі кошенята, на відміну від великих кішок не схильні. Їжа повинна бути теплою. Гарячу їжу або, навпаки, з холодильника давати не можна!
В період інтенсивного росту кошенята дуже мають потребу у вітамінах. Порадьтеся з ветлікарем або заводчиком, які вітаміни краще додавати вашому малюкові в їжу.
Збалансувати раціон простіше, якщо годувати кошеня готовим кормом. Так ви будете точно знати, що ваш вихованець отримав все для нього необхідне. Крім того, гризти сухий корм корисно для зубів. Можна годувати також і котячими консервами: "Gimpet" і "Royal Canin". Важливо пам'ятати, що кормом для дорослих кішок, кошенят годувати категорично не можна. І навпаки, корм для кошенят не годиться для дорослого британця, якщо тільки це не вагітна або годує кішечка.
Сухий корм для британського кошеня рекомендуємо вибирати класу «Premium» або «Superpremium: Hills, Nutro Choice, Iams Royal, Canin Eagle, Pack Nutra Gold, Purina Pro Plan. При цьому звертайте увагу на вік кошеня, для якого призначені корму. Так, наприклад, популярністю серед заводчиків британських кішок користується сухий корм для кошенят Hills. Він випускається двох видів: до 4-х міс. і від 4-х міс. до 1 року.
Дешевими кормами, незважаючи на їх широку рекламу, благородних британців годувати категорично не можна: вони не збалансовані за вмістом корисних речовин, замість м'яса там субпродукти, шкіра, кістки, і навіть пір'я. Все це призводить до розвитку сечокам'яної хвороби. Запам'ятайте: краще годувати кошеня натуральною їжею, ніж давати йому дешевий сухий корм.
Для кота, особливо якщо він кастрована, краще купувати спеціальний корм для профілактики сечокам'яної хвороби. У ньому більш низький вміст золи, магнію і фосфору. Для кішки це не так актуально. Консерви дають стільки, що б кошеня з'їв за один раз, а сухий корм не псується і його можна насипати про запас.
Рекомендується таке співвідношення: сухого корму - 50-75% , консервованого відповідно - 50 - 25 %. Для британських кошенят рекомендуються вітаміни "Gimpet Baby Tabs", але треба пам'ятати, що при цьому способі годівлі їх не слід давати постійно, лише курсами та дози повинні бути при цьому набагато менше, ніж при натуральному вигодовуванні.
Чим годувати вашого маленького британця, якщо ви зважилися на натуральне вигодовування? Скажемо відразу: від вас буде потрібно значно більше зусиль.

М'ясо. Яловиче дається у вигляді фаршу, в сирому вигляді, не менше 30 гр. в день. М'ясо повинно попередньо перебувати в морозильній камері не менше 3 днів. Куряче м'ясо без кісток дається тільки вареним, 3 рази в тиждень.
Субпродукти (серце, печінка, легені, печінка) - яловичі, можна або давати в сирому (також переморозив), або у вареному вигляді. Курячі - тільки у вареному, 3 рази в тиждень, але печінка - не більше 1 разу.
Риба - бажано морська, виключно відварна нежирна, без кісток, 1-2 рази в тиждень кішкам, котам - не більше 1 разу в тиждень (краще рідше), а кастрованим взагалі її давати не варто, вона провокує розвиток сечокам'яної хвороби.
Яєчний жовток - у вареному вигляді, з кашею 1-2 рази в тиждень. У сирому вигляді можна давати тільки жовток перепелиних яєць .
Молоко кип'ячене, можна з медом і тільки кошенятам до 3 місяців. Можна замінювати середньої жирності молочнокислими продуктами.
Сир даємо не кислий, змішавши зі сметаною, сирим (перепелиним!) жовтком, крапелькою меду, 3-4 рази в тиждень.
Пророщені зерна - пшениця або овес, просто додавати в їжу.
Каші - до 3 місяців, кожен день, рідкі молочні без цукру: рисова, манна, вівсяна.
Овочі в сирому або вареному, дрібно натертому вигляді: морква (може впливати на забарвлення), кольорова капуста. Овочі змішують у співвідношенні 1:2 з вареним м'ясом або рибою. Дають, чергуючи зі злаками.
Сухі пивні дріжджі підмішують в їжу 3-4 рази в тиждень. Чудово позначається на блискітки шерстки.
Рослинне масло додаємо буквально кілька крапель в їжу, через день.

Багато власників кішок практикують змішане харчування: сухий корм варто завжди, а в якості прикормки 1-2 рази в день кошеняті дають натуральну їжу. Таке харчування для вашого маленького британця менш бажано. У будь-якому випадку, як і при натуральному, при змішаному харчуванні щодня потрібно давати вітаміни.
Чого не можна давати вашому вихованцеві, причому в будь-якому віці:

Кістки риби і курки - кошеня може вдавитися, поранити стравохід, і т.д.
Свинину, баранину, м'ясо будь-якої птиці, крім курки, воно погано засвоюється.
Жирні, солоні, смажені, гострі, копчені продукти, ковбаси та консерви для людей - порушується обмін речовин.
Солодощі - цукор, цукерки, тістечка і т.п. Вони послаблюється імунітет, тьмяніє шерсть. У шоколаді міститься Теобромін, він викликає важке отруєння у кошенят (і дорослих кішок), аж до летального результату.
Картопля, бобові - не засвоюються організмом, викликають розлад ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
Сіль, спеції - шкодять кошенятам.
Яєчний білок.
Вітаміни та мінеральні комплекси для людей - у кошенят свій баланс вітамінів, мінералів і мікроелементів.
Ліки для людей - можуть призвести до отруєння, відмови нирок і загибелі.

На закінчення згадаємо про те, з чого ми починали розмову: кішки - хижаки, і кошенята теж, тільки маленькі. Головний джерело прожитку всіх котячих в дикій природі - полювання. Так і сьогодні, родичі британців, дворові коти, не гребують пташками і мишами, яких поїдають цілком. Відсутність мишачої вовни в раціоні благородного кошеня з успіхом замінює кормова сірка і спеціальний препарат "Шерстовит".
Ростіть здорові і вихованих британських кошенят, і всі призи на виставках породи будуть вашими. У будь-якому випадку, якщо і не чемпіон, то здоровий і веселий кіт з блискучою шерстю у вашому будинку буде жити довго і щасливо.