Чому у крота погано розвинений зір?
Кроти - це комахоїдні ссавці, пристосовані краще інших тварин до підземного способу життя. Відносяться вони до загону землеройкообразных. На поверхню землі кроти вибираються вкрай рідко. Незграбний на перший погляд звірятко, якщо потрібно, стає досить моторним. Поширені унікальні тварини в Європі, Африці, Америці та інших регіонах. Вони живуть у парках, лісах, на луках, у садах, на галявинах. Кроти проявляють активність протягом року, не виключаючи ні одну добу.
Існує легенда, чому кроти погано бачать. Їх, нібито, засліпив Всевишній за підземні дії, в результаті яких були зіпсовані городи. Згідно з легендами, Бог дав обіцянку повернути кротів зір, якщо кожен з них зможе вирити горби, кількість яких буде дорівнювати числу зірок на небосхилі. Інші легенди розповідають про те, що кроти потрапили під землю в результаті Божого покарання за псування райських насаджень, і очі їх будуть зменшуватися. Кроти уникають сонячного світла. Згідно з легендами, вони виповзають з нір тільки раз у тиждень. Це відбувається в суботній день перед сходом сонця.
Очі у кротів є. Забезпечені рухомими століттями, вони дуже маленького розміру. Кроти практично нічого не бачать. Чому у крота погано розвинене зір? Непотрібні органи, як правило, атрофуються і в еволюційному процесі можуть повністю зникнути. Це відбувається і з кротами. З усіх органів чуття зір у кротів розвинене слабше всього. Із-за постійного перебування під землею, очі, як органи зору, кротів практично не потрібні. В темряві нор вони власне і не особливо потрібні. Під землею очі кроту лише заважають, адже, в них неодмінно потрапляла б грунт. Тому вони поступово стали зникати.
Втрата кротами зору є результатом дегенерації. Наприклад, у злато кротів з Африки, очі вже повністю дегенерировали, затягнувшись шкірою. У кавказьких кротів очі маленькі, не більше макового зерна, ховаються шкірою. Північні сумчасті кроти мають недорозвиненими очима, схованими під шкірою, без кришталика і звичного зіниці, а зорові нерви рудиментарні.
Європейські або звичайні кроти мають очі, що нагадують макове зернятко, які розташовані між приймочкою і вухами, закриті волоссям з голови. Однак при цьому їх повіки здатні довільно втягуватися або висуватися і при необхідності бувають досить корисним. Однак поки кроти можуть відрізнити ніч від денного часу.
У кротів, фактична відсутність повноцінного зору відмінно компенсується чудовим слухом і нюхом. Слухові отвори у них закриваються шкірними клапанами, що надійно захищає вуха від потрапляння грунту. За багато метрів кроти чудово відчувають буквально будь-яку їжу. Тому обов'язково проривають до цього місця тунель і тягнуть їжу в свої комори. Адже, кротів, які щодоби з'їдають стільки, скільки важать самі, потрібно їжі досить багато.
Ходи кротів можуть мати довжину до чотирьох і більше кілометрів. Мережа кормових галерей постійно оновлюється і розширюється. Кроти досить чутливо реагують на різні звуки. Вони здатні чудово відчувати вібрацію, що недоступне багатьом тваринам і людині. Дратуючись від сторонніх звуків, кроти завжди прагнуть піти подалі від джерела звуків, знайти місце більш спокійне.