Як навчити папугу до рук?
Коли в будинку з'являється пташеня хвилястого папугу, приміщення наповнюється гучним і радісним щебетанням. Але мало хто з господарів папужок буде задовольнятися тим, що їх симпатичний вихованець стане просиджувати дні безперервно в клітці: ручна птах - це куди цікавіше. Однак щоб папуга без проблем сідав на руку, доведеться з ним позайматися. Цей процес займе якийсь час. Але головне, що вам знадобиться, - це терпіння і спокій, тільки спокій».
Як встановити довірливі стосунки зі своїм пернатим вихованцем і домогтися, щоб він без страху сідав вам на руку? Розташуйте клітку з папугою на рівні очей - так йому буде простіше звикнути до вашій присутності, і вам набагато зручніше з ним спілкуватися. Перший час він неминуче буде вас боятися, дайте йому час звикнути до звуків вашого будинку, так і до обстановки в його власному будиночку. Папуги обережними у спілкуванні, так що не до всіх мешканцем вашої квартири вихованець буде ставитися однаково. Перші дні птиці в будинку дуже важливі з погляду встановлення довірчих відносин.
Підходьте до клітки, ласкаво розмовляйте з вихованцем - з часом він перестане лякатися вашого наближення. У цей момент можна вже подумати і про те, як навчити папугу до рук.
Починаємо вчити його не боятися ваших рук. Всі «виховні» заходи краще проводити, коли вихованець голодний, наприклад, вранці. Для початку спробуйте простягнути йому корм руками через прути клітки. Не відразу, звичайно, але папуга почне брати у вас улюблені ласощі. Коли ви зрозумієте, що він вже не боїться рук - продовжуйте «освоювати клітку. Поправте руками предмети в клітці, пересуньте щось-хай папуга звикає до вас. Коли ви побачите, що він вже спокійно реагує на вашу руку - запропонуйте йому улюблену страву, поклавши частування собі на долоню. Тепер, щоб отримати «вкусняшку» пташці доведеться встати на руку. Можливо, папуга не відразу зважиться на такий відчайдушний крок, але якщо у вас довірчі відносини, рано чи пізно це станеться.
Не засмучуйтеся, якщо на приручення піде більше часу, ніж ви розраховували. І не намагайтеся форсувати події: налякавши пташеня одного разу, ви ризикуєте повернутися до того, з чого почали - недовіри і страху, а другий раз завоювати розташування пташки буде куди важче. Тому не квапте папугу і ніколи не підходьте до клітки, якщо ви не в дусі.
Наступний етап - приручення поза клітини. До нього потрібно переходити тоді, коли вихованець безстрашно пересувається по руці всередині свого житла. Просто дістаньте руку з клітки. Попередньо підготуйте кімнату до безпечного знаходження в ній папуги - занавесьте вікна, закривайте кватирки.
Щоб привчити папугу до рук вже поза клітини, знову покличте на допомогу його улюблену страву. Поклавши частування на руку, кличте птицю по імені, і ваш папужка з радістю прилетить підкріпитися. З часом він почне прилітати навіть тоді, коли у вас в руках немає нічого смачненького для нього: папуги дуже товариські, і якщо вже ця птиця визнала у вас господаря, друга і товариша - вона із задоволенням влаштується на вашій руці, просто щоб поговорити про те про се.
Чим більш молодим ви берете папуги, тим більше шансів, що він стане ручним. Але навіть якщо птах дісталася вам вже дорослою, при певних зусиллях, великого терпіння і любові, можна привчити її до рук.