Якщо ви вирішили завести вихованця, і вам потрібен вірний друг, то зверніть увагу на собак породи хаскі. Вони не тільки красиві, але і розумні і вірні. Але для початку з'ясуйте всі особливості догляду, виховання та харчування.

Що це за порода?


Хаскі - це спеціалізована порода собак, яка була виведена чукчами і використовувалася як їздова. Сибірська хаскі здатна витримувати екстремально низькі температури і при цьому виконувати свої прямі обов'язки - перевозити сани. Взагалі, назва породи походить від зміненого слова «ескі», яким здавна називали ескімосів.
Як доглядати за породою собак хаска?

Так як розміри особини невеликі, то в одну упряжку запрягали 15-17 собак. Коли саме з'явилися перші хаскі, невідомо, але кінологи таку породу вперше зареєстрували на початку XX століття.
Примітно те, що в реєстр порід СРСР хаскі не увійшли, і саме тому такі собаки «перекочували» в США. Але в Америці заводчики робили ухил не стільки на робочі характеристики, скільки на зовнішні якості. І в первісному вигляді порода збереглася лише на Чукотці. Чукотская лайка не поширюється по світу і не розлучається спеціально, так як зовнішність цієї собаки не так приваблива.

Зовнішній вид


Хаскі - порода, краса якої просто заворожує. Ця собака не дуже велика. Так, розмір кобеля в холці зазвичай не перевищує 60 сантиметрів, розмір суки зазвичай становить 50-55 сантиметрів. Вага однієї особини дорівнює 22-30 кілограмів.
Шерсть хаскі густа і має середню довжину. Остюк не настовбурчується і лежить рівно, так як прекрасно підтримується м'яким підшерстям. Забарвлення породи може бути практично будь-яким: чорно-білий, сіро-білий, буро-білий.
Як доглядати за породою собак хаска?

Зустрічається також повністю біла, бура або сіра шерсть, але такий варіант можна назвати рідкісним. Характерні (але необов'язкові) риси забарвлення - це подвійна смужка на лобі, що нагадує брови, і маска навколо очей.
Тіло собаки міцне, мускулисте і відмінно складене. Лапи досить потужні, шия не довга, морда витягнута. Вуха прямостоячі, а хвіст пухнастий і дуже довгий.

Риси характеру


Характер хаскі м'який. По відношенню до людей такі собаки не проявляють агресію, але все ж до незнайомців ставляться досить насторожено. З іншими тваринами ця порода уживається непогано, з дітьми собаки звертаються дбайливо і акуратно. Хаскі рухливі і дуже люблять грати.
Надмірна активність заважає господарям, але якщо дозволяти тварині гратися і виплескувати енергію, то вдома він буде вести себе спокійно. Зробити з цієї собаки сторожа, охоронця або мисливця не вийде, так як сторожові, мисливські та охоронні якості зовсім не розвинені.
Як доглядати за породою собак хаска?

А спроби розвинути агресію до незнайомців можуть призвести до порушень психіки. Хаскі нерідко втікають, вони не люблять і не можуть перебувати на самоті. Ця порода відрізняється прихильністю до господаря і вірністю.
Дресирування такий вихованець буде піддаватися, але виконувати всі команди беззаперечно він не зможе в силу своєї надмірної самостійності. Крім того, хаскі дуже вперті і навіть мають свою власну думку, так що намагатися підім'яти такого вихованця під себе не варто.
До речі, собака породи хаскі ніколи не буде заливисто гавкати, так як вона просто не вміє це робити.

Тембр голосу цієї породи настільки унікальний, що схожий на людський голос. Ці собаки можуть змінювати тональність і інтонацію. Видавані звуки настільки мелодійні, що просто не можуть дратувати, а, навпаки, будуть розчулювати і заспокоювати.
Вважається, що хаскі ненавидять кішок, але все залежить від виховання. Так, якщо кішка росла на очах у собаки, то між ними може виникнути справжня дружба.

Виховання


Хаскі розумні, самодостатні, так що намагатися підпорядкувати такого вихованця не варто. Але можна стати для нього мудрим ватажком. І в цьому випадку собака буде слухатися і робити все, щоб догодити господареві. Але щоб стати ватажком, потрібно проявити терпіння і діяти методично.
Як доглядати за породою собак хаска?

