В цілому з тваринами, які отримують необхідний рівень відходу від своїх власників, хворіють рідко, а особливо кішки, недарма існує така приказка «заживає, як на кішці».
Але є одна досить неприємне захворювання, якому, на жаль, схильні, як кішки, так і собаки, і, якщо подібне сталося і з вашим улюбленцем, то без вашої допомоги йому точно не впоратися.
Ми говоримо про стригучому лишаї, це серйозне захворювання необхідно обов'язково лікувати, чим раніше, тим більше шансів на швидке одужання вашого улюбленця. Вся небезпека полягає в тому, що воно швидко передається на інших тварин, які проживають по сусідству, і навіть на самого людину.
Як можна лікувати свого кота від лишая?

Якісь ще 10-15 років тому ветеринари не знали, як можна лікувати лишай, тварин, у яких його діагностували, в основному, або викидали, або присипляли (на основі чинного законодавства!).
Вважалося, що врятувати зараженого вихованця практично неможливо, але сьогодні, на превеликий полегшенню власників домашніх тварин, з'явилися ефективні лікарські препарати, здатні врятувати від такої недуги. Що таке лишай у кішок і собак? Все, напевно, не раз чули про таке, але не всі знають, як він виглядає і що собою представляє.
Це інфекційне захворювання, яке може бути викликане двома різними видами грибків: мікроспорія і трихофітія. Не дивлячись на те, що спосіб впливу у них різний, результат, який ми бачимо на шкірі хворого тваринного, приблизно однаковий, чому їх усіх і об'єднали під однією назвою - стригучий лишай.

Як поширюються і де можна заразитися?


Захворювання особливо небезпечне тим, що воно дуже швидко поширюється і є вкрай небезпечним для оточуючих. Найчастіше лишай підхоплюють тварини в «ніжному віці», а саме кошенята або щенята до 12 місяців в силу недосконалого імунітету, літні тварини і особини з ослабленим здоров'ям (після якихось травм).
Як можна лікувати свого кота від лишая?

Мікроскопічні грибки поширюються за рахунок суперечка, що легко переміщуються в навколишньому середовищі, осідають буквально на всьому підряд, і, що найнеприємніше, вони досить стійкі по відношенню до зовнішнього середовища і здатні зберігати життєздатність навіть протягом декількох років!
Ваш улюблений кіт може запросто підхопити захворювання після безпосереднього контакту з симпатичною кішечкою, яка була рознощиком лишаю. Тварина здатна заразитися і торкаючись предметів, з якими хвора тварина колись контактувало, наприклад, повалятися на травичці, де відпочивала до цього кішка або собака з таким захворюванням.
Спори таких грибків навіть прилипають до підошви вуличному взутті, тому їх запросто можна принести до домашнього тварини, яка і на вулицю-то ніколи не виходило. Взагалі, дорослі здорові коти і собаки в меншій мірі схильні позбавляю, вони мають для цього особливий імунітет.
Що цікаво, спори позбавляючи можуть тривалий час існувати на шерсті тварин і ніяк не виявлятися навіть на протязі довгих місяців, якщо сильний імунітет тварини буде здатний пригнічувати їх поширення.

Симптоми захворювання


На жаль, стригучий лишай не завжди вдається визначити моментально, по-перше, це не дозволяє тривалий інкубаційний період (до 3-х місяців), а, по-друге, перші симптоми проявляються не явно, кішка або собака можуть поводитися абсолютно зазвичай, без якихось особливих відхилень.
Основними симптомами захворювання є невеликі округлі плями на шкірі тварини, зазвичай вони з'являються на вухах, лапках, мордочці або хвості.

Без своєчасного лікування ці плями будуть збільшуватися, з'являтися на боках і позбавляти тваринного клочков вовни. На облисілих місцях уражені ділянки шкіри покриваються світлим нальотом лусочок, злегка жирні на дотик.
Як можна лікувати свого кота від лишая?

В залежності від того, як виглядає картина хвороби, воно може протікати в різних формах: найлегша - поверхнева, важка і небезпечна - глибока форма. Є ще й атипова форма, при якій на плямочках можуть продовжувати рости рідкісні волоски, що ускладнює обчислення наявності захворювання.
Загалом, тварина може вести себе, як звичайно, іноді плями можуть викликати свербіж, від чого хворий вихованець починає розчісувати. У довгошерстих тварин визначити симптоми важче, тому, якщо з'явилися якісь підозри, необхідно в терміновому порядку звернутися до лікаря.

Як визначити і що робити?


Як ми вже сказали, при найменших видимих симптомах необхідно звернутися до фахівця, адже лишай - хоч і лікується, діагноз необхідно поставити точний і своєчасний. Найчастіше препарати підбирають залежно від виду грибка, який можна визначити тільки за допомогою лабораторних досліджень. Для цього з шкіри та шерсті тварини беруть спеціальні зіскрібки, а вже тільки після цього призначають лікування.
Як можна лікувати свого кота від лишая?

Зазвичай для лікування хворого вихованця призначаються антисептичні та протигрибкові препарати, якими обробляють уражені ділянки. Іноді можуть використовуватися антибіотики, а також застосовуватися спеціальні вакцини.
Необхідно пам'ятати, що стригучий лишай - серйозне захворювання, яке погано піддається лікуванню, а отже, до появи перших позитивних результатів може пройти одна, а то й кілька тижнів стабільного і планомірного лікування.

Хвора тварина зазвичай коротко остригають, акуратно, щоб не завдати зайвих страждань і не посилити хвороба. Весь курс лікування вам докладно опише лікар, з мазей це може бути тіабендазол або міконазол, якщо ж хвороба протікає у важкій вигляді, то це можуть бути і додаткові оральні препарати, дозування яких також повинен призначити фахівець.
Якщо ж у вас немає доступу до ветеринара, то можна спробувати впоратися і народними засобами. З'явилися скоринки розм'якшуємо і промиваємо мильним розчином, а самі плями змащуємо зеленкою або йодом, також може підійти сірчана мазь. Є ще один метод, для нього вам знадобиться газета, йод і рослинне масло.
З паперу потрібно отримати золу: для цього спалюємо її і змішуємо з олією. Спочатку обробляємо уражену ділянку йодом, а потім підготовленої кашоподібної масою із золи і масла. Таку процедуру необхідно повторювати кілька разів на день на протязі 2-3 тижнів.
Лікувати вихованця необхідно в ізоляції, краще в окремій кімнаті. Під час обробки ранок надягати рукавички і халат, а руки після процедури протирайте дезінфікуючими розчинами. Квартиру необхідно регулярно обробляти дезінфікуючими засобами, а після повного одужання тварини провести генеральне прибирання.