Ентерит у кішок: симптоми, лікування, профілактика
Ентерит - серйозне вірусне захворювання. Часто цей термін узагальнює цілу групу порушень, пов'язаних із запаленням кишкового епітелію. Найчастіше ентерит у кішок проявляється в ніжному віці, особливо якщо кошеня вчасно не щеплена або правила гігієни дотримуються недостатньо ретельно. Проте іноді з цим стикаються і дорослі особини, у випадках, якщо організм ослаблений поганим харчуванням або хронічним недугою.

Вірусний ентерит у кішок і його особливості

Захворювання може бути спровоковано декількома вірусами, причому досить небезпечними. По-перше, вони дуже легко передаються від хворої тварини до здорової, а по-друге, стійкі в умовах зовнішнього середовища. Небезпечні вони ще і тим, що можуть досить довго знаходитися в організмі, нічим себе не виявляючи, а потім раптово видати практично всі відомі симптоми. При цьому, якщо у тварини сильний імунітет, то власник може навіть не звернути увагу на прояви хвороби, оскільки вони зведуться до легкого нездужання. При цьому самі ознаки швидко припиняться, але кішка тривалий час буде залишатися носієм вірусу, що небезпечно для інших вихованців.

Самостійно проводити лікування захворювання не можна, оскільки конкретний тип вірусу можна визначити лише за результатами лабораторних аналізів. Профілактика ж зводиться до вакцинації, зміцненню імунітету і дотримання заходів гігієни.
Ентерит у кішок: симптоми, лікування, профілактика


Короновирусный ентерит у кішок

Цим терміном позначається ураження верхнього шару кишкового епітелію. Ознаки такі:


Тварина веде себе неспокійно, втрачає апетит, практично не реагує на господаря.

Здуття живота, а оскільки воно є досить хворобливим, то при спробі доторкнутися до нього кошеня шипить або тікає.

Блювота і діарея (стілець при цьому червоного кольору).

Температура підвищується не завжди.


Важливу роль відіграє своєчасність лікувальних заходів, адже мутований вірус може призвести до розвитку перитоніту. Ветеринари в таких випадках призначають противірусні препарати спрямованої дії, розроблені саме проти цього типу вірусу. В комплексній терапії важливу роль відіграють протиблювотні і жарознижуючі засоби. Тварину треба тримати в теплі і годувати невеликими порціями, легкозасвоюваною їжею.

Ротавірусний ентерит: особливості

Це захворювання проявляється раптово і супроводжується різким болем, тому кошеня може кричати і вигинатися, температура підвищується. З-за частої блювоти і діареї спостерігаються ознаки зневоднення. Якщо вчасно не звернеться за допомогою, тварина слабшає, з'являється сильна лихоманка. Це досить небезпечна хвороба, але виліковна - схема терапії приблизно така ж, як при короновирусном ентериті.

Парвовирусного ентерит

Цю недугу називають котячої чумку або панлейкопенией. Хоча парвовирусного ентерит виліковний, вірогідність летального результату висока, адже хвороба може приймати не тільки кишкову, але і нервову і легеневу форми.

Симптоми:

висока температура;

діарея;

блювота;

відмова від їжі;

кашель;

набряк слизових.


Лікування захворювання має бути комплексним, включаючи прийом противірусних препаратів і ліків, що знімають симптоми захворювання, зміцнення імунітету і так далі. В період одужання треба особливо ретельно доглядати за кішкою - не створювати протягів в квартирі, частіше міняти підстилку. І ні в якому разі не залишати вихованця надовго наодинці - стрес підриває і без того ослаблені захисні сили організму.