Як доглядати за кошенямЗавести кошеня - це досить серйозний крок, який обов'язково повинен бути обдуманий. Однак ви повинні бути впевнені в тому, що поява в будинку цього маленького пухнастого грудочки дуже сильно змінить ваше життя, зробить її більш насиченою і яскравою, а вас навчить бути відповідальним і турботливим. Якщо ви вперше в житті принесли свого первістка додому, цілком можливо, що ви можете розгубитися і не знати, що ж з ним робити далі. Звичайно, ви заздалегідь підготували лоточок, мисочку для корму, постелили килимок і купили маленьку сіру мишку. Однак цього далеко не достатньо, тому потрібно повністю вивчити можливі проблеми та методи їх вирішення по відношенню до кошеняти.
Вік кошеня
Дуже важливо пам'ятати, що при виборі кошеняти потрібно враховувати його вік. Не можна забирати у мами-кішки її малюків до тих пір, поки їм не виповниться 1.5 місяці, а краще 2. Цей вік є найбільш оптимальним для відлучення малюка від материнського молока і привчання до сухого корму або натуральній їжі - це на ваш вибір. Також у віці від 1.5 до 2 місяців кошеня починає самостійно адаптуватися в навколишньому світі: вже непогано ходить, навіть бігає і грає зі своїми братиками й сестричками, вже нявкає, полює за бантиком, іншими кошенятами або навіть за мамою-кішкою.
Годівля кошеняти
Якщо ви придбали тритижневого або місячне кошеня, а тим більше, якщо малюк був знайдений на вулиці, покинутий усіма, голодний, і у нього ще навіть не прорізалися оченята, справа обстоїть набагато серйозніше. У другому випадку вам доведеться не тільки уважно стежити за малюком і намагатися не відходити від нього на тривалий час. Вам, в буквальному сенсі цього слова, потрібно буде боротися за його життя. Новонароджені кошенята до двох тижнів не мають слуху і зору, але мають досить сильним нюхом, яке дозволяє їм знаходити маму-кішку і пити молоко. Ідеальним варіантом буде знайти іншу годує кішку, яка зможе їх вигодувати, що, на жаль, дуже часто не представляється можливим. Тоді вам слід придбати в зоомагазині суміш, за складом нагадує котяче молоко або приготувати його самому за спеціальним рецептом.
У віці трьох тижнів разом з материнським молоком кошеня повинен почати вживати іншу їжу. До цього часу ви повинні вирішити, чим саме будете годувати малюка: сухим кормом або натуральною їжею. Багато людей роблять по-різному, але слід враховувати той факт, що, чим би ви не почали годувати кошеня - кормом або «їжею з холодильника», ви не повинні постійно переходити з одного на інше, а тим більше, змішувати корм з іншою їжею.
Також ні в якому разі не давайте кошеняті їжу зі столу. Цим ви не тільки досягнете того, що у нього почнуться проблеми з травленням, але і виробите у вашого улюбленця шкідливу звичку клянчити їжу і, що ще гірше, залазити на стіл під час вашої відсутності і красти продукти. Не дуже приємна перспектива, правда?
Привчання кошеня до лотка
Звички, вироблені у кошеняти з самого дитинства, залишаються з ним до кінця життя, тому з першого місяця життя, коли малюк почне вести активний спосіб життя, пустувати і носитися по кімнатах, уважно стежте за його поведінкою і відразу ж припиняйте шкідливі звички.
Частою проблемою для господарів є привчання кошеняті до лотка. Якщо ви помітили, що ваш улюбленець набезобразничал не в лоток, а в самий темний і дальній кут, не поспішайте лаяти, бити і тикати носом. Цим ви досягнете не розуміння, а того, що малюк почне боятися. Акуратно зберіть в совочок вміст в присутності кошеня віднесіть в лоток. Якщо ви помітите, що кошеня хоче зробити свою темну справу в кутку, під столом або на вашому улюбленому килимі, віднесіть кошеня в лоток, а після того, як він закінчить, ласкаво похваліть його почастуєте чим-небудь смачним.