Якщо ви хочете завести собаку, але житлоплощу не дозволяє зупинити свій вибір на крупній породі, то придбайте йоркширського тер'єра. Але пам'ятайте про те, що такий вихованець вимагає особливого догляду.

Трохи про породу


Йоркширський тер'єр - декоративна порода собак, що з'явилася в кінці XIX століття. Батьківщиною цих маленьких милих песиків вважається графство Йоркшир, розташоване в Англії, воно й дало назву породі. Сьогодні йоркширський тер'єр вважається найбільш популярним серед порід кімнатно-декоративних собак.
Як доглядати за маленьким йоркширським тер єром?

Це пов'язано з невеликими розмірами і можливістю змісту в маленькій квартирі. Але дозволити собі такого вихованця сьогодні можуть не всі, хоча спочатку цих собак заводили прості селяни, яким було заборонено мати великих тварин. Дивно, але деякі брали таких вихованців для полювання на мишей.

Зовнішній вид


Як виглядає йоркширський тер'єр? Взагалі, він є однією з самих маленьких собак у світі. Згідно стандартам, вага дорослої особини не повинен перевищувати 3 кілограмів. Порода відрізняється правильними пропорціями тіла і добре складеним корпусом. Вушка стоячі, мордочка невелика і не довга.
Як доглядати за маленьким йоркширським тер єром?

Собака є довгошерстої, причому шерсть абсолютно пряма, спадає з боків тваринного і не має підшерстя. Примітно те, що у йоркширських тер'єрів шерсть зростає постійно і має майже таку ж структуру, як людські волосся. Але при цьому собаки цієї породи не линяють, шерсть може випадати тільки при ушкодженнях.
Як доглядати за маленьким йоркширським тер єром?

Що стосується кольору, то він може варіюватися від пісочного до темно-коричневого, а місцями навіть бурого, сірого або чорного. До речі, у собак світлого забарвлення шерсть більш пряма, шовковиста, м'яка і гладка, ніж у темних.

Характер


Як доглядати за маленьким йоркширським тер єром?

Ось основні риси характеру даної породи:
  • Йоркширські тер'єри дуже розумні й проникливі. Так, вони можуть відчувати настрій господаря і навіть підлаштовуватися під нього. Крім того, такий вихованець дуже відданий і вірний. Він може слідувати за господарем всюди, буквально не даючи йому проходу.

  • Деякі вважають, що собаки малих порід агресивні, відлюдники і надмірно активні. В деяких випадках так і є, але тільки не у випадку йоркширського тер'єра. Хоча ця собака і невелика, але вона володіє всіма якостями своїх великих родичів - тер'єрів. Такий вихованець дружелюбний, ласкавий і ніжний. Він ніколи не буде гавкати або кидатися на незнайомців. Але якщо собака відчує небезпеку, вона дзвінко і пронизливо гавкати і навіть може вкусити ворога, так що її можна назвати непоганим охоронцем.

  • З людьми та іншими тваринами йоркширські тер'єри легко контактують і знаходять спільну мову.

  • Собаки цієї породи потребують уваги і просто не можуть обходитися без нього, тому дуже бояться самотності.

  • Йоркширські тер'єри наполегливі, вперті і завжди домагаються свого.

  • Цей вихованець рухливий, активний і пустотливий. Він може грати з дітьми і веселити своїми трюками господарів.

  • Привчання до лотка


    Як доглядати за маленьким йоркширським тер єром?

    Одна з особливостей йоркширських тер'єрів - це можливість привчання до туалету в домашніх умовах. Кращий варіант - лоток, але можна використовувати і клейонку або пелюшку. Починати потрібно з самого раннього віку. Ось кілька корисних рекомендацій:
  • Поставте лоток в обмежений простір, наприклад, в кутку або у ванній кімнаті.

  • Зазвичай такі собачки відправляються в туалет відразу після сну або ж через деякий час після прийому їжі, так що висаджуйте вихованця в лоток в ці моменти і чекайте. Собачка повинна зробити всі свої справи, після чого неодмінно потрібно похвалити її.

  • Якщо ви помітили, що собака починає принюхуватися, акуратно віднесіть його до лотка або до пелюшки.

  • Якщо йоркширський тер'єр «промахнувся», постеліть на це місце пелюшку, ймовірно, наступного разу собака випорожниться саме на неї.

  • Регулярно обробляйте анальний отвір вихованця ватним тампоном, змоченим в теплій воді. При почервонінні можна використовувати синтоміцинову емульсію (проконсультуйтеся з ветеринаром).

  • Не сваріть улюбленця і проявляйте терпіння.

  • Особливості догляду


    Як доглядати за маленьким йоркширським тер єром?

    Як доглядати за йоркширським тер'єром? Обов'язковий догляд включає в себе кілька важливих моментів:
  • Особливого догляду потребує шерсть собаки, особливо якщо вона довга. Її потрібно регулярно розчісувати (кожен день) гребінцем з частими металевими зубчиками з закругленими кінцями. Щоб шерсть блищала, її потрібно прочісувати щіткою з натуральною щетиною. Якщо шерсть електризується, то розчісуйте вихованця гребінцем з антистатичним покриттям. Якщо ваш йоркширський тер'єр відвідує виставки і має довгу шерсть, то вона може плутатися. Щоб цього уникнути, накручуйте її на папільотку і закріплюйте тонкими гумками. Потім можна надіти комбінезон. Якщо собака активно намагається зняти папільотку, на лапи можна надіти шкарпетки. Після купання шерстку потрібно обробляти спеціальним маслом або спреєм на масляній основі, це захистить від надмірної сухості.

  • Купання повинне бути регулярним, але не надто частим. Найкраще купати йоркширського тер'єра не частіше 2-3 разів на місяць. Потрібно поставити собаку в ванну або тазик на гумовий килимок і акуратно вимити, використовуючи спеціальний шампунь. Змийте засіб, акуратно поливаючи вихованця теплою водою (приблизно 35-36 градусів). Пам'ятайте про те, що напір струменя не повинен бути занадто сильним, це може налякати тварину! Крім того, вода не повинна потрапляти до вуха.

  • Раз або два в тиждень чистити вушка своєму вихованцеві. Використовуйте ватяну паличку, змочену в теплій кип'яченій воді або в спеціальних розчинах.

  • Щодня очищайте очі собаки, видаляючи наліт в куточках ватним диском, змоченим в теплій воді або відварі ромашки.

  • Раз в тиждень чистите зуби. Краще робити це спеціальною зубною пастою, але можна використовувати чистячі кісточки.

  • Так як шерсть йоркширського тер'єра буде постійно зростати, то потрібно стрижка. Краще віднести собаку в перукарню, щоб процедуру проводив професіонал. Зазвичай залишають шерстку довжиною 5-10. У вушках шерсть необхідно зістригати повністю, щоб вона не заважала собаці.

  • Прогулянки


    Як доглядати за маленьким йоркширським тер єром?

    Так як порода є кімнатно-декоративних, регулярних і тривалих прогулянок не потрібно, і все ж гуляти з вихованцем потрібно, йому буде приємно.
    Пам'ятайте про те, що йоркширським тер'єра в холодну пору року потрібно одяг, так як вони не переносять низьких температур, швидко замерзають і можуть застудитися.

    Так що придбайте комбінезон і взуття. Починайте одягати вихованця з раннього віку, щоб він швидше звик до цієї процедури.

    Як годувати?


    Харчування йоркширського тер'єра повинно бути особливим. Якщо ви вирішили годувати вихованця кормом, то вибирайте спеціалізовані склади, призначені саме для даної породи. Враховуйте і вік собаки.
    Якщо ж ви схиляєтеся до натурального харчування, то запам'ятайте, які продукти обов'язково повинні входити в раціон:
  • Нежирне м'ясо (телятина, яловичина, курка, індичка). Його потрібно відварювати.

  • Кисломолочні продукти: нежирні йогурти, сир, ряжанка, кефір.

  • Каші з рису, гречки або проса.

  • Відварні або парові овочі (дорослим собакам можна в невеликих кількостях давати і свіжі), такі як кабачки або картоплю.

  • Не варто пропонувати вихованцеві смажене, гостре, солоне, мариноване. Виключіть бобові, хліб, міцні бульйони, незбиране молоко, кістки, солодощі, напівфабрикати. Якщо ви годуєте собаку натуральними продуктами, то додатково додавайте вітамінні комплекси.
    Годувати йоркширського тер'єра потрібно два рази в день (щеня повинен їсти частіше). Що стосується об'єму порції, то на кожні 500 грамів ваги повинна припадати одна повна столова ложка їжі з гіркою. Їжа обов'язково повинна бути теплою! Якщо вихованець просить добавки або, навпаки, не доїдає порцію, змініть обсяг.
    Нехай йоркширський тер'єр стане вам справжнім другом!