Якщо у вашому будинку з'явився маленький пухнастий клубочок щастя, який відноситься до котячим сіамської породи, то вам належить довга і захоплююча життя, де ваш новоспечений улюбленець займе одну з основних ролей. Ви здивуєтеся, чому?
Все просто, адже сіамці - це особливий вид котячих, вони вражають своїм нестандартним характером, непередбачуваною поведінкою та підвищену допитливість до всього, що відбувається навколо них.
Як доглядати за сіамської кішкою?

Це активні, грайливі, іноді навіть примхливі, але, при правильному догляді, ласкаві і ніжні вихованці, які дуже сильно прив'язуються до всіх членів своєї сім'ї. Якщо ви зважилися на виховання такого шибеника, то обов'язково дізнайтеся, як доглядати за сіамської кішкою правильно.

Походження та історія


Не всім відомо, але батьківщиною сіамських чотирилапих є територія сучасного Таїланду (колишній Сіам), де їх почали розводити близько 600 років тому. Порадувати себе такий кішечкою могли тільки знатні монархи, оскільки тут ставлення до таких тварин було особливе: їх вважали священними тваринами, які були хранителями храмів і проводжали небіжчиків у потойбічний світ.
Тільки в XIX столітті один з правителів Сіаму відправив у дар англійського монарха десяток сіамських кішок, звідки про існування таких дивовижних істот дізналися вже у всьому світі.
Як доглядати за сіамської кішкою?

На початку XX століття в Англії навіть з'явився «Клуб сіамських кішок», в який входили любителі і власники кішок цієї породи, а через рік був встановлений певний стандарт породи. З часом популярність сіамців розрослася на весь світ, а в 50-х роках минулого століття було встановлено остаточний стандарт сіамської породи, який, до речі, не визнавав зламаного у вузликах хвоста.
З цією особливістю тайських кішок, до речі, навіть пов'язана цікава історія, згідно з якою кривий хвостик у сіамців з'явився після того, як тайські принцеси при купанні навішували на них фамільні коштовності.
Хто знає, правда це чи ні, однак факт залишався фактом. Європейці, правда, не визнавали таку особливість, вважаючи її недоліком, і активно боролися з її існуванням, в результаті чого, сьогодні ми можемо спостерігати сіамських красенів з прямим і рівним хвостиком.

Зовнішність та особливості забарвлення


Сіамці - дуже красиві і граціозні представники роду котячих, дивною особливістю яких є їх практично первозданний зовнішній вигляд, який не змінювався століттями з тих самих пір, коли їх привезли на територію сучасної Європи.
Як доглядати за сіамської кішкою?

Гнучке, витончене і мускулисте тіло, яке привертає сіамців постійної активності і рухливості, довгий і тонкий хвіст, а також незвичайна форма голови - клиноподібна з досить-таки великими, загостреними на кінчиках, вухами.
Сьогодні існує дві основні різновиди таких кішок: сучасна, де сіамці мають більш витягнуте тіло і загострена мордочку, а також традиційна, в якій кішки мають більш обтічними і закругленими формами.
Також сіамці розрізняються по забарвленню: звичні цятки можуть бути зовсім темними, майже чорними, а також шоколадними, димчастими і ліловими.
Що цікаво, остаточний забарвлення у сіамських котів проявляється тільки до 7-10 місяців життя, а кошенята народжуються повністю білими з рожевими носиками і подушечки на лапках.

Сіамські кішки все гладкошерсті, пухнастих тут не зустрінеш, що дуже зручно для тих господарів, які не можуть приділяти велику кількість часу безпосередньо догляду: вычесыванию, купання і так далі. Краща гребінець для кішок такої породи - дбайливі хазяйські руки!
Як доглядати за сіамської кішкою?

Просто змочіть їх у воді і проведіть по шерстці тварини за напрямком росту вовни: всі випали ворсинки залишаться у вас на долонях.

Характер і особливості поведінки


Сіамська кішка - горде, сильне і незалежне тварина, яке, тим не менш, дуже швидко і надовго прив'язується до свого господаря. Саме тому заводити сиамца тим людям, які рідко бувають вдома, не рекомендується, такі вихованці вимагає підвищеної уваги, їм подобається перебувати в центрі домашнього колективу.
Особливий характер сіамців постійно проявляється і не дасть вам занудьгувати, ці чотириногі друзі навіть будучи дорослим тваринам, люблять погратися, покатати клубок з вовною чи побігати за бантиком.
Як доглядати за сіамської кішкою?

Також слід враховувати, що це дуже ревниві кішки, які погано визнають присутність ще однієї тварини у себе вдома, хоча, якщо вирощувати їх разом із самого дитинства, то проблем не буде, головне, не забувати приділяти особливу увагу сиамцу.
Деякі господарі зізнаються, що коти сіамської породи за поведінкою іноді нагадують більше собак, тому, якщо ви хочете тиху і мирно сплячу кішку , то сіамці явно не для вас. Іноді бувають агресивними і шкідливими, правда, це трапляється досить рідко, при належному догляді, турботи і уваги, ці милі пухнастики відплатять вам ласкою і великою любов'ю.
Як доглядати за сіамської кішкою?

Якщо ви зібралися заводити вдома сиамца, то всім членам сім'ї, особливо дітям, важливо пояснити, як вести себе з новим другом: вони не визнають підвищених тисканий і тяганий за хвіст, за таке у відповідь можна отримати лапою з гострими кігтиками! Не забувайте про волелюбний характер сіамських кішок!

Правильне харчування і можливі захворювання


В цілому, сіамці - дуже міцні і здорові тварини, які, за умови правильного догляду та якісного харчування, можуть прожити 14-20 років, і навіть це не межа! Ця порода кішок дуже балакуча і гучна: вони завжди сповістять вас про свої бажання, особливо, якщо це стосується бажання поїсти.
Краще всього, щоб раціон харчування складався з натуральних продуктів, 50-60% має становити м'ясо, 30-40 % риба, яка, до речі, обов'язкова для сіамців. М'ясні і рибні продукти можна підмішувати з кашами, не забувайте іноді балувати свою улюбленицю комплексом вітамін, призначені спеціально для кішок.
Як доглядати за сіамської кішкою?

Що стосується здоров'я, то, як і будь-які живі істоти, сіамці мають свої слабкі місця, особливо це стосується стоматологічних проблем. Саме для цього, час від часу, не забувайте чистити улюблениці зуби, краще починати з самого дитинства, щоб вона встигла звикнути до такої дивної, для неї процедури.
Обов'язково чистіть вуха м'якою марлею, змоченою в теплій воді, і стежте за очима, блакитні і глибокі зазвичай, можуть стати відмінним індикатором для визначення її самопочуття.

Де придбати?


Звернутися можна в спеціалізовані розплідники, де займаються їх розведенням або пробігтися по оголошеннях в інтернеті, газеті.
Сіамська порода зустрічається не так вже часто, особливо, якщо ви бажаєте придбати кішку з гарною довгою родоводу, щоб надалі брати участь у виставках.
Ціна на таку красуню може змінюватись в межах 100-2000 доларів, що залежить від місця придбання та родоводу.
Любіть свою кішечку і правильно доглядайте за нею.