Всім відомо, що гарний і приємний той чоловік, який завжди приємно пахне і виглядає доглянуто, абсолютно те ж саме правильно відноситься і до братів наших менших: собака або кішка з блискучою гладкою шерстю дійсно виглядає здоровою і щасливою.
Правда, ви, напевно, вже помітили, що більшість домашніх тварин не відрізняються підвищеною тягою до чистоти і порядку, в природі вони купаються хіба що, під час дощу і іноді у водоймах, а ось в домашніх умовах все залежить від бажання самих господарів.
Як правильно купати домашню кішку або собаку?

Мити чи не мити? Питання, насправді спірне, вони фахівці стверджують, що домашня тварина слід купати, хоча б два рази в рік, а деякі є затятими противниками таких купань, вважаючи, що тварина здатна самостійно доглядати за собою. В кожному твердженні є частка правди, правда, ось господарі не завжди правильно підходять до цього питання, спотворюючи реальну потребу своїх вихованців.
Наприклад, зустрічаються окремі екземпляри, які пускають своїх собак або кішок спати у своє ліжко, і тому вважають за необхідне купати їх мало не кожні кілька днів. Звичайно, в такому надмірному прагненні немає нічого хорошого, адже в природі тварини купаються набагато рідше, та й температура води там значно нижче.
Як правильно купати кота або собаку, щоб не тільки не нашкодити тварині, але і за допомогою такої процедури досягти вражаючих візуальних результатів? Шерстка, блищить, гладка і расчесанная, позбавлена можливих паразитів і захворювань, а тварина щасливий і задоволений - ось чого хочеться досягти в першу чергу.
Як правильно купати домашню кішку або собаку?

У якому випадку необхідно купати тварину? Якщо ваш вихованець щодня буває на вулиці, наприклад, як собаки, то, як мінімум, після кожного приходу додому, необхідно протирати лапи і живіт мокрим рушником, а хоча б раз у кілька місяців і повністю купати тварину.
На вулиці ваш вихованець збирає на своїй шерстці частинки пилу, бруду та інші шкідливі речовини, від яких періодично важливо позбуватися. А ось, наприклад, кішки, сумлінніші представники братів наших менших, якщо жодних проблем із шерстю тварини не спостерігається, то їх можна і зовсім не купати, так як вони самі себе вилизують і «купають».
А от маленьких кошенят або цуценят купати все-таки доводиться, так як малюки, так, як людські діти, толком ще не навчилися доглядати за собою, і якщо з самого народження «банний день» для них влаштовувала мама-кішка або мама-собака, то тепер, коли вихованець на вашому піклування, цим повинні займатися ви.

Які миючі засоби використовувати для домашніх вихованців?


Окрему увагу потрібно приділити шампунів і інших миючих засобів, які ви збираєтеся використовувати для купання вашого улюбленця, адже від цього багато в чому залежить його здоров'я, самопочуття та зовнішній вигляд.
Слід зазначити, що шкіра тварини значно тонше і вразливими людської, адже від зовнішніх впливів вона захищена густою шерстю. Саме тому важливо пам'ятати, що домашніх тварин будь-якого виду не можна купати з допомогою звичайних шампунів або гелів для душу, які призначені для людини.
Для купання братів наших менших необхідно використовувати виключно професійну косметику для тварин, що більш м'які по складу і містить певний набір елементів і речовин, які захищають чутливу шкіру тварини.
Як правильно купати домашню кішку або собаку?

Для миття кішок і собак можна використовувати одне загальне засіб, але тільки в суто гігієнічних цілях і тільки в тому випадку якщо на ньому зазначено - «Для кішок і собак». Якщо ж ви купуєте лікувальні або дерматологічні засоби, то тут дуже важливо для конкретної тварини використовувати спеціалізується шампунь.
Наприклад, шампуні проти бліх для собак додають дьоготь, який бореться з деякими шкірними захворюваннями у собак, але він протипоказаний для кішок. Всі засоби по догляду за шерстю тварини діляться на три цінові категорії: суперклас, середні та економ варіанти.
Якщо ви збираєтеся досить часто купати свого вихованця (чи в цьому є необхідність), то краще вибирати засоби суперкласу, так як вони містять щадні речовини, які відновлюють білкову структуру вовни, кондиціонери і антистатики.
У недорогих засобах середнього, а вже тим більше, економ варіанту, використовуються «жорсткі» очищувачі, які разом з брудом і пилом змивають захисний поверхневий шар шкіри тварини, що негативно позначається на захисної функції організму вихованця. Такі засоби можна використовувати лише в окремих, так би мовити, «пожежних» випадків, і то, тільки для того, щоб змити бруд, якщо тварина сильно забруднилось.

Як правильно купати?


Є тварини, які до даної процедури ставляться досить спокійно, а є ті, хто до води і підходити боїться. Буде краще, якщо до купання ви будете привчати свого звірка з дитинства, може бути, коли він подорослішає, йому це вже не знадобиться, так як ваш улюбленець навчитися доглядати за собою самостійно (це не відноситься до длинношерстым собак).
Для купання кота або невеликої собаки можна вибрати звичайний тазик, а ось для великого вихованця такої ємності буде замало, тому доведеться розділити з ним свою ванну.

Температура води повинна бути трохи вище температури самого тваринного, а це значить близько 40°-42°, не більше, адже в природі тварини не купаються в гарячих джерелах, до того ж вдома тепло, а, значить, ваш улюбленець точно не застудитися. Якщо у вашого тварини довга шерсть, то його краще спочатку добре розчесати, а вже потім відправляти купатися.
Подбайте про безпеку свого улюбленця - вушка і оченята домашніх вихованців дуже сприйнятливі до води, при попаданні якої може виникнути запалення.

Тому перед купанням закладіть в вуха вашого звірка ватні тампончики, якщо ж тварина у вас вислоухое, як наприклад, спанієль, то акуратно перев'яжіть їх шнурком, але відразу після купання звільніть, щоб тварина не залишилося без вуха.
Під час купання слідкуйте за тим, щоб в очі вихованцеві не потрапляла вода або шампунь, намагайтеся головку весь час тримати над водою. Час купання не повинно перевищувати 10 хвилин, за цей час ви повинні опустити улюбленця в воду, добре намилити шампунем, а потім дуже ретельно промити чистою водою.
Після водних процедур загорніть вашого звірка в теплий махровий рушник, почекайте, поки основна маса води вбереться. Потім візьміть інше сухе рушник і ще раз оберніть тварина, зібравши залишки вологи. Багато господарі замислюються над тим, чи можна сушити собак або кішок феном? Можна, але краще це робити в прохолодному режимі, а ще краще - розчесати полувлажную шерстку і дати звірові висохнути самостійно.