Як доглядати за папугоюУ 6 столітті нашої ери папуги були завезені в Європу з тропічних країн. Ці забавні птахи з яскравим оперенням входять у загін папугаеобразных. Для вас один з них може стати справжнім другом і улюбленим вихованцем. В неволі тривалість життя хвилястого папугу становить 13 років, зустрічаються і довгожителі, які живуть до 18 років (якщо за ними правильно доглядати). В середньому термін життя папуги ара в інтервалі 50-100 років. Краснохвостый жако доживає до 42 років, знову ж таки, якщо за ним правильно доглядати.
Як доглядати за папугою - придбання
Якщо ви ніколи не мали справи з птахами, то не купуйте відразу великого папуги, какаду або ара, новачкам досить складно дотримуватися всіх тонкощів догляду за цими птахами. Купувати краще молодого папуги, йому буде набагато легше звикнути до нової обстановки і їх легше навчати. Вибираючи, зверніть увагу, щоб у папуги був веселий погляд, сам він був рухливим і бадьорим, хворий папуга буде сидіти насупившись і опустивши крила. Колір папуги - тільки справи смаку, але більша частина мовців папуг пофарбована в зелений. Серед хвилястих папуг більш балакучі самці, ніж самки.
У перший тиждень перебування в новому будинку, за папужкою треба особливо ретельно доглядати. Дуже важливо з першого дня встановлювати довірчі відносини з птахом, без страху і нерозуміння з боку папугу. Ні в якому разі не виймайте його рукою з переносної клітини.
Папуги купленого взимку не потрібно відразу вносити в натоплену кімнату, а краще тимчасово залишити його клітку в коридорі, при температурі +15 - +18°С.
Як доглядати за папугою в домашніх умовах

Клітка з вашим вихованцем повинна бути встановлена на висоті людського зросту, а коли ви потоваришуєте близько 1,5м від підлоги. Освітлення дуже важливо для життєдіяльності та здоров'я папуги.
Тривалість світлового дня цих птахів близько 16 годин, менша тривалість не дозволить папузі добре харчуватися. Щоб добова норма корму була з'їдена птахом короткі осінні, зимові і весняні дні продовжують за допомогою електричного освітлення.
Комфортна температура повітря, чиста клітка, затишне місце без протягів - обов'язкові складові, коли ви доглядаєте за папугою. Бруд з жердочки потрібно знімати ножем кожен день і промивати її в гарячій воді. Піддон клітини засипають річковим піском, змінюють його в міру забруднення послідом. Пісок попередньо просівають від сміття та різних домішок, а потім добре прожарюють.
Папуги дуже люблять гризти, пишіть щодня в клітку шматочок гілки дерева або чагарника (не отруйна). Якщо не надавати папузі можливість гризти стільки скільки хочеться, він постійно шукає щось в оперенні, висмикує пір'ячко і розчісує себе, це може зашкодити здоров'ю.
Переміщаючи папуги (особливо не прирученого) з клітки в клітку не за яких обставин не тягніть його руками. Він злякається і буде кусатися, стрес, отриманий у такій ситуації може призвести до хвороби і навіть до смерті птиці. Ручний папуга повинен сам сісти вам на руку, а дикого переманюють в нову клітку з допомогою корму.
Великі види папуг непогано переносять перепади температури, нижня межа - +5 °С, верхній - + 30°С. Комфортна температура для великих особин - +15 - +20°С, широкохвостые лорі віддають перевагу більш високу температуру, +25 °С.
У кімнаті з папугою не слід кричати, шуміти і виробляти занадто різкі рухи, щоб доглядати за ним і не налякати його. Так вони швидше звикають до суспільства людей, швидко приручаються, не проявляють агресії. Не забувайте, що поведінка папуги зумовлене складним комплексом умовних і безумовних рефлексів, і реакцією на сукупність факторів зовнішнього середовища.
Як доглядати за папугою - клітка
Клітку з папугою краще не ставити біля вікна, а також біля опалювальних приладів. Форма клітини зазвичай прямокутна з плоским дахом, багатокутні і круглі клітини складніше утримувати в чистоті. У клітці повинна бути поїлка, жердочки, 2 годівниці, банку для мінерального корми і піддон. Жердочки роблять з гілок фруктових дерев або березових, або ж купують пластикові. Товщина жердочки близько 1,5 см, довжина та кількість їх залежить від розмірів клітини. Один раз в місяць проводитися генеральне прибирання клітини.
Воду слід міняти щодня, а влітку 2 рази і більше, так як вона може псуватися і викликати розлад травлення у папуги. Воду використовують кип'ячену або добре відстояну, кімнатної температури. Можна дезінфікувати воду, додаючи 3 краплі соку лимона, що також сприятливо для пір'я папуги.
Поїлки та годівниці щодня промивають гарячою водою і протирають насухо. Можна встановити в клітку купальню, наповнену теплою водою, особливо в спекотні дні. Деяким папугам подобається купатися і гратися в струмені води під краном. Але бувають папуги, яким не до душі водні процедури, не варто їх примушувати, а замініть воду чистим піском.

Як доглядати за папугою - корм

Основа здорового харчування папуг - зерно. Двічі в день здувають з годівниці зернову лушпиння. Овес придатний для птахів, але його попередньо замочують у воді на добу, а потім промивають у друшляку. Просо і овес можна пророщувати в невеликій мисці і ставити її в клітку. Хороша добавка до раціону папугу колоски вівса і пшениці, вони допомагають уповільнити зростання дзьоба. Для різноманітності давайте вашому вихованцеві насіння льону, розмочену у воді кукурудзу, ретельно доглядайте за ним. Ласощі для папуг - насіння соняшнику і горіхи, але не зловживайте ними.

Важливо давати папузі різну зелень: спориш, листя подорожника, звіробій, кріп, дрібно нарізані листя кульбаби, мокрицю. Петрушку давати папуги не слід.

Потрібна папузі і білкова їжа: ніжний сирок, подрібнене яйце круто, зачерствевший білий хліб, розмочений в молоці. Не забувайте пригощати вашого папуги всілякими овочами і фруктами, за винятком часнику і цибулі. З самого початку привчайте свого вихованця до різноманітної їжі, інакше потім буде складно нагодувати його чим-небудь крім зерна. Заборонено давати папугам жирну і гостру їжу, чорний хліб, кава, алкоголь, тваринні жири і міцний чай.