Якщо ви, нарешті, зважилися і завели маленький пухнастий клубочок щастя під назвою кошеня, то разом з усіма радощами і позитивними сторонами, будь-якого «котовода-любителя» будуть підстерігати і неприємні обов'язки, яких ніяк не уникнути, але можна мінімізувати їх неприємний ефект.
По свій суті, коти і кішки дуже охайні тварини, тому привчити їх справляти нужду в належному місці набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд недосвідченим господарям. Не найприємніші купки і калюжки в затишних місцях будинку або квартири, звичайно, не порадують нікого, тому боротися з подібним явищем необхідно з перших днів появи нового пухнастого друга у вашому домі.
Як привчити свого кота до горщика?

Якщо погортати спеціальну літературу з приводу виховання домашніх кішок, то описані там методи можуть розрізнятися, а ось теоретична основа залишається одна: чим раніше ви почнете привчати кошеня до горщика, тим краще. Звичайно, ситуації бувають різні, але якщо ви не хочете особливих морок з цього приводу, то краще обзавестися пухнастим грудочкою тільки тоді, коли йому стукне, як мінімум, 2 місяці.
Зазвичай до цього часу мама-кішка закладає всі ази необхідних знань у своїх пухнастиків, кошенята вже починають самостійно ходити в туалет і тому в новому будинку весь процес адаптації відбувається набагато простіше.
Найчастіше, новим господарям вистачає просто показати, де потрібно справляти нужду і малюк, після цього, відмінно справляється самостійно. Але що робити, якщо до вас потрапило неприученное тварина? Нічого страшного, кішки дуже розумні та кмітливі тварини, які, при правильному процесі навчання, швидко розуміють, що від них хочуть.
Як привчити свого кота до горщика?

Отже, як привчити кота до горщика? Багато починаючі господарі допускають ряд грубих помилок, при першому промаху свого підопічного, починають кричати і тикати малюка носиком в результати його життєдіяльності, тим самим, лякаючи маленьке і беззахисне тварина.
Пам'ятайте, що кошеня - це той же самий маленький дитина, яка ще не навчився поводитися культурно і правильно, для цього йому потрібно «показати», що від нього вимагається і, з часом, якщо вам не змінить терпіння і любов до свого улюбленця, ваші зусилля принесуть перші позитивні плоди.

Важливим чинником цієї затії є правильні умови, які необхідно організувати для своєї кішки, якщо ви хочете, щоб вона ходила саме на свій лоток.

Вибираємо правильний лоток


Перше, на що слід звернути особливу увагу, - це, природно, сам лоток. У зоомагазинах зараз можна знайти три основних види котячих туалетів: низькі і високі лотки з сіткою, високі лотки без сітки, можуть бути доповнені знімними бортами, а також третій вид - туалет з капюшоном або будиночок-туалет.
Вважається, що найбільш зручними лотками, які повністю задовольняють всім основним потребам вашого вусатого одного, є другий варіант, бортики можуть бути 5-10 см у висоту.
Не бійтеся, така висота преодолима навіть для маленького кошеняти, який росте дуже швидко і, буквально через якісь півроку, маленька й низька коритце для нього вже буде просто незручним. Тому вибирайте туалет побільше, кішка повинна відчувати себе в ньому вільно, знайти місце, щоб поритися і вмоститися саме там, де їй зручно.
Моделі з капюшонами або повністю закриті будиночки-туалети - непогано підходить для тих кішок, які звикли після походу в туалет загрібати все навколо себе, включаючи стіни і повітря. Для таких випадків, щоб убезпечити свій ремонт, може підійти туалет з капюшоном, правда, пам'ятайте, що привчити до нього котика буде складніше, ніж до звичайного.
Як привчити свого кота до горщика?

Лотки з сіткою - непоганий варіант, правда, якщо ви звикли користуватися наповнювачем, то там його насипати буде просто нікуди. Багато господарі задаються питанням, скільки повинно бути лотків у кішки? Якщо таке питання виникло, значить, ви вже помітили, що ваша улюблениця воліє гуляти «великі» і «малі» потреби в різних місцях, тому таким представникам пухнастиків доведеться встановити два лотка.

Наповнювачі


Всього існує кілька видів наповнювачів, більшість з них значно полегшують догляд за кішкою, адже вони непогано вбирають запах і їх досить просто прибирати. Пройшла пора звичайного піску і газетних папірців, які не справлялися з запахом сечі і мокрими лапками дорослої тварини, що після туалету могло відправитися прямо на хазяйську ліжко.
  • Комкующиеся наповнювачі. Такий вид виготовляється з натуральних матеріалів, наприклад, тирси, паперу, глини, а в деякі елітні сорти можуть додавати ще й стружку сандалового дерева або червоного кедра, які своїм натуральним запахом дуже подобається тваринам. При контакті з рідиною гранулки збираються в невелику грудочку, який легко видалити лопаткою, а залишився чистий наповнювач може залишитися в лотку і використовуватися далі.

  • Вбираючі наповнювачі. Зазвичай виготовляються з сучасного твердого сорбенту, який володіє високим ступенем поглинання і відмінно нейтралізує запахи. Сходивши в такий «пісочок», ваша кішка залишиться з сухими лапками, так як вся сеча швидко вбереться в гранули, залишивши поверхню сухою.

  • Який з видів вам вибрати, можна зрозуміти, тільки випробувавши їх на своїй кішці, яка сама по своїй поведінці вкаже вам, що їй подобається більше. Пам'ятайте, що комкующиеся наповнювачі не рекомендують для маленьких кошенят, які можуть гратися з такими грудочками і випадково проковтнути, до того ж, із-за використовуваної в їх складі глини, вони можуть залишати значну кількість пилу.

    Як привчити кошеня до лотка?


    По-перше, знайдіть, де поставити у вашій квартирі лоток: краще, щоб це був туалет або ванна, тихе і затишне місце, де тварина може спокійно, не відволікаючись на маленьких дітей або інших тварин, справити свою нужду.
    Багато кішки можуть бути незручними, тому краще, щоб лоток не стояв десь на проході або загальному огляді, але і не так, що маленький кошеня його взагалі знайти не зможе. Принесіть в перший раз малюка до лотка, посадіть в нього, зробіть кілька згрібають рухів в наповнювачі, це зацікавить кошеня і, цілком можливо, інстинкти швидко візьмуть вгору.
    Якщо це не так, то перший час намагайтеся не залишати малюка одного, стежте за його поведінкою: якщо бачите, що він починає нервувати і шукати де примоститися, то одразу віднесіть його в туалет і посадіть на лоток.
    Як привчити свого кота до горщика?

    Якщо все-таки ви виявили перші калюжі або купки десь у куточку, не поспішайте кричати або, тим більше, бити тварину. Принесіть його до «місця злочину», пожурите рівним, але суворим і серйозним тоном, а потім віднесіть в лоток.
    Візьміть папір і наситьте її в наделанной калюжці, перенесіть її в лоток, щоб він обзавівся «певним запахом». А ось місце з калюжкою гарненько вимийте, а потім побризкайте лимонним соком, щоб знищити запах. Якщо після всіх маніпуляцій кішка все одно не хоче ходити в належне місце, особливо, якщо раніше ходила і різко перестала, то покажіть її ветеринара.
    Може виявитися, що тварина захворіла і тому так дивно поводиться. Пам'ятайте, що в будь-якому випадку тільки терпіння і правильний підхід зможуть дати позитивні результати, але ніяк не крики і «тикання» в калюжу.