Кішка линяє - що робити?
Ласкава пухнаста красуня, затишно згорнулася на хазяйських колінах, приносить нам тільки позитивні емоції. Але іноді велику кількість вовни, яке втрачає улюблена кішка, змушує власників відчути гіркоту. І справа тут не тільки в естетичному дискомфорт, адже посилена линька може бути ознакою серйозної хвороби.
Чому кішка линяє?
Самим природним поясненням випадіння волосся можна вважати сезонну линьку. Час від часу шерстний покрив вашої мугикаючи оновлюється, відмерлі волоски випадають, даючи можливість вирости новим здоровим волоссю. Як правило, особливою інтенсивністю линька відрізняється два рази на рік - навесні і восени, готуючи тварину до зимових холодів або жаркого літа.
Втім, у кішки, що живе в квартирі, цей процес може дещо зміщуватися і тоді домашня улюблениця злегка линяє протягом всього року. Однак, такі випадіння шерсті, як правило, незначні і не викликають тривоги у власників.
Набагато гірше, якщо кішка раптово стала линяти досить інтенсивно. Ветеринари називають кілька причин цього явища:
1. Дерматологічні патології. Якщо, крім інтенсивної линьки, ви помічаєте у вихованця сильний свербіж, неспокій, а шерсть випадає не рівномірно, а клаптиками, місцями оголюючи лису шкіру - терміново покажіть тваринку ветеринарові. Можливо у вашій улюблениці дерматофітія, демодекоз або шкірні паразити, що турбують кішку.
2. Неправильне харчування. Відсутність необхідних вітамінів і мінералів в раціоні, неправильно підібраний корм або алергія на той чи інший компонент в меню нерідко викликають посилене випадання шерсті. У цьому випадку нерідко у тварини також спостерігається сильний свербіж та шкірні висипання.
3. Гормональні зміни. Якщо ваша кішка нещодавно стала мамою, цілком природно, що волосяний покрив вона буде втрачати набагато інтенсивніше. Відомі випадки, коли абсолютно здорові тварини повністю лисіли після пологів. Це пов'язано з гормональною розбалансуванням в організмі улюблениці і після періоду лактації все приходить в норму.
4. Захворювання внутрішніх органів. Нерідко інтенсивне випадання вовни провокують гостра ниркова або печінкова недостатність, а також патології травного тракту. Крім посиленої линьки, подібні порушення виявляються і іншими симптомами - відсутністю апетиту, блювотою, жовтизною склер і слизових оболонок.
5. Стрес. Особливо вразливі особини цілком можуть втратити шерсть через розлуки з улюбленим господарем або навіть при переїзді в новий будинок. У цьому випадку улюблениці допоможуть вашу любов та увагу і, як варіант, прийняття легких седативних препаратів.
Що робити, якщо кішка сильно линяє?
Перше, що повинен зробити відповідальний власник - показати тварину лікаря. Ветеринар, зібравши необхідні аналізи, спростує або підтвердить наявність внутрішніх причин линьки. Якщо ваша улюблениця серйозно хвора, їй призначать адекватне лікування, і після одужання випадання припинитися природним чином.
Складніше йде справа з різними авітаміноз і алергічними реакціями. Тут господареві доведеться проявити неабияку увагу і інтуїцію, прагнучи визначити причину линьки. Введення в раціон вихованця полівітамінних препаратів і спроби методом виключення виявити алерген дозволять перемогти і цю напасть.
Якщо причиною випадіння шерсті стало неправильне харчування, консультація з ветеринаром або заводчиком допоможе збалансувати раціон і наситити організм кішки потрібними речовинами.
Для того щоб зменшити прояви линьки будь-якого характеру, рекомендується частіше вичісувати тварина. Миття кішки спеціальними живильними шампунями з кондиціонером також позитивним чином позначається на якості вовни і зменшує линьку.
Для тих, у кого немає часу щодня чесати вихованку, існують спеціальні стаціонарні чесалки, обтираючи про які кішка самостійно позбавляється від відмерлої вовни. Власнику в цьому випадку залишається тільки прибрати вилізлий пух.
Для того щоб уникнути прояви алергічних реакцій на шерсть у людини, в період інтенсивної линьки рекомендується якомога частіше чистити м'які меблі та проводити вологе прибирання приміщення.