Дзвінкий пернатий друг - з легкістю зможе стати вашим домашнім улюбленцем, якого ви будете з великим задоволенням опікати і любити, а завести його можна навіть в тому випадку, якщо ви володієте зовсім невеликий житлоплощею.
Як можна навчити говорити свого хвилястого папугу?

Зараз ми, звичайно, говоримо про попугайчиках, адже ці пернаті мешканці вже давно перестали бути рідкістю і екзотикою звичайних квартир, придбати такого друга зовсім нескладно, а ось проявити турботу і належний догляд іноді виявляється трохи важче.
Тому більшість любителів пташок найчастіше потрапляють саме хвилястими папугами вони і коштують дешевше, і в догляді менш вередливі.
Природно, набуваючи такого дзвінкого товариша, хочеться, щоб він навчився розмовляти, адже саме таким особливим навиком і відрізняються ці домашні улюбленці, такого точно не зустрінеш у кішок або собак, скільки б ти з ними не займався.
Маленькі та меткі, на перший погляд і не повіриш, що таку пташку можна навчити людської мови, але не всі відразу, якщо з самого придбання пернатого друга робити все правильно, то, швидше за все, через кілька місяців ви досягнете значних успіхів у вихованні свого улюбленця.
Як можна навчити говорити свого хвилястого папугу?

Виявляється, що хвилясті папуги за рівнем інтелекту можуть зрівнятися з 3-4 річними дітьми, до речі, словниковий запас у них теж приблизно однаковий.
І, до речі, щоб там не говорили продавці в зоомагазинах та інші «фахівці», великі і дрібні породи мають приблизно однаковий рівень розвитку, а значить, і розмовляти вони будуть однаково, якщо, звичайно, з ними займатися.
Однак пам'ятайте, що, як і люди, пташки, також мають певний рівень здібностей, за який дуже складно переступити. Тому, якщо у вашого вихованця щось не виходить, то не варто злитися на нього і лаяти папужку, адже образити друга легко, а от повернути довіру не так вже просто, а іноді і зовсім нереально.

Якщо пернатий втратить довіру до свого господаря, то, швидше за все, буде говорити набагато гірше або зовсім перестане розмовляти, намагаючись відсторонитися і, як якнайменше контактувати зі своїм кривдником. Задоволення від такого змісту папужку ви не отримаєте, тому, будьте уважні та обережні, не забувайте, що перед вами беззахисне і віддане вам, істота.

Як можна навчити говорити хвилястого папугу?


Для того щоб здійснилось ваше бажання і ваш пернатий друг нарешті заговорив, необхідно дотримуватися деяких загальних рекомендацій, які стосуються не тільки навчання улюбленця, але і загального його змісту. Отже, з чого почати?

Рекомендація №1


Все починається з покупки: вважається, що, як і всі птахи-пересмешницы, папуги, не залежно від статі пташки, можуть навчитися копіювати людську мову, однак простіше цій справі навчаються самці.
Але якщо вам все-таки попалася самочка, не впадайте у відчай, процес навчання може затягнутися і бути непростим, але в зрештою, дівчатка кажуть чіткіше і голосніше, ніж хлопчики.
Вибираючи майбутнього улюбленця, найкраще звернути увагу на спокійних і мирних папужок, так як занадто агресивні птахи гірше піддаються навчанню і важче звикають до людини. Спокійний папуга швидше побачить у вас «ватажка» зграї і почне вам наслідувати.
Краще, щоб пташеня був зовсім маленький, тільки навчився самостійно харчуватися, так він швидше усвідомлює, що людське суспільство - це тепер його постійний коло спілкування.
Як можна навчити говорити свого хвилястого папугу?

Самий вірний варіант - вигодувати пташеня самостійно, обігріти і стати йому другий «мамою», в такому разі птах практично з самого народження причепиться до вас, і з самого початку буде вважати вас повноправним «вожаком» зграї.
Такий спосіб, звичайно, непогано допоможе навчити говорити пташку, але вдаватися до нього слід тільки досвідченим птахівникам, які вже не один рік займаються розведенням папуг.

Рекомендація №2


Пам'ятайте, що якщо ви хочете, щоб ваша пташка розмовляла, її необхідно ізолювати від інших особин того ж виду, інакше у неї не з'явиться необхідність в спілкуванні з вами, папужка буде зганяти всю свою потребу в спілкуванні на інший пташці на «своєму» мовою.
Пам'ятайте, що пернаті - дуже товариські істоти, потребують уваги і турботи, навіть залишитися на цілу добу в самоті - великий стрес для них, тому намагайтеся уникати подібних ситуацій.

Обладнайте клітку дзеркальцем, папужка активно спілкуватися зі своїм відображенням, додайте дзвіночок на ниточці, він посмішить вашого вихованця, поки вас не буде.

Рекомендація № 3


Цілком можливо, що в перші дні після покупки, папужка буде шарахатися і бігати по клітці при вигляді вас, це нормально, дайте пару днів пташці адаптуватися, лише додаючи в клітку зерно і воду.
А ось вже через кілька днів, папужка звикне до вас і буде уважно спостерігати за вашими діями, тут-то і можна приступати до уроків. Для початку - добийтеся довіри, поки його не буде, навряд чи птах захоче з вами спілкуватися. Просто підходьте до клітки і кладіть руку на неї, при цьому примовляючи ім'я вихованця .
До речі, саме воно повинно першим прозвучати від самого папужку, коли це станеться - буде простіше.

Через тиждень, а може і раніше, пташка звикне до вашої руки і перестане її шарахатися, значить можна приступати до наступного - засовувати руку в клітку, обережно і протягувати пташці палець. Може не відразу, але в підсумку вона прийме вашу пропозицію і сяде на нього, це говорить про те, що папужка вам довіряє.
З цього моменту можна починати систематичні уроки по спілкуванню. Займайтеся в тихій і спокійній обстановці, ви не замислювалися, чому папуги говорять? Вся справа в тому, що таким способом вони виявляють свій інтерес до свого ватажка, вихлюпують емоції, які їм нікому показати протягом дня. Адже папуги - дуже товариські і доброзичливі птиці.

Рекомендація № 5


Розмовляйте з улюбленцем спокійним і впевненим тоном, краще, якщо тренувати його буде жінка або дитина, так як папугам простіше імітувати високі звуки.
Для того щоб мова пернатого стала, як можна більш усвідомлена, намагайтеся коментувати кожну свою дію, наприклад, якщо ви насипаєте корм, то говорите «Кеша буде їсти!» або просто «Їсти!», йдучи від клітини, говорите «Йди геть!» і так далі. Починайте навчати пернатого з двоскладовій і невеликих слів, поступово просуваючись далі.

Звичайно, перших успіхів можна досягти приблизно через місяць або два, а чітко говорити папужки починають місяців в 5-7. Найголовніше у всій цій затії, це пам'ятати, що тільки терпіння і працю з боку господаря зможуть принести відчутні плоди. Папуги, за своєю природою, розумні і товариські птахи, які потребують турботи і підвищеної уваги.