Більше спілкуйтеся з вихованцем, розмовляйте з ним впевненим голосом, дрессируйте хаскі, навчайте тварина новим командам. До речі, дресирування найкраще здійснювати в ігровій та динамічній формі, так як всидіти на місці такій собаці неймовірно складно.
Карати цього вихованця категорично не можна! Тварина може отримати психологічну травму і втратити довіру до людей, або почати думати, що свого можна добиватися силою. У підсумку ви отримаєте або агресивну, або забиту і нелюдимую собаку.

Фізична активність


Режим дня хаскі повинен бути насиченим. Регулярних прогулянок мало, потрібні повноцінні навантаження. З таким вихованцем доведеться проводити на вулиці не менше двох-трьох годин щодня.
Собака повинна бігати, долати перепони і навіть переміщати вантажі. Наприклад, влітку можна влаштовувати велосипедні прогулянки, а взимку - запрягати хаскі в сани. Так чи інакше, енергія повинна виливатися. В іншому випадку вихованець просто зруйнує ваш будинок.

Особливості догляду


Як доглядати за собакою? Особливий догляд не потрібно. Порода собак хаска відрізняється густою шерстю, яку періодично треба вичісувати. Так, цуценят з м'якою шерстю потрібно розчісувати щодня. Це дозволить відразу привчити вихованця до даної процедури і уникнути сплутування і звалювання шерсті.
Краще всього використовувати щітку з частими металевими зубами і з закругленими і загнутими кінцями. Коли собаці виповниться 4-6 місяців, шерсть придбає остьовий каркас і стане більш жорсткою. У цьому віці зазвичай вистачає розчісування, здійснюваного раз або два в тиждень.
Як доглядати за породою собак хаска?

Але в період линьки слід проводити процедуру щодня. Хвіст вихованця найкраще розчісувати тоді, коли собака лежить, це дозволить уникнути хворобливих відчуттів. Стригти шерсть не потрібно.
Хаскі практично не мають запаху, він може з'являтися тільки в тому випадку, якщо шерсть сильно або часто намокає. Так що купати вихованця регулярно не потрібно, робити це слід 1-3 рази в рік. Якщо собака брудниться на прогулянках, то краще протерти шерсть вологою губкою.
Зуби хаскі потрібно чистити щодня або через день. перевіряйте вуха собаки і в міру забруднення очищайте їх ватним тампоном, змоченим в теплій воді (або в перекису водню). Якщо кігті заважають вихованцеві ходити, підстригайте їх спеціальними ножицями і дуже обережно.

Як і чим годувати?


Харчування хаскі повинне бути повноцінним і збалансованим. Їдять такі собаки трохи, перегодовування для них шкідливо. Оптимальний варіант - триразове годування невеликими порціями. В їжі неодмінно повинні бути білок і вітаміни. Можна використовувати спеціальний корм, а можна давати собаці і натуральні продукти. Ось що повинно входити в меню:
  • Неодмінно включайте в раціон м'ясо, але виключайте свинину і баранину. Краще м'ясо відварити, але якщо ви купуєте його у перевіреного продавця і впевнені в якості, то два-три рази в тиждень можна пропонувати собаці і сире свіже (не розморожене!) м'ясо.

  • Птиця (наприклад, індичка або курка) теж допустима і доцільна, але краще без кісток.

  • Хаскі їдять і люблять рибу, його краще відварювати і звільняти від кісток.

  • У меню повинні бути присутніми і відварні або парові овочі: кабачки, капуста, помідори, морква.

  • Давайте вихованцеві каші: перлову, гречану, рисову, пшоняну.

  • Надмірно подрібнювати продукти не варто, це може призвести до порушень травлення. Оптимальний варіант - шматки середніх розмірів.

    Купівля цуценя


    Скільки коштує цуценя хаскі? Ціна може варіюватися від 200-250 доларів до 500. Все залежить від характеристик собаки і родоводу. До речі, купувати цуценя краще у 5-8-тижневому віці. В такому випадку ви зможете побачити деякі особливості характеру і зрозуміти, яким буде вихованець. Віддавайте перевагу перевіреним заводчикам. Краще перед придбанням показати цуценя ветеринара.
    Тепер ви знаєте все про собак породи хаскі. Придбайте пустотливого і вірного друга!