Методи нещадної боротьби з паразитами
Існує безліч засобів, які позбавляють кішок від бліх. Але слід врахувати те, що кошенятам не підійдуть кошти для дорослих тварин. Так як висока дозування активних речовин препарату може отруїти кошеня. Тому варто купувати тільки ті препарати, які створені для кошенят. Самим оптимальним рішенням буде відвідування ветеринара, який огляне тварина і порекомендує ті кошти, які дійсно допоможуть позбутися від бліх у кошеняти. Але якщо немає можливості відвідати ветеринарного лікаря, то можна спробувати вивести бліх самостійно:
- Шампуні. Для позбавлення від паразитів можна скористатися спеціалізованим шампунем. Їм намилюють кошеня і вичікують кілька хвилин, потім змивають. На кожному тюбику вказаний спосіб застосування та рекомендації, яких слід дотримуватися для ефективного результату. Шампунь після застосування потрібно гарненько змити, щоб кошеня не злизав з вовни його залишки. Якщо шампуню для кошенят немає, то краще відвідати інший магазин, а не купувати шампуні для дорослих кішок.
Краплі. Мабуть, найпопулярніший засіб від бліх. Перед купівлею такого засобу слід переконатися в тому, що воно підходить для кошенят. Краплі наносять на недоступні для зализвания місця, зазвичай між лопатками або на холку. Засіб поширюється по шкірі і приблизно за добу рятує від докучливих паразитів. Через добу можна вимити кошеня шампунем від бліх для закріплення результату і вичесати гарненько шерсть.
Спреї. Існує ефективний засіб, який продається як в краплях, так і у вигляді спрею. Називається такий засіб «Фронтлайн». Спреї дуже ефективні, але кішкам не подобається сам процес розпилення. Щоб позбутися від бліх у кошеняти, потрібно розпорошити засіб по всьому тілу на певній відстані. На обличчя препарат наносять за допомогою ватного диска, щоб спрей не потрапив на слизові оболонки носа, очей і рота кішки. Під час розпилення потрібно стежити за тим, щоб препарат потрапив на шкіру, інакше ефект може не наступити.
Нашийник. Багато господарі тварин роблять велику помилку, вважаючи, що надітий нашийник позбавить від бліх. Його потрібно надягати тільки тоді, коли кошеня пройшов обробку будь-яким з перерахованих вище способів. Так як нашийники - це лише профілактика. Зате хороша. Надітий на шию нашийник захистить кошеня від повторного зараження на кілька місяців.
Розчини. У ветаптеках продаються препарати, з яких виготовляються спеціальні розчини, що допомагають позбутися від бліх у кошеняти. Одним з таких препаратів є «Неостомозан». Слідуючи інструкції, потрібно приготувати розчин і за допомогою ватного диска промакнуть їм тіло кошеня. Змивати його не потрібно. До повного висихання препарату треба стежити за тим, щоб котя його не злизав.
Якщо спроби позбавити кошеня від паразитів виявилися марними, то його потрібно показати ветеринарному фахівцю.
Про що ще варто знати?
У уникнення повторного зараження потрібно продезінфікувати все помешкання, так як блохи і личинки можуть виявитися де завгодно:
візьміть спрей від бліх і розпиліть на килими і килими в будинку;
розведіть ампулу з краплями в п'яти літрах води і вимийте підлогу;
обробіть спреєм м'які меблі.
Через пару годин провітріть кімнату і проведіть генеральне прибирання: вимийте підлогу з звичайними засобами, протріть меблі, почистіть килими і килими спеціальними засобами, виперіть фіранки і змініть постільна білизна.
Якщо кошеня живе разом з братиками і сестричками, то доведеться обробити засобами від бліх навіть їх. Мама і тато кошенят винятком не є. Під час обробки слідкуйте за тим, щоб кішка не слизывала препарати з вовни кошенят.
Якщо слідувати цим правилам, то пухнастий улюбленець буде надійно захищений від такої напасті, як шкідливі і надокучливі блохи